Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

  1. #1
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano ZERMATT-Matterhorn

    Samo u najavi....Krecem sutra u 5:00 vozom.Ostajem cetri dana i nadam se da se vracam sa brdo lepog materijala.Pozdrav svima.


    http://snow.myswitzerland.com/schnee...1.html?lang=de


    Oprema na gotovs:
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  2. #2
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Srecan put!
    Vidim spremio se opasan mammut ruksak, samo medu ne vidim...
    Ajde pa donesi puno lepog materijala...
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #3
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Fino si sve to upakovao vidim.. Samo daa te vrijeme posluzii, i extra. Chekamo svjez materijal

  4. #4
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Vreme extremno.Sneg pici ko lud a vec ga ima preko 4m.Vetar duva 80 km na sat,-30,znaci kad sam sam se popeo na "samo" 3000m.....ebes sve, bezi dole.Snega ima kolko oces mozes da vozos gde hoces,sve je ne utabano.Tuce zima direkt u kicmu koliko je ladno.Nadam se sutra boljem vremenu,makar ovi ovde najavljuju tek u sredu.....
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ihaaaj tooo CHickooo!!! Napadaj Materhorn (mozda da obuces nesto dugih rukava, cisto zbog tog vjetra, inace su kratki rukavi meni skroz oke ;-) ).
    PS

    Hvala za poziv napisah ti PP, valjda ce bogovi zime da igraju kolo i krajem marta pocetkom aprila, tada cu imati vremena.

    Uzivaj !

  6. #6
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Napadaj Materhorn (mozda da obuces nesto dugih rukava, cisto zbog tog vjetra, inace su kratki rukavi meni skroz oke ;-)
    Zahebi Materhorn napadaj Stockhorn, valjda ce da puste gornje zice...
    P.S. taj edge 10 je mnogo mekan za moj ukus, iako dobro izgleda...

  7. #7
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79 Pogledati poruku
    Zahebi Materhorn napadaj Stockhorn, valjda ce da puste gornje zice...
    P.S. taj edge 10 je mnogo mekan za moj ukus, iako dobro izgleda...
    Ihaaj ponukan ovim ogromnim snjeznim padavinama odlucih za orjentacijone pripreme za kraj marta-pocetak aprila (samo da i tad ljudski rokne u Shwitzi)

    PS O dje si Milose, evo jel ti se svidjaju S13 (one narandjaste), odlicne tvrde, ali meni premale 26,5 (a fino mi treba neki 27,5) presle u suzama i bolu (i modrim palcevima) 15tak radnih dana dajem ih bud zasto
    Izmenio/la Sapa; 12.03.2009 u 18:06.

  8. #8
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Evee...vratija sa Sime sa ovolikim smeskom na ustima.

    Stvarno ne znam odakle da pocnem.Usprkos losem vremenu,Zermatt je svakako planina koja vas nece ostaviti ravnodusnim.

    Kao sto rekoh,krenuh vozom u 5.00 izjutra i uz 3 presedanja prodjoh citavu Swajcarsku i stigoh za 4 sata u Zermatt(tacno u minut).Pridruzujem se ovom prilikom obozavaocima Swajcarskih zeleznica i cestitiam na neverovatnoj preciznosti.

    Sam Zermatt sta reci?Tipican planinski gradic,koji se svim silama trudi da zadrzi tipican alpski stil u svojoj arhitekturi,makar ima i drugih misljenja i pokusaja. U samom gradicu nema auto saobracaja.On se vrsi malim elektro-mobilima i malo vecim elektro-busevima.Cene za male taxi-e, izmedju 20 i 30 chf i koliko sam skontao tu radi dosta nasih ljudi,tako da verujem postoji mogucnosti za pogodbu.
    Bus je dosta jeftiniji samo je pitanje kad ce da prodje i ima li mesta.Sam plan voznje dostaje je nelogican.Stekao sam utisak da je vise podredjen onim sto obilaze butike i kafane nego samim skijasima.A onima koji planiraju odmor sa malm decom,neka odmah racunaju da ova stavka(transport)moze znacajno da "probije" Vas budjet.

    Ja sam se odlucio za trecu varijantu,ujedno i najpopularniju. To znaci sve na ledja i ruke pa u razgledanje grada.Koliko sam ja svatio sve se vrti oko glave ulice(Bahnhofstrasse).Sve je tu sta vam treba.Vise o tome i o samom gradicu u slikovnom delu.
    Tako sipcim ja 10 min kroz sam centar skrecem desno,pet min uzbrdo(ostavljam dusu usput) i eetooo mene u mom smestaju.
    Hostel koji sam bukirao na netu,sasvim pristojan i moderno sredjen cak bi se usudio reci komforan.Cetvero krevetna soba u kojoj je bilo nas dvoje, polupansion,ujutro svedski sto uvece 4gang menü,kupatilo posebno ali tople vode dovoljno.Sve to 60chf,dnevno naravno.U sobi otpadnem sa nekim novinarem BBS-ja kojeg odmah navucem na srpske "bio produkte"kod nas poznatiju kao domacu schljivu a time mu ulijem automatski i ljubav prema srbima(eto primera za nase ambasadore kako mogu strancima da "ulivaju" ljubav prema nama).Veceram obidjem malo grad uvece i brzo u krevet da spremno docekam sutrasnji dan.
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  9. #9
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Evo malo grada i ako neko moze da mi objasni kako da kacim slike jednu ispod druge da ne razvlacim(ubijam)tekst.
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  10. #10
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Drugi dan pocinje lose.Magla,vetar zima.No usprkos svemu prvi sam na zici posle 15 min pesacenja,narano pod punom opremom.Ovo sam doziveo kao zegrejavanje za skjinje.Na samoj zici prodavac vas upozorava da li ste pogledali koje zice rade,tj. bolje receno koje ne rade.U sustini radi 20%staza ali ski-pass bez obzira na sve kosta normalno=76 chf.
    Poludnevni mozete da uzmeta ali tek od 12 i on kosta 50 i kusur franaka.
    Penjem se vozicem do prve stanice posle gondolom dalje i ne vidim prst pred okom a kamo li Matthorn(vrh4478m) sa kojim zelim da imam "posebnu" sliku.
    Skijam po "Sunegga paradise" vise se nije moglo vetar ubiva na minus 20-tak.Vidim ja(to jest ne vidim nista od magle)da ne vredi rizikovati neku povredu i propustiti ostatak skijanja i oko 13h poberem se ja kuci.Otpadam u Hostelu,gledam malo tv,vecera.U medjevremeu me napustio Emgles i dosao Japanac,pa sam i sa njim morao da ponovim gradivo o srpskim bio proizvodima.
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •