Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Chamonix

  1. #1
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano Chamonix

    Vratili smo se iz Chamonix-a u ponedeljak 23.Marta rano ujutro. Bilo je fantastično. 7 dana sunca, puno snega, temperatura do +15 u gradu, a na stazama, u zavisnosti od visine, od -2,3 do +8. Staze odlično pripremljene i tvrde tokom celog dana, sem u nižim delovima gde popuste oko 3h. Staza ima za sve, i dobre skijaše i početnike (off piste da ne spominjem), samo treba odabrati jedno od 5 skijališta do kojih se stiže autobusom ili vozom za 5-35min. Preporučujem skijaliste Les Grands Montets za dobre skijaše. Obzirom da smo uzeli ski pass Mont Blanc Unlimited, mogli smo da se skijamo i u Courmayeur-u u Italiji. Courmayeur je lepo malo skijalište (manje od Kopa), ali sa nekoliko izuzetnih staza. Italijani jesu opušteni, ali su staze bile izuzetno opeglane i dugo držale. Sve je jeftinije u Courmayeur-u nego preko Mont Blanc masiva u susednoj Francuskoj.
    Išli smo sa dva automobila i vratili se u BG preko Švajcarske. Zato su nam ostale dve karte za tunel Mont Blanc koje važe do 31.Maja 2009. Ako neko putuje kolima kroz tunel može da pošalje privatnu poruku i dobiće karte jeftinije (puna cena je 33eur po karti).
    Inače, povratak preko Švajcarske je priča za sebe. Evian les Bains, Geneve, Lausanne, Montreux, prelepi gradovi koje vredi posetiti. Crans Montana posebna priča, ali deluje vrlo skupo. Na kraju, poseta Milanu i Veneciji i brza vožnja do Beograda.

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Preporučujem skijaliste Les Grands Montets za dobre skijaše.....
    Mala dopuna stanica koja izlaazi na skoro 3300 mnv se tako zove, skijalisiste pripada skicentru Argentiere.

    Inače, povratak preko Švajcarske je priča za sebe. Evian les Bains, Geneve, Lausanne, Montreux, prelepi gradovi koje vredi posetiti. Crans Montana posebna priča, ali deluje vrlo skupo. Na kraju, poseta Milanu i Veneciji i brza vožnja do Beograda
    Bas ste super rutu izabrali, Genevsko jezro i planine okolo, famozno. Montrey podsjeca na Opatiju, Crans Montana idefinitvno preskupa, a arhitektonski mnog ruzna.

  3. #3
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Glacier d'Argentiere je glečer koji pripada skijalištu Les Grands Montets, koliko sam ja razumeo mapu koja se besplatno dobija na skijalištu. Ali nije bitno mislimo na isto. Inače i skijalište Brevent-Flegere koje ima jugo-istočnu orijentaciju ima dobre staze.
    Sve u svemu dobro skijanje, kada se pridoda i Courmayeur.

  4. #4
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Potrebna pomoc za planiranje putovanja do Shamonix ( ili Samoni po nase), po mogucnosti vozom.
    Sto reci ako neko moze da me uputi kako da putem interneta dodzem do podatke o putnim pravcima, presedanjima i cenu cinjenja.
    Polazak moze se planirati iz Beograda, i dali iz Bg moze se izvaditi karta do zadnje destinacije.
    Povratak bi mogao biti preko Svajcarske tacnije Zermatt
    Isto tako me interesuje dali one agencije sto su zimus nudile prevoz do francuske ski centre (autobusom), vrse prevoz i leti
    Unapred zahvalan svakom ko pruzi pomoc

  5. #5
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Generalno za planiranje putovanja vozom kroz vise zemalja preporucujem:
    http://www.bahn.de
    pomocu koje mozes da isplaniras put vozom bukvalno bilo gdje u Evropi. Problem je sto uglavnom nemaju podatke o cijenama, to koliko znam moras da potrazis na sajtu svake pojedinacne firme. Cijene mogu da budu paprene, pogotovo za brze vozove (moguce da se cak i InterRail isplati). Kartu obicno moras da izvadis u svakoj zemlji pojedinacno (ili preko interneta).

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    komplikovano za voz. imaš direktan autobus. http://www.bstours.rs/linije/medjuna...grad-lyon.html
    Chamonix je ovde verovatno napisan kao "Mont Blanc"
    za povratak iz zermatt-a ne znam.
    jel to planiraš čuvenu Haute Route Chamonix-Zermatt?! Uhhh...

  7. #7
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Hvala na info
    Mi smo za pentranje po vrhovima (Mont Blanc) pa bi do
    Zermatta da ne bude samo jedan
    Vidim da bstours imaju do Mont Blanca i to je to
    @ oggy
    stvarno se tesko snalazim na taj sajt.
    jel to samo za start iz nemacke ili ???
    a mozda je finansiski isplatlivije busom
    ako neko drugi nesto zna svaki savet dobrodosao
    @barrcode
    ta Haute Route Chamonix-Zermatt mislim da bese turno ruta
    i ako je to to cuo sam za nju i vredi se zaloziti za nju jednog dana

  8. #8
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Sta, i Matterhorn cete da osvajate?
    Gledah bas pre neki mesec taj haute route i opis svakog dana(valjda 6 dana traje), to bi bas bio dozivljaj
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Lightbulb

    Ubi se trazeci linak, a sve vreme mi stajao u bookmarksima
    Evo ga, sa opisom svakog dana i mapom puta

    http://dogmouth.net/guides/skiing/alps/haute-route.html
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Trendo, svakako je isplatljivije autobusom BS tursa, jer vozom iz Beograda možeš mislim do Venecije pa onda moraš da promeniš još 2 voza, 1 ita, 1 fra - ne isplati se, komplikovano je. Probaj i preko Laste: http://www.lasta.rs/red-voznje-linije, jer BS turs vozi u petak tamo, a vraća se već u nedelju.
    Haute route može biti turno, ali je daleko poznatija kao pešačka tura.

    U svakom slučaju, srećno penjanje na M.Blanc. Vi makedonci ste odlični planinari, to sam se i sam uverio. A i imate divne planine za penjanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •