Strana 4 od 18 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #31
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ljudi,gledajmo malo sire...
    Skiman je redovan clan,sa mnostvom zanimljivih i korisnih postova.Na sajtu se uglavnom pise latinicnim pismom.Mislim da nam i nije neki problem da tako i nastavimo da bi sto vise posetilaca moglo da prati forum,sto nam je svima cilj.

  2. #32
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Ljudi,gledajmo malo sire...
    Skiman je redovan clan,sa mnostvom zanimljivih i korisnih postova.Na sajtu se uglavnom pise latinicnim pismom.Mislim da nam i nije neki problem da tako i nastavimo da bi sto vise posetilaca moglo da prati forum,sto nam je svima cilj.
    U tom kontekstu sam napisao to sa latinicom...
    @sas35bgd :čisto me je zanimalo šta je čovek lepo doživio u Val Gardeni i ništa više i pošto vas večina piše na latinici, hteo sam mu to predložit....Gledaj, to što neko živi u nekom malom mestu kraj Drave, ne mora da znači, da je seljober ....znam da nigdje to nisi rekao, ali može se ovako čitat između rečenica.....Niko vam ne brani, da pišete na cirilici, pa ni ja.....U stvari preskočit ču ovakve postove.... I molim te ne izvrći istinu, od kad sam se prijavijo na vašem forumu pišem na vašem jeziku (ili se prije raspitaj u čemu je tad bio problem)....
    Izmenio/la skiman; 06.03.2010 u 15:35.

  3. #33
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano dolomiti / val gardena

    Pustite ćirilicu....

    Bilo je društvo nedelju dana na skijanju na Dolomitima (Val Gardena). Od 6 ski dana prvi dan je bio oblačan (ali isto dobar za skijanje) ostalih 5 dana sunce, jučerašnji dan iako je bio sunčan (puca sunce ceo dan) temperatura je bila oko -17c i duvao je jak vetar tako da je bilo ledeno..

    Auto smo parkirali prvi dan i jutros ga isparkirali, apartman (Sara, u Ortiseiu) je dobro lociran, oko 200m od eskalatora koji vodi ka gondoli (Seceda), šetnja do eskalatora ("međustanice" istog) je horizontalna tako da nije nikakav problem otići do gondole i vratiti se sa skijanja posle. Sam apartman je dobar, ima sve što treba, prostran i kao što sam pomenuo jako dobro pozicioniran.

    Prvi dan smo obišli Val Gardenu, manje više svi su sve već rekli, odlična Seceda, Sasslong i staza "3" ispod gondole Ciampinoi. Sama Val Gardena ima odličnu povezanost, staze itd. Alpe di Siusi (ili kako se već zove) smo obišli prvi dan na kraju čisto da vidimo na šta to liči, ne isplati se ni posetiti ga, ali smo mi potrošili jedno 1h na njega . Verovatno OK za nekoga ko prvu put staje na skije.

    Drugi dan smo išli u obilazak Sella Ronda ture, usput smo kod Arabe otišli do Marmolade, tamo se popeli i odskijali, vratili se nazad na SR turu i stigli nazad. Sama SR tura je pre svega turistička, a ne skijaška, OK je da se obiđe zbog "razgledanja" Dolomita, ali nije skijaška tura. Zato i jesmo otišli do Marmolade taj isti dan - zato što Marmolada pored "izgleda" (fenomenalan pogled) ima i dobro skijanje

    Ostale dane smo skijali slobodnim stilom , znači svuda redom. Napomenuo bih i snow parkove, ima ih nekoliko, što Cross staza što parkova sa skokovima, boxovima itd. Ja sam u jednom danu "izgubio" oko 2h na skokovima, ima malih, ali booogami i jako velikih, pošto i nisam znalac nisam išao na (pre)velike.... Par većih skokova sam napravio i mogu reći da su odlično napravljene skakaonice ali se i leti po nekoliko sekundi, 2-3m u visinu i 10 i više u "dalj"... Sve u svemu nimalo naivna "rabota" .

    Neko je pomenuo kako skijališt(a) nisu dobro obeležena / nije najbolja mapa. Lično nisam imao nikakvih problema sa snalaženjem, kao ni niko iz društva, staze su odlično obeležene, putokaza ima dovoljno a mapa koja se dobija sa ski passom je skroz pregledna (2 "projekcije" Val Gardene i jedna velika mapa svih centara zajedno na drugoj strani mape).

    U ručnom GPSu koji imam u džepu sam imao mapu DolomitiSuperSki skijališta (SnowRanger) ali mi nije uopšte bila potrebna pored papirnate mape.

    Što se tiče statistike, uglavnom smo prelazili preko 100km dnevno (žice+skijanje) po GPSu, po sajtu dolomitisuperski (svaki dan možete videti statistike vašeg ski passa) prelazili smo od 50-70km skijanja (bez žica) - to je napravno procena pošto oni ne znaju tačno kuda smo prolazili (samo čekiranje passa). Na Sasslongu smo "nabili" max brzinu od 99.4km/h.... Naravno posle svih ovih 6 dana (forsiranog) skijanja sada nismo nizašta, odvalili smo noge

    Dakle, staza i infrastrukture dovoljno da ne može da se obiđe ni pola za 6 dana. E da, offpiste mogućnosti ima dosta, ali mi se čini da im klima ne ide tu na ruku, upravo zbog lepog i sunčanog vremena dumpovi su retki i onda sneg van staze i nije za skijanje, sekli smo ponegde, za probu, i može da se ode van staze, ali je to jako često baš-baš tvrd i zaleđen sneg, gde i ima lepšeg on je iskijan, tako da (po subjektivnom iskustvu) mi deluje da su Dolomiti on-piste-pre-svega.

    To je to što mi prvo pada na pamet, od slika samo sam jednom prilikom slikao i to Marmoladu, i nisam nosio aparat, ali ima drugih koji su slikali pa dok navatam slike...

    Posebna zahvalnost SkiManu na preporuci Dolomita...

  4. #34
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    mmmm, Val Gardena, jedno od mesta gde bih se vratio, i moj pozdrav skiman-u!

  5. #35
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Val Gardena

    Val Gardena je super skijaliste. Uglavnom su utisci slicni a zanimljiv podatak je da na SkiDolomiti sajtu koliko god se trudio da neprekidno skijas tokom celog dana, neces uspeti da predjes 100km (ne racunajuci zicaru). To je i Wlad potvrdio sa svojim GPSom. Ja sam imao stav da ako skijam ceo dan, prelazim bar 150km. Ispostavilo se da sam svaki put , posle skijanja i pregleda na sajtu SkiDolomiti prelazio ispod 80km
    PS: Ski Man, da zaboravimo cirilicu i latinicu, a ako hoces prekucacu ti onaj cirilicni tekst u latinicu kao znak znak da nisam nista lose mislio a 02.05. za tvoj rodjendan

  6. #36
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Žao mi je zbog zbrke oko pisma, ali ćirilica je moje pismo i volim da pišem istom i nadam se da to nije nikome problem.

    Za SkiMan-a mala pomoć http://www.srbijazemljaheroja.com/cirilica.html. Uz pomoć ovog sajta moći ćeš sve postove napisane ćirilicom da prevedeš na latinicu.

    Поздрав свима.

  7. #37
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Val Gardena je super skijaliste. Uglavnom su utisci slicni a zanimljiv podatak je da na SkiDolomiti sajtu koliko god se trudio da neprekidno skijas tokom celog dana, neces uspeti da predjes 100km (ne racunajuci zicaru). To je i Wlad potvrdio sa svojim GPSom. Ja sam imao stav da ako skijam ceo dan, prelazim bar 150km. Ispostavilo se da sam svaki put , posle skijanja i pregleda na sajtu SkiDolomiti prelazio ispod 80km
    PS: Ski Man, da zaboravimo cirilicu i latinicu, a ako hoces prekucacu ti onaj cirilicni tekst u latinicu kao znak znak da nisam nista lose mislio a 02.05. za tvoj rodjendan
    25. i 26.4 sam sa autodomom u BG, tako da častim po koje pivce....

  8. #38
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    > ..... ...... <
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg 3.jpg (59,4 KB, 435 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 60.jpg (35,2 KB, 437 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 85.jpg (55,8 KB, 435 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 104.jpg (43,7 KB, 431 pregleda)

  9. #39
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Iako je u Podgorici +40 stepeni, čini se da je pravo vrijeme za rezervaciju smještaja za skijašku sezonu. Interesuje me zašto su cijene smještaja u Dolomitima puno jeftinije tokom januara (npr. apartman u vilil Sara, gdje je wlad odsjeo je u januaru 400, a u feb - 15. mart 700 €. Da li je lošija statistika snijega, sunčanih dana, ili su u pitanju raspusti i gužve? Ili nešto treće?
    Dolomiti, odnosno Val Gardena i Ortisei su mi u najužem izboru za narednu sezonu, samo nisam siguran - kraj januara ili februara?

  10. #40
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Najjeftinije je......

    Prva nedelja januara je najjeftinija u Austriji i Italiji jer se zavrsavaju Bozicni praznici, a pocinje skola, tako da stranci koriste taj termin jer je dosta povoljniji sa cenom. Sto se tice drugih razloga, ima i niih. Ako uzmete u obzir da u januaru skijalista rade od 09-15:30, znaci 6 ipo sati, zbog duzine dana i to je razlog nize cene. U martu je radno vreme vecine zicara od 08-17h negde i 17:30. Ako podjemo od toga da na skijanje dolazimo zbog skijanja, dobijemo podatak da u martu imamo i do 50%vise sati u toku dana rada zicara. Dalje, u januaru je veca mogucnost za mecavu, maglu, los dan...Mart je najvedriji zimski mesec.
    PS:Ipak, osnovni razlog je onaj s pocetka mog komentara

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •