Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

Tematski pogled

  1. #10
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Evo da privedem ovu pricu kraju.
    Cetvrti dan pravi Powder-day.Tokom noci napadalo izmedju 30 i 40 cm novog snega.Najavljuju suncan dan ali nista od toga.
    Tek negde posle podne prolomilo se i sunce tako da sam napokon imao priliku da slikam Matthorn.Vec sam mislio da cu kuci da se vratim samo sa razglednicama .

    Dan pocinje ponovo u 9:00 na zici.Jedina razlika je samo sto su ovog puta sasvim novi ljudi tu i sa sasvim drugacijim(citaj extremnijim) skijama.Lisci su to vidi im se po facama.Namirisali svezu snezinu i eto ih da meni ispred nosa poooru "brazdu".E pa nece moci,mislim si ja nesto
    Prodavac karata kad mu kazem da hocu dnevni pass,ponovo me pita da li sam vidio koje su staze otvorene.Ja naravno od silne zelje da se sto pre popnem gore nisam na to obratio paznju.Kad pogledah mapu imam sto i videti.
    Otvorene su samo staze na dnu skijalista oko 20% samog skijalista.Naravno ski-pass i dalje kosta 71chf.Na moje pitanje zasto,jel zbog vetra posto vidim da duva oko 40 kmh ali to i nije teko preterano(zice se zatvaraju tek preko 60 kmh),on odgovara da je velika opasnost od lavina te da je to pravi razlog.Hmmm!Tek posle nekog vremena sam shvatio na sta je mislio ali to ni priblizno nije bio razlog da se toliki deo skijalista blokira.
    Razocaranje vrhunsko ali sta cinit.Uzimam taj pass i penjem se gore.

    Gore loodilo nema 5cm sredjene staze,neki protestuju ali vecina tj. OGROMNA vecina se prepusta pravoj nedirnutoj divljini koju je planina u tom trenutku otkrila.
    Nema tu sta puno da se prica ima slika i par video zapisa koji ce bolje opisati situaciju.
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •