Strana 15 od 16 PrvaPrva ... 513141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 155

Tema: Web camera Bansko

  1. #141
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Sta ima tu da se pise. Najgore je sto je posle ovoga glupo ici na skijanje po ovim nasim skijalistima, racunajuci i blize okruzenje. Sada je sledeca stanica Austrija, Italija, Francuska... koga ne mrzi da se aka oko vize.

  2. #142

    Podrazumevano

    pa otprilike.
    Samo sto ja ne mogu jos uvek da sredim utiske - sa jedne strane sam dobro skijao (da ne kazem "karao" heheheh) a sa druge nesto mi se i nije bas dopalo u potpunosti.
    Mesto je malo krs i lom, blato, sve se gradi, daleko je, nije bas ni jeftino....

    U stvari mislim da me je vreme najvise zeznulo - dva dana vetra (a i to mi je glup fazon - ne znam bas koliko je jak vetar bio).

    ne znam. bas me zanima da vidim sta ce ostali da kazu??

  3. #143
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    meni se kao grad nije nista dopao,kao sto ranije rekoh SELO ,ja sam imao srece sa vremenom ,mozda zadnja 2 dana malo magle ali je bilo super

    p.s. slazem se sa plageton-om ,posle ovoga samo IT,AT,FR ,ovo nase:(
    ski rules


  4. #144
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano utisci iz Liona

    Evo da prenesem tekst i ovde, na ovoj temi. Pisala sam na temi Lion, ali neka stoji i ovde, od viska glava ne boli:

    Vidim da ste svi vredni i vec ste preneli svoje utiske iz Bulgarije i Banskog.
    Pa da i ja napisem par reci kako smo se mi proveli koji godinama znamo samo za Kopaonik i izgleda da nam je tek sada doslo iz u !!!

    Gore pomenuti hotel LION je otvoren ove sezone. Sve je novo. Sobe su izuzetno velike i komforne (na sta mi skijasi i nismo bas navikli). Kupatilo divno, veliko, novo, cisto. Peskire menjaju svaki dan ako vi tako zelite, bacite ih dole, i dobijete ciste. Jedino oni koji su zeleli na bazen i u tursko kupatilo (ulazi u cenu) su uzimali bade mantil za 7 dana i platili 5 leva. Masaza se dodatno placa, ja sam isla na foot masage koja kosta 30 min = 30 leva, ali je bas uzivancija (ko voli).

    Hrane u restoranu je bilo dosta, jedino mi se cini da je prilagodjena Englezima koji su najbrojniji gosti ovog hotela, sto bi se reklo kontinentalna, bez ikakvih bugarskih dzakonija (koje oni imaju ali ih nisu nesto spremali). Iza Engleza idu Rusi i Grci, pa onda mi - Srbi. S obzirom da se ceo svet klanja Englezima nismo primetili da su prema nama drugaciji, naprotiv. Bilo je vrlo zabavno s njima pricati nasim jezikom, moze da se sporazume. Ko voli engleski, moze i tako. Do gondole se ide mini-busom, svaki hotel ima svoj red voznje.

    Odmah do LIONA je hotel PERUN, koji je bio skuplji 20-30E, ali zato ima bogatiju i raznovrsniju hranu, i bazen na otvorenom, kao i Kempinski (najskuplji). Na 12 km od Banskog je luxuzan kompleks KATARINO SPA, najbolji od svih, bazen napolju na 42C, aroma terapije, a sve ista cena kao LION koji je blizu gondole. Njihov autobus ide non-stop. Kome nije do nocnog zivota ovo je uzivanje. Mada, nocni zivot nije toliko zastupljen. Imaju mehane koje lice na nase kafane, nesto nocnih barova.

    Sto se tice ski-passa, mi smo ih uglavnom kupovali od Bugara koji su preprodavali. Znaci, svaki dan novi. To se na kraju pokazalo kao dobro jer 2 dana nisu radile zice zbog jakog vetra, kazu da je gore duvalo 30m/sec, sto mi dole nismo primetili jer je ta 2 dana bilo suncano i toplo. Cene ski-passa su iste za sve, nije jeftinije za bugare, osim za njihove studente. Mi smo kupavali ski-pass od njihovog studenta koji je placao celodnevni 25 leva i nama je prodavao po toj ceni, inace je na salteru 50 leva, i bez problema smo se vozili sa tim bugarskim ski-passom.

    Bansko nije selo kao sto smo mislili, vec mali gradic. Zbog toplog vremena, i gradjevina koje se zidaju na svakom cosku, ima blata po ulicama. Putevi su losi, sa rupama, ali to ce verovatno na kraju popraviti. Englezi kupuju apartmane u Banskom, prica se i o jos jednoj gondoli.

    Kupili smo borov med sa sve sisarkom unutra i kosta 100 dinara
    Ima i dosta suvenira, bugari su cuveni po tkanim i keramickim proizvodima rucno radjenim, znaci hand made.

    Opsti utisak, VRLO DOBAR, odose Bugari u Evropu, a mi

    Na stazama popodne ima hupsera, u toku dana ne ravnaju staze, to je zamerka. Na zicama se ne ceka. Svi kafici gore imaju vrlo pristojne toalete, dobru uslugu.

    Ja sam uradila 500 fotografija, ako postavim neke, napisacu site.

    I da, moze slobodno da se ide kolima, mnogo je brze nego busom!

    Pozdrav svim skijasima i pravac Bansko

  5. #145
    larson
    Guest

    Podrazumevano

    da,da,recite za baksuz,skijanje po snegu i magli a onda sunce,ali neee,duva vetar,ne radi nista,pa na kopu rade zice do 30 m/s,sramota
    Priložene slike Priložene slike

  6. #146
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Ne znam da li ste primetili počupano drvo na tombi, ili celu metalnu konstrukciju na kojoj je mapa skijališta koja je u subotu ležala na istoj stazi.
    Duvalo je gore dobro,
    Inače u petak kada je žica bila zatvorena Šaolin, ekipa i ja smo bili na jednom lokalnom malom skijalištu oko 20 km od Banskog. Tanjir i dva čudna dvoseda ali sem što je sve sporo a staze u poređenju sa Banskim blage nije bilo loše,ima dosta šume a neki od nas su bili i u potocima. Inače dnevni ski pas samo 13 leva. To skijalište je sasvim pristojna alternativa u slučaju da ne rade žice u Banskom.

  7. #147
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Kakos ste se dovezli do tog skijalista i koliko vas je to kostalo? Da li je to u pravcu Katarino Spa ili ne?

  8. #148
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Janica
    Kakos ste se dovezli do tog skijalista i koliko vas je to kostalo? Da li je to u pravcu Katarino Spa ili ne?
    Mislim da je na drugu stranu ali nisam siguran, mesto pripada opštini Bansko i zove se Dobrinište. Inače bilo nas je sedmoro i išli smo kombijem 9 leva po osobi.

  9. #149
    Barraberson laki avatar
    Datum registracije
    02.03.2004
    Lokacija
    Whitecity
    Skije / Bord
    Burton Custom
    Poruke
    106

    Podrazumevano

    U petak je na vrhu vetar bio 26m/s.

    Spomenula mi zena sa recepcije hotela da ima neko skijaliste pored, ali se nismo organizovali, kakav bedak... :( Po povratku ka Sofiji smo videli neku stazu sa leve strane nekih 20-tak km od Banskog (posmatrana sa puta) izgledala je interesantno. Da li je to Dobriniste?

  10. #150
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zao mi je sto cujem da je bilo lose vreme. nas je nedelju dana pre dobro posluzilo. Iznenadjen sam i zbog vetra jer sam stekao utisak da je skijaliste zasticeno od tako jakih vetrova posto zice ne idu do samog vrha (oko 2750 m n/m) nego jedno dvesta metara nize.
    Inace mislim da na Kopaoniku im ne bi bilo na kraj pameti da otvaraju zice po 26 m/s. Cak mislim i da je propisana brzina vetra na kojoj se zice zatvaraju ispod 20 m/s. Na Jahorini sam doziveo 30 m/s (i jace) i drzali su ih otvorene na sopstvenu odgovornost. To je jedini put da sam se uplasio dok sam bio na zici. Bilo je toplo, pa je moglo da se skija, inace, da je hladno, takav vetar ne bi mogao da se izdrzi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •