Strana 3 od 18 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #21
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano St. Ulrich - Val Gardena

    Stigao sinoc, bice malo fotki (ali na zalost zaslugom bolje/lepse polovine telefonskih, zaboravila da spakuje fotoaparat !?!), obisao Sellu sem
    Arabbe-Marmolade, bila mi najdalje (dogodine boze zdravlja), a hteo da probam sve staze i naravno po vise puta Gran Risu i Saslong, ali ima staza i staza i staza,
    vreme prva dva dana onako, posle sunce sija, bilo vise ljudi iz SRB, Beograd, Uzice, NS, Krag., to su registracije koje sam vidjao po gradu, snega onoliko, staze ko' za WC, ujutru (9h) kao kamen (ono chuveno drrrrrrrrr, skidanje mraka i sl.) posle 11 - 11,30 malo otpuste ali i dalje sve besprekorno, evo fotke pocetne Gran Rise,bice jos !
    Priložene slike Priložene slike

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Пошто путујем у Вал Гардену (Ортисеи) следеће недеље занима ме да ли је неко куповао ски осигуранје на лицу места, да ли може да се узима само за шест, седам дана и колико га је коштало то осигурање?

    Унапред хвала.

  3. #23
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    vidim da sam zakasnio ali zbog ostalih ...
    da ljudi znaju koliko kosta
    Priložene slike Priložene slike

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    У Вал Гардени, Ортисеи, сам био од 20.02.2010 до 27.02.2010. смештен у апартманима Ули (2 минута, у патикама, далеко од гондоле која вози до Сећеде). Смештен сам био у двокреветном апартману (резервисали смо два двокреветна апартмана које смо платили 2 x 450е). Наш домаћин би апартмане можда дао и јефтиније (првобитно је тражио 2 x 600е) али смо то схватили када смо дошли тамо. Иначе власник апартмана је и власник пицерије у центру града од које сигурно доста зарађује, у поподневним сатима је увек пуна, тако да су му апартмани успутна делатност. Наш апартман мало старији, али скроз добар, простран, чист, други тек реновиран. На пола недеље власник је организовао и чишћење истог, промену пешкира. Једина замерка је машина за судове које није било. Аутомобиле смо сместили у покривену гаражу. Локација на први поглед супер, али је постајао проблем јер је последњих 50м од гондоле до апартмана била јако зајебана узбрдица која није баш ни за патике, камоли за панцерице. Од лета ове године ни то неће бити проблем јер се одмах уз кућу гради нови воз који ће бити некако спојен са Сећедом. Код гондоле постоји ски депо који кошта 6е дневно или 30-так за шест дана. Гондолу и центар повезује тунел са покретним степеницама.

    Мислим да на скијање не треба трошити речи. Мени се чини да Вал Гардена и није место за почетнике (имали смо једног почетника) јер су осуђени на ски бус (ски бус иначе кошта 6е за недељу дана).Што се тиче скијања за почетнике, Алпе ди Сиуси је много боља опција (гондола ка овом делу скијалишта је 5 мин. од центра Ортисеиа). Ми смо иначе свакодневно преко Сећеде на Ронду Експрес, а после тога је небо граница. Са Сећеде до полазног места гондоле у Ортисеиу води Ла Лонгиа, стаза дуга 10,5км са разликом у надморској висини од преко 1200м. Враћање у апартман је поред Ла Лонгие укључивао и Саслог (црвена и црна варијанта). Морам да приметим да је црна варијанта далеко боља за скијање, у тим касним сатима увек је била у бољем стању, далеко мања гужва. Поред два поменута скијалишта скијали смо и у Алта Бадии, Вал ди Фаси и један обилазак Села Ронде (наранџасте, јер ми је она далеко занимљивија од зелене) уз мало задржаванје у Араби.

    За крај бих направио и мало поређење. Прошле године сам био у Алта Бадии (Ла Виља), а у децембру сам посетио и Три долине. Алта Бадиа је скроз скијашко место, како је већ неко констатовао. Када се вратиш у апартман остаје ти само да се одмориш за сутрашње скијање. У Ортисеиу може да се нађе забава и нешто касније, ако имате снаге за то (ми смо ретко излазили). Пицерија власника апартмана је један од бољих избора (пећ на дрва, домаћи пршут итд, а иначе био је веома дарежљив и при свакој нашој посети нас је частио предјелом, пићем, дезертима). Поред пицерије нама се свидео и вински бар. На крају бих рекао да је Француска (по мом мишљењу), са скијашке стране, најбољи избор, да су стазе много добро повезане и нема много цимања око скија, скидања истих, ношење итд, иако је мени Италија пријатнија, гостопримљивија и природа је далеко лепша.

    У повратку смо ишли од Ортисеиа преко Колфоска, Корваре и Ла Виље и морам рећи да пут кроз планине и није најбоља идеја, било је доста снега и за мало смо се извукли без стављања ланаца.

    За сва питања вам стојим на располагању.

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Val Gardena Ortisei

    U potpunosti se slazem za tobom, za Ortisei nema sta lose da se kaze. Mada ljudi nikad nisu objektivni kad potrose 2 000 evra za skijanje za porodicu, pa onda ulepsavaju mesto u kome su boravili. Za Ortisei i Val Gardenu to nema potreebe, vec je sve dovoljno lepo. Ja sam ove godine bio u Kitcbilu, i bez predrasuda zakljucujem, "Val Gardena je jedna".
    Jedino sto mogu da se ne slozim s tobom je da u Val gardeni ima gde da se izadje. Jedini nocni klub je na samoj gondoli za Secedu i u periodu kad smo mi islu, sredinom januara, bili smo "jedni od retkih gostiju"- prazno . Ima restorana koji rade do 23h, ali su Really Expensive. Naravno, za skijase ne treba traziti mesto za izlaske, jer ujutru treba ranom zorom biti na stazu. Ali Omladina od 16-17 godina nije spremna da legne u 22h pa je njima bilo malo smorno da sede u apartmanima

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Kaда сам рекао има где да се изађе мислио сам на фине и слатке ресторане, пицерије, винске барове. За дискотеке и дуга ноћна лудовања и нисам имао снаге. Та дискотека код гондоле за Сећеду била је значајно пунија, а за викенд је било и музике уживо (било је скроз добро).

  7. #27
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od acafcrs Pogledati poruku
    У Вал Гардени, Ортисеи, сам био од 20.02.2010 до 27.02.2010. смештен у апартманима Ули (2 минута, у патикама, далеко од гондоле која вози до Сећеде). Смештен сам био у двокреветном апартману (резервисали смо два двокреветна апартмана које смо платили 2 x 450е). Наш домаћин би апартмане можда дао и јефтиније (првобитно је тражио 2 x 600е) али смо то схватили када смо дошли тамо. Иначе власник апартмана је и власник пицерије у центру града од које сигурно доста зарађује, у поподневним сатима је увек пуна, тако да су му апартмани успутна делатност. Наш апартман мало старији, али скроз добар, простран, чист, други тек реновиран. На пола недеље власник је организовао и чишћење истог, промену пешкира. Једина замерка је машина за судове које није било. Аутомобиле смо сместили у покривену гаражу. Локација на први поглед супер, али је постајао проблем јер је последњих 50м од гондоле до апартмана била јако зајебана узбрдица која није баш ни за патике, камоли за панцерице. Од лета ове године ни то неће бити проблем јер се одмах уз кућу гради нови воз који ће бити некако спојен са Сећедом. Код гондоле постоји ски депо који кошта 6е дневно или 30-так за шест дана. Гондолу и центар повезује тунел са покретним степеницама.

    Мислим да на скијање не треба трошити речи. Мени се чини да Вал Гардена и није место за почетнике (имали смо једног почетника) јер су осуђени на ски бус (ски бус иначе кошта 6е за недељу дана).Што се тиче скијања за почетнике, Алпе ди Сиуси је много боља опција (гондола ка овом делу скијалишта је 5 мин. од центра Ортисеиа). Ми смо иначе свакодневно преко Сећеде на Ронду Експрес, а после тога је небо граница. Са Сећеде до полазног места гондоле у Ортисеиу води Ла Лонгиа, стаза дуга 10,5км са разликом у надморској висини од преко 1200м. Враћање у апартман је поред Ла Лонгие укључивао и Саслог (црвена и црна варијанта). Морам да приметим да је црна варијанта далеко боља за скијање, у тим касним сатима увек је била у бољем стању, далеко мања гужва. Поред два поменута скијалишта скијали смо и у Алта Бадии, Вал ди Фаси и један обилазак Села Ронде (наранџасте, јер ми је она далеко занимљивија од зелене) уз мало задржаванје у Араби.

    За крај бих направио и мало поређење. Прошле године сам био у Алта Бадии (Ла Виља), а у децембру сам посетио и Три долине. Алта Бадиа је скроз скијашко место, како је већ неко констатовао. Када се вратиш у апартман остаје ти само да се одмориш за сутрашње скијање. У Ортисеиу може да се нађе забава и нешто касније, ако имате снаге за то (ми смо ретко излазили). Пицерија власника апартмана је један од бољих избора (пећ на дрва, домаћи пршут итд, а иначе био је веома дарежљив и при свакој нашој посети нас је частио предјелом, пићем, дезертима). Поред пицерије нама се свидео и вински бар. На крају бих рекао да је Француска (по мом мишљењу), са скијашке стране, најбољи избор, да су стазе много добро повезане и нема много цимања око скија, скидања истих, ношење итд, иако је мени Италија пријатнија, гостопримљивија и природа је далеко лепша.

    У повратку смо ишли од Ортисеиа преко Колфоска, Корваре и Ла Виље и морам рећи да пут кроз планине и није најбоља идеја, било је доста снега и за мало смо се извукли без стављања ланаца.

    За сва питања вам стојим на располагању.
    Jel ti latinica pravi probleme....

  8. #28
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Jel ti latinica pravi probleme....

    E, skiman čemu to ?
    pa naši smo !?! (valda) ???

  9. #29
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano SkiMan je nas covek

    Meni je simpatican taj Skiman. Moj vrsnjak, iz malog zivopisnog mesta na Dravi, za neke koje nisu obratili paznju, inace je to u Sloveniji. Meni je imponovalo sto se uopste pojavljuje kod nas na forumu, jer je iz skijaske nacije koja osvaja medalje na Olimpijadama i pobednicka postolja na svetskim takmicenjima. Ponekad sam se pitao sta uopste trazi ovde, jer vecina nas nije presla skijasku granicu dalje od Kopa, i sta je sad njemu ovde zanimljivo i sta moze od nas novo da cuje!!??. Medjutim, i sam je on prepricavao bas na ovom forumu, da je imao cesto sukobe na hrvatskim skiforumima sa Hrvatima na temu"Brate Slovenac, pisi na hrvatskom forumu hrvatskim jezikom". E sad on na Srpskom forumu,kad vec nije uspeo na hrvatskom, pokusava da izdejstvuje da se pise na Slovenackom jeziku ili bar latinicom . Ne znam da li gresim, ali tvoja zamerka na cirilicu u Srbiji, bili bi identicna hipotetickoj zamerci na slovenackom forumu "zasto ne pisete na Srpskom" .
    Ako ne zameras , navescu jedan zanimljiv slucaj od pre mesec dana na Krvavcu u hotelu Silvester, u kome su glavni junaci Srbi, Hrvati i Slovenci...
    -Ulazi Hrvat u bilijar salu i obraca se nama, Srbima " Ovi Slovenci su antitalenti za turizam, nema ih nikad u sali da posluze pice, prevaranti, nabili u sobe po 6 kreveta kao u kasarnama..."
    -Umedjuvremenu Hrvati izadju, pojavljuje se konobar Slovenac i obraca se nama Srbima "Ovi Hrvati su mnogo aljkavi, vidi gde spustaju case i flase, na bilijarski sto!! To su najgori turisti"
    -Malo kasnije, ulazimo u restoran i zakacimo jedan deo razgovora izmedju do malopre medjusobno ogovaranih strana Hrvata i Slovenaca, u kome smo sad mi Srbi tema " Jeste primetili, pojavila se jedna grupa Srba? Oni su sad ko pusteni iz kaveza, imali su vize i nisu dalje od Terazija mogli" I onda glasan smeh

  10. #30
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Medjutim, i sam je on prepricavao bas na ovom forumu, da je imao cesto sukobe na hrvatskim skiforumima sa Hrvatima na temu"Brate Slovenac, pisi na hrvatskom forumu hrvatskim jezikom". E sad on na Srpskom forumu,kad vec nije uspeo na hrvatskom, pokusava da izdejstvuje da se pise na Slovenackom jeziku ili bar latinicom . Ne znam da li gresim, ali tvoja zamerka na cirilicu u Srbiji, bili bi identicna hipotetickoj zamerci na slovenackom forumu "zasto ne pisete na Srpskom" .

    Upravo zbog gore navedenog sam i bio iznenadjen i dodao koje slovce !?!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •