Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Ostecenje zadnje strane pancerice

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano Ostecenje zadnje strane pancerice

    Vez (EL10 na Flow 8.1), odnosno zadnja njegova usna, se utiskuje i znacajno ostecuje pancericu(Dalbello Axion 7). Uporedio sam sa desetak ostalih vezova i ustanovio da je ta usna jako ostra, i da ostavlja trag i na drugovim Rossignol pancericama, pa iako je moja mozda malo meka, izgleda da je vez u pitanju.

    Sta predlazete prakticno, sta je tu moguce uraditi?

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    plastika na dalbello cizmama nije mekana sigurno
    ako se ne varam to je vec drugi put da se neko zali na isti problem
    sa tyrolia vezovima
    prvo bih pokusao kod kontaktirati elan neznam koim to putem ide tamo
    pa da posalju nove vezove ili tako nesto
    to bi ovdje bilo uradjeno zasigurno
    dali je pritisak na vezovima pravilno podesen? (to bi eventualno moglo da prouzrokuje takav problem)
    i na kraju kao radikalno rijesenje turpiju u ruke i isturpijaj taj ostri dio veza
    ali najbolje bi bilo kad bi se mogla neka slika poslati
    ako postoi mogucnost za to
    pa da se konkretno vidi u zemu je problem

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Jedva sam nasao coveka iz Elana, zvao ga telefonom (inace, primio je moj mejl, koji su mu Slovenci preusmerili), pa cu videti sa njim. Javicu jos.
    Izmenio/la codemaster; 24.04.2009 u 15:08. Razlog: who needs reasons when u gotta heroin

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U pitanju je definitivno materijal pancerice, tj. suviše je mehak.

    Ali to ni malo ne utiče na funkcionalnost. Vez će i dalje dobro da drži i da izbaci kad bude trebalo.

    Bitno je da plastika koja ide u prednje vezove nije oštećena.

    A sada malo kritike: Zar trebamo pratiti svjetske forume da bismo vidjeli fotografije oštećenja? http://www.epicski.com/forum/thread/...ed-on-the-back

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zimus je brat uzeo neki srednji model Nordica-e, slično im se zadnji deo "žvakao" i posle 6 dana skijanja je taj ceo zadnji deo pukao. Sva sreća pa se to desilo poslednjeg dana skijanja u toj poseti i to na spustu pred zatvaranje žice . Nije mogao da skija do dole pošto naravno nije mogao u vez da ubaci petu.

    Otišao je u predstavništvo Nordike i zamenuli su mu cipele posle kratke diskusije. Zaključili su da je reč o nekom fabričkom propustu.

    Sa novim cipelama (identičan model) se isto zadnji deo "žvakao" ali i posle 20 dana skijanja još nije otpao, a kad će ne znamo .

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    U pitanju je definitivno materijal pancerice, tj. suviše je mehak.

    Ali to ni malo ne utiče na funkcionalnost. Vez će i dalje dobro da drži i da izbaci kad bude trebalo.

    Bitno je da plastika koja ide u prednje vezove nije oštećena.
    Ja se nadam, jedino sto mi je logicno bilo jos tada, odmah sam uporedio sa ostalima, ali moram da sve ispitam...ipak, platio sam cipelu 15000RSD, to za mene nije low cost gear, pa bi ih i reklamirao mozda.

    Dobro je sto niko ne spominje vezove, ta usna koja mi se cini ostrija je ostrija samo u sredisnjem delu, a ne na krajevima ivica koje su ostecene.

    A sada malo kritike: Zar trebamo pratiti svjetske forume da bismo vidjeli fotografije oštećenja? http://www.epicski.com/forum/thread/...ed-on-the-back
    To sam hteo sam da uradim, d astavim link, jer moram da prilagodjavam slike kriterijumima naseg foruma, a tamo mogu da ih okacim od po 1.1mb svaku...pa kada sam konacno slikao stavio bi link da me nije tvoje svevidece oko preduhitrilo. Kako stoje stvari nije ni cudno, bolje sam odgovore dobio ovde.
    Nas narod i nase narodnosti, hura!

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    07.02.2009
    Lokacija
    Leskovac/Novi Sad
    Skije / Bord
    Elan Flow 8.1
    Godina
    39
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Zimus je brat uzeo neki srednji model Nordica-e, slično im se zadnji deo "žvakao" i posle 6 dana skijanja je taj ceo zadnji deo pukao. Sva sreća pa se to desilo poslednjeg dana skijanja u toj poseti i to na spustu pred zatvaranje žice . Nije mogao da skija do dole pošto naravno nije mogao u vez da ubaci petu.

    Otišao je u predstavništvo Nordike i zamenuli su mu cipele posle kratke diskusije. Zaključili su da je reč o nekom fabričkom propustu.

    Sa novim cipelama (identičan model) se isto zadnji deo "žvakao" ali i posle 20 dana skijanja još nije otpao, a kad će ne znamo .
    !! au. Nije mi bas najjasnije. Aj da je materijal za hemijsku olovku, ali za ski cipelu...jako lose.

    Kako stvari stoje sa tobom kao doajenom, Stekane, to sam hteo da kazem.
    Imaju i oni, onoga Sierra Jima...
    Hvala puno!!
    Izmenio/la codemaster; 16.06.2009 u 20:24. Razlog: who needs reasons whe u gotta heroin

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Doajen mu dođe nešto kao dežurna dosada?
    Posljednjih godinu dana sam mnogo manje na Internetu zbog posla, ali i dalje redovno bacam oko na probrane forume i sajtove, a Epic je jedan od njih.

    Nego, na Epic-u si dobio par dobrih odgovora u vezi "žvakanja" đona, a vezano za pomjeranje petnog veza naprijed. To mi je palo na pamet kad sam na fotografijama vidio par "ugriza" uz rub đona, ali nisam htio da komplikujem (pametujem) u prethodnom odgovoru. Ti ugrizi su ili zbog snijega na peti, ili zbog pomjerenog petnog veza nazad, ili najvjerovatnije zbog oba ta razloga istovremeno.
    Provjeri da li je razmak između prednjeg i zadnjeg veza takav da ti pancerica prođe "knap" u zadnji vez. Ne smije zazor između pancerice i čeljusti petnog veza biti veći od 2-3 mm, a poželjno ni toliko.
    Valjda se podrazumijeva da na đonu ne smije biti snijega kad ulazi u vez.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Žvaće se zato što je plastika mehka, ali ne toliko da pukne.

    Pukla je zbog fabričke greške, bio je "mehur" vazduha u peti (nije bila puna plastika nazad na toj jednoj cipi čija je peta pukla).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •