Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    @shusha

    Iz Zermatta da se vratiš u Cerviniju(Italiju). Za Zermatt nema aranžmana preko naših agencija, samo za Cerviniu.

    @milanpop

    Ne znam ko je tu ispao cigan ali italijani su svaljivali krivicu na skifun. Ja samo znam da nas je dočekao prljav apartman a pri izlasku su nam tražili da platimo čišćenje.

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Uglavnom citam hvalospeve o Zermatt-Cervinia, ali moja velika zamerka je da ozbiljni skijasi nemaju sta da traze na stazama. Staze su potpuno neizazovne, a izvesnu prednost dajem stazama u Cerviniji.

    Nazalost, bio sam povredjen, pa nisam mogao da skijam off piste sto bi mozda popravilo utisak. Ovako, veliku prednost sto se tice skijanja dajem nekim drugim resortima. Predlazem da svi odlicni skijasi dobro razmisle pre nego sto odu....

  3. #53
    Member
    Datum registracije
    11.01.2012
    Godina
    45
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Staze koje polaze sa Rotthorn vrha su dosta dobro, solidnog nagiba i dosta dugacke slicno je i sa Gornergartha jedino su staze na gleceru dosta blaze takodje se moze naci dobrih staza i na italijanskoj strani sve u svemu jedno vrlo raznovrsni skijaliste sa stazama koje su pripremljene verovatno najbolje na svetu i sa dosta dobrom Apres-ski ponudom i sa infrastrukturom kakvu cete retko gde pronaci!

  4. #54
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    nenade, ajde napisi koji su to resortovi da znam gde bi ozbiljni skijasi trebalo da idu. Ok ja nisam ozbiljan al mozda jednog dana postanem pa cisto da znam.

  5. #55
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    @ftj

    Osecam izvesnu dozu sarkazma u poruci umesto price o licnim utiscima, pa cu tako i da odgovorim.

    Napisi ti koja je tebi tacno staza u Zermatt-u bila izazovna tj. naterala te da se malo potrudis ili te bas nesto specijalno odusevila, pa cemo na osnovu toga da procenimo tvoje znanje i da ti preporucimo odgovarajuci ski centar.

    Mene nazalost nijedna. Drago mi je da sam bio, video, mozda odem ponovo, ali nemam ludu zelju. Pre bih otisao u Tignes+Val d'Isere

  6. #56
    ...dobre grudve pravim! Ivan1 avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    Vossa
    Skije / Bord
    ka
    Poruke
    41

    Smile

    Kad porastem bicu brus li!

  7. #57
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    @nenadmak

    Bio sam u Červinji, samo sam 1 dan otišao na Zermatt stranu, bilo je loše vreme i više sam se vozio gondolama tako da ne mogu da dam ocenu. Ali o Červinji mogu reći da je itekako ozbiljan ski centar sa najvišim skijaškim vrhom(za koji znam) od 3880 metara i preko 200 kilometara staza(zajedno sa zermattom preko 300) i mislim da su za svakog ko je iole skijao u životu ova dva podatka uz bacanje pogleda na mapu skijališta, sasvim dovoljna da zaključi da li je ovaj centar za ozbiljne skijaše.

  8. #58
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Procitaj tok diskusije, pa ces da vidis da sam izneo licni utisak da mi se staze u Cerviniji vise svidjaju nego staze u Zermatt-u. Visinska razlika je ogromna i skijanje jeste lepo i opusteno, ali nije izazovno. Velika visinska razlika upucuje na to, ali nazalost moja ocekivanja su bila izneverena. Lepo sam napisao da nema teskih staza i da oni koji to ocekuju ne treba da idu u ovaj resort. Nisam primetio da si uspeo da me demantujes nekim konkretnim podatkom.

    Bio sam prethodnih gotovo godinu dana bez fizickih aktivnosti, sa povredjenim kolenom, a prelazio sam 80-100 km dnevno. Na teskim stazama to nije moguce, raspao bih se na sastavne delove...

  9. #59
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Da ne bude zabune, ja nisam komentarisao infrastrukturu, sredjivanje staza, broj kafana , prelep pejsaz i ostale detalje koji su na vrhunskom nivou. Ukazao sam da crnih staza NEMA, a ono sto je tako markirano tu ocenu ne zasluzuje.

  10. #60
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    ali moja velika zamerka je da ozbiljni skijasi nemaju sta da traze na stazama
    Ja sam odgovorio na ovu konstataciju. Ne mora staza imati 80% nagib da bi bila za ozbiljne skijaše. Ok, možda nema staze sa ekstremno velikim nagibom ali to nikako nije razlog da se kaže da mesto nije za ozbiljne skijaše. Ja ću na blažim ali širim stazama razviti mnogo veću brzinu nego na stazama sa velikim nagibom jer ću u prvom slučaju skijati dosta šire a u drugom sitan vez koji će činiti da idem sporije.

    Da li sam ozbiljniji ja koji vozim 100 km/h na blažoj ili neko ko ne ide ni 50 km/h na strmijoj stazi je već stvar iz kog ugla gledaš.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •