Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

  1. #71
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    svaka cast, mogu zamisliti kako je bilo
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #72
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Nesto mi se naherio na levo ovaj Matterhorn
    Ma jok ba, to tako stoji, samo ga na omotu Tobleronea usminkaju.

  3. #73
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Da vratimo malo temu iz mrtvih...

    Kada mi padne na pamet skijanje, onda je prva asocijacija Zermatt - Cervinia. Nisam prosao mnogo, to malo sto je u potpisu, svako skijaliste je lepo na svoj nacin, vise ili manje izazovno, ali ova destinacija je raj za svakog skijasa

    Sto se tice famoznih crnih staza...to je sve u zavisnosti od drustva sa kojim se nalazis. Iskreno...nesto sam u poslednje vreme skijao sa "fantomima" koji ne staju i koji samo gaze sto crnje, sto teze. U neko doba dana ta jurnjava stvarno smori, ne prodjes istu stazu dva puta, samo da se sto vise novih staza overi i ako smo jedan dan u nekom ski resortu, da moze da se kaze da smo prosli sve. I to je glupo...jer ponavljanje jedne staze vise puta moze svakog od nas da ucini boljim skijasem, iz svake voznje ucimo kako da je bolje prodjemo, brze, pravilnije, lepse. I stvarno mi je nekada neprijatno da se odvajam od ostatka ekipe ali mi taj ritam sve vise ide na zivce...kao ono, gledamo mapu, nema crnih staza, kao to je livadarenje, sta cemo tamo. Mislim daj...skijanje treba da bude uzivanje i apsolutno se slazem sa istomisljenicima koji kazu da su duge plave i crvene staze ono pravo

    Nisam skijao Francusku ali najbolji sneg, najlepse ispeglane staze koje sam skijao, bile su podno Materhorna. Nadam se da ce me sudbina opet odvesti tamo...
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  4. #74
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Evo da ne umre tema....

    Vec sam vodio raspravu u vezi Zermatt-a i crnih staza, a ja i dalje tvrdim da u Zermatt-u ne postoji teska staza. Suvise je visoko-budzetno i fancy skijaliste da bi rizikovali da zagine neki dobro platezni turista

    Nema potrebe polemisati da li su crne staze jedno mesto za skijanje. Naravno da nisu, ali svako ima prava na svoje afinitete.

    Veoma mi je zao sto sam bio povredjen, pa nisam smeo da se upustim u avanturu off pist skijanja u Zermattu. Cini mi se da je spektakularan za off, ali mislim da to nije pametno raditi bez vodica i grupe. Iz gondole tokom penjanja na Klein M. sam video cetvoricu neverovatnih skijasa na gleceru, ali mi uopste nije jasno kako su se nasli na tom mestu. Zao mi je sto ih nisam snimio jer su spektakularno skijali. Koliko se secam Monte Rosa je jedna od najboljih helio destinacija u Evropi mada su im cene paprene.

    Sigurno treba istaci spust od Klein M. do Val T. na italijanskoj strani jer je visinska razlika cini mi se oko 2400m. Otpadnu noge dok stignes do kraja Meni je najludji poslednji deo kada vozis kroz selo, pa ako otkazu kolena imas realne sanse da zavrsis u necijoj dnevnoj sobi.

    Evo i par slika....
    Priložene slike Priložene slike

  5. #75
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Eh taj Matterhorn

  6. #76
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Zermatt je ove sezone ukljucen u Ikon Pass tako da eto izgovora da ga se poseti

  7. #77
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ponadao sam se da je deo nekih EU multi resort pass-ova :(

    Nego, ima li utisaka od skoro, od kako je otvorena ta nova gondola (video)? Stvarno izgleda neverovatno! Ono sto mi deluje jos zanimljivije je nova konekcija Cervinia-Zermatt koja se planira za sledecu godinu. Moze li neko od forumasa koji je bio da da neki komentar u kojoj meri ovo olaksava prebacivanje sa jedne strane na drugu?

    Planiram ove godine da idem prvi put, ali jos uvek trazimo adekvatan smestaj za vecu grupu, pa sad kad sam video ovo razmisljam da li je vredno sacekati jos jednu godinu za Zermatt. Ili je mozda bolje ponoviti ga sledece godine

  8. #78
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    I jos jedno pitanje za ljude koji su bili. Vidim da kolima nije dozvoljen ulazak u samo mesto pa me zanima kako funkcionise to ako bih dolazio kolima? Pretpostavljam da postoje parkinzi oko sela, ali koliko se to placa, koliko su daleko, kako funkcionise taj bus prevoz po samom mestu, da li se on dodatno placa ili vazi uz ski pass?

  9. #79
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Zadne mesto kolima je Tash. Odatle bus, minibus i sl. Skoro svi koi nude prevoz nude i parking za auto. Ja sam koristio usluge od prvog na ulazu u Tash sa leve strane, ne zato sto je prv nego zato sto mi je nudio najbolje usluge i cenu. Info na internet a dogovor na lice mesto, najvise mi se svidelo sto nismo morali da cekamo da se napuni minibus i dao nam kontakt za nazad, mada imaju raspored voznje. Busevi voze do autobuske stanice, posle toga peske ili e-vozilima. Isto tako moze se vozom. U Tash kod zeleznicke stanice ima veliki zatvoreni parking i presedas na voz. Od zeleznicke u Zermatt nadalje isto peske ili..

    Vise na internet, ima sve usluge sa cenama

  10. #80
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Skijanje u Švajcarskom ski centru Zermat bilo je deo ski ekspedicije u dolini Aosta, što je detaljno opisano na istoimenoj temi u okviru skijališta Italije. Četri dana skijanja na ovom švajcarskom skijalištu započinjali smo svakog jutra sa lokacije Plato Rosa 3480 mnv do koje smo se izvlačili iz mesta Valtournenche na italijanskoj strani u kom smo bili smešteni. Od najvišeg dela švajcarskog skijališta nazvanog Matehorn - glacier paradise, širokim dugim stazama najlakše kategorije koje su u funkciji i tokom leta, laganim karvingom se spušta do mesta Trockener Steg 2939mnv početne stanice gondole koja vuče do planiskog vrha mali Matehorn, najvišeg mesta na alpima odakle je moguće skijati. Od Trokener Stega se međutim može izvući dugom sedežnicom i na drugu stranu do samog vrha plninske litice 3365 mnv, koja predstavlja i granicu dve zemlje odakle se pristojnom stazom srednje kategorije ili pak širokom ravnom padinom za off pist može vrlo kvalitetno odskijati. Ovaj deo skijališta direktno je povezan žicama sa dva druga, Schwarzsee 2583 mnv gde se može uživati na stazama srednje kategorije koje se provlače i kroz šumovite predele i Gornergrat 3089 mnv do koga vodi i ski voz od Zermata i na čijem se vrhu nalazi restoran i veoma neobičan hotel. Gornergrat je ujedno veza i sa najudaljenijim delom skijališta Rothorn 3103 mnv do koga vodi nekoliko veoma dugih i širokih staza srednje kategorije. Iako najudaljeniji ovaj deo skijališta obavezno treba posetiti što zbog spektakularnih pogleda na Matehorn i glečerski masiv Monte Rose, što zbog veoma dugačkih panoramskih staza srednje kategorije ali i nekih veoma zahtevnih i izazovnih pista koje vijugajući kroz šumu pune neočekivanih jako strmih prevojnica predstavljaju pravu poslasticu i izazov za skijanje. Ne bih želeo da ovaj ski izveštaj bude suvoparno opisivanje staza jer to na kraju krajeva nije u potpunosti ni moguće ni potrebno, rečima se samo može naglasiti deo lepote i izazovnosti ovog dela raja a slike definitivno ne mogu preneti vizuru oka. Ponovio bih samo ranije izneseno zapažanje za sve one koji su sa smeštajem u Italiji. Poslednja žica sa žične raskrsnice Furi za Italiju kreće u tri popodne. Nama je sa najudaljenije tačke, vrha Rothorna do tog mesta trebalo 53 minuta, bez zadržavanja. Preskakali smo jež da bi uleteli u gondolu, vrlo napeto. Sve u svemu naši utisci su najpozitivniji u svakom pogledu, infrastruktura, priprema staza, žice, bez greške. Mogućnost sigurnog skijanja po prirodnom snegu na perfektno pripremnjenim stazama koje ’’drže‘‘ ceo dan, na visinama od 3000-4000 mnv, kao i činjenica da gotovo sve staze kreću sa 2000 mnv i vode većinom do iznad 3000 mnv, ovo skijalište itekako izdvaja od svih drugih, kao lokaciju gde bi se uvek vrlo rado opet vratili.
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •