Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

  1. #41
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Moram da se ukljucim u raspravu
    Ako neko nije bio u Espace Kiliy a bio je u Zermatu+Cervina ( ili obrnuto ) onda bas i nije kompetentan da kaze koji je bolji jer jedno skijaliste nije probao. Nesto vise km ima skijaliste u Svici i Italiji ali to je ne bitno jer su oba ogromna. Zermat je po meni lepsi ali ja ne umirem u lepoti nego sledam jedino skijaliste a "ruku na srce" tu je Killy ipak malo bolji ( bolje je povezan i ima dosta medju staza sto smanjuje smaranje u transportu). Ali svako zaljubljeniku skijanja zelim " Da Boga skijao na oba skijalista" pa kud puklo da puklo

  2. #42
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    definitivno sam odlucio sledecu sezonu u Zermatt

    Par pitanja samo. Zermatt i Cervina cine jedan kompleks koji se zove Materhorn ski area?
    Jel ski pass jedinstven za celu zonu ili moze da se kupuje extra? kako je regulisan prelaz u Italiju? mislim granicno?

    kakav je sto se tice cena i nocnog zivota. Smestaj za bracni par odmah uz gondolu negde? Cena?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #43
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Volim Zermatt i rado ga se secam.
    1.Zermatt Cervina je jedan kompleks
    2. Ski pas se moze kupiti samo za odredjene delove, tj za Svjcarsku ili Italiju u zavisnosti gde se kupuje. Za objedinjeni ski pas placa se doplata
    3. Prelaz Italija / Svajcarska se i ne oseca (mi smo nosili pasose, za svaki slucaj)
    4. Ima lokala, kafana, restorana, barova, dikoteka, muzeja....svega ima ali nema automobila!
    5. Ceo Zermatt je sa apartmanima povezanih sa puno ski bus linija koji funkcionisu besprekorno. Nasi prijatelji su spavali blizu gondole, mi ne, ali smo se zato na skijama sputali do gondole i isto tako vracali sa skijanja do apartmana. Cena apartmana vrlo je razlicita u ruke Booking.com ili sl , Svajcarska je to, skuplja od Italije i Autrije a bogme i Francuske.

    Kad ga budes posetio, sa drugacijim ces uzitkom jesti toblerone.
    Izmenio/la D.I.M.; 15.03.2012 u 12:52.

  4. #44
    Member
    Datum registracije
    11.01.2012
    Godina
    45
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Ski pas mozes da kupis za celo podrucje stim sto je cena ski pasa razlicita u Italiji i Svajcarskoj za istu regiju! Mnogo se vise isplati kupiti ski pas u Italiji! Ja sam kupovao za pola dana u Svajcarskoj taman da se prebacim u Cerviniu i tamo kupim ski pass 30-40% jeftinije nego u Svici! Drugo Zermatt je jako skup i kad je u pitanju smestaj i sve ostalo! Ja sam jedne godine uzeo smestaj u Tasch-u inace to je mesto dokle mozes da dodjes autom odatle moras vozom, i kupio ski pass u koji je ukljucen i voz do Zermatta koji inace ide na 15min a staje bas preko puta stanice ski voza koji vodi na Gornergart jedan od najvisih vrhova skijalista, i prosao mnogo mnogo jeftinije nego da sam placao smestaj u samom Zermattu!
    Inace ja sam cetiri puta bio tamo i imam samo reci hvale za sve osim sto je dosta skupo!

  5. #45
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @Grazer
    Ski pas za obe oblasti se zove internacionale. U Italiji 6-dnevni kosta 300 evra a u Svici taj isti 373 a ceo aranzman kojim smo isli kosta 430 evra preko nasih agencija. Cene zestoke ali to je vec obicaj u vrhunskim skijalistima.
    Evo i granicni prelaz i mogu ti reci da nisam video nikakvog carinika a bar 6-7 puta sam presao granicu
    Priložene slike Priložene slike

  6. #46
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    @Grazer
    Ski pas za obe oblasti se zove internacionale. U Italiji 6-dnevni kosta 300 evra a u Svici taj isti 373 a ceo aranzman kojim smo isli kosta 430 evra preko nasih agencija. Cene zestoke ali to je vec obicaj u vrhunskim skijalistima.
    Evo i granicni prelaz i mogu ti reci da nisam video nikakvog carinika a bar 6-7 puta sam presao granicu
    sta je sve uracunato i koja agencija? Iskreno to nije nesto skupo ako je smestaj i ski pass ukljucen.
    Kako da kupim onda ski pas u Italiji ili negde drugde a ne u Zermatt-u?
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #47
    Member
    Datum registracije
    11.01.2012
    Godina
    45
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Pa procitaj sta sam napisao u prethodnom postu! A imas mogucnost kupovine online, ali ja to nisam probao!

  8. #48
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Na sajtu pise da ski pas iz Italije ne moze da startuje u Zermattu mada znam da su neki ostali jer nisu stigli na vreme da se prebace pa nisu imali problem da na prvu zicu krenu iz Zermatta. Cena aranzmana za Cerviniu je u decembru bila 300e bez prevoza u komfornim ali prljavim apartmanima. Nocnog zivota ima i solidno je skup i celo mesto(Cervinia) je fensi. Skijanje dosta dobro s tim da do Zermatta ima dosta da se vozas raznoraznim gondolama tako da se jedino isplati krenuti rano ujutru sa detaljnim planom kako i sta i vec oko 2 razmisljati o povratku nazad da ne bi zakasnio. Ako zakasnis moras platiti prenociste jer je udaljenost 6 sati voznje i 500eur za taksi ili 1500 eur helikopter.

  9. #49
    Member
    Datum registracije
    11.01.2012
    Godina
    45
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Jel to mislis iz Italije da se vratis u Zeramatt ili nesto drugo nisam razumeo???

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @Grazer
    Aranzman je obuhvatao prevoz, smestaj i ski pas. Slovenacka agencija SkiFun koja ima predstavnistvo u Beogradu (tako sam cuo), skroz korektni a kao sto rece ftj, apartmani su bili malo prljavi (italijani cigani) ali smo ga nas trojica za 20 min. doveli do perfekcije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •