Strana 17 od 18 PrvaPrva ... 715161718 PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #161
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Podatak uključuje i kretanje žicama (My tracks aplikacija za android), a sa Dolomitisuperski sajta moj učinak za taj dan je bio kao u prilogu. ExBaker je odvezao jednu stazu više na kraju. Znači, oko 60 km staza, sasvim realno...

    Dsski.jpg

  2. #162
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    to je sasvim realno.....otprilike radim između 50-60 km dnevno...zato me je začudilo onih strašnih 94 km.....i zato sam rekao za podatke iz karte....

  3. #163
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da, Dolomitisuperski mjere to dosta realno, za razliku od recimo TopSki koji je meni jedan dan izmjerio 100 km
    Učinak između 50 i 60 km dnevno je odličan, ali mi nije jasna ova nova klasifikacija učinka (ovaj čikica što se znoji). Pisao sam o tome na temi:

    http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8500


  4. #164
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8500
    Da se razumijemo, ovo nije preskijano 94km, to je ukupno. Realno je tih oko 60km. Da sam ja bio "vođa" bilo bi i više, nego Panzer povuče ručnu i nema dalje

  5. #165
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Performance Check

    Your skiing holiday

    POS/Serial:
    202/88370

    Your ID:
    J2H1A0MT-W2Y-051

    Pool:
    Dolomiti Superski

    Ski pass:
    4 Giorni

    Person:
    Adulto M


    Actual season till yestersday

    Nr. lifts:
    123
    Height difference:
    40.428
    Est. slope km:
    213
    Different lift:
    58
    Repetitiveness:
    2,12

    TOP 10

  6. #166
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Nešto preko 50km u prosjeku smo skijali za ova 4 dana, to je sasvim realno.

  7. #167
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Za ove što kukaju da im je dosadno apres-ski
    evo ima svako veče neko zezanje

    http://www.valgardena.it/dl/stchrist...gardena_A3.pdf
    Naj je važniji osećaj za feeling

  8. #168
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Update za 2016. godinu. Neplanirano, odradili smo tri skijaška dana u Val Gardeni od 13 januara. U zapadnom Tirolu je bilo loše vrijeme i malo snijega. Val Gardena sjajna, prvi dan smo preskijali sve osim Monte Pane i Sella Passa.
    Drugi dan - okrenuli krug oko Selle u zelenom smjeru, svratili do Gran Rise i navalili se na Dantercepies (Cir).
    Treći dan - čitava Val Gardena, bez Alpe di Siusi. Na saslongu ujutro brzina 110 km/h (ExBaker).
    Sjajna 3 skijaška dana, najbolje skijanje na Saslongu, Sećedi i Dantercepiesu.
    Naveče malo u Ortisei, nije neka ludnica ali ima se gdje izaći, sasvim fino.
    Treći put sam u Val Gardeni i svaki put mi je bolja. Dolomiti superski su se ove godine pokazali kao superiorno skijalište u istočnim Alpima, barem ovo što sam ja obilazio...
    Da, smještaj u apartmanu 5 km ispred Ortiseia, za svaku preporuku, 105 € dnevno za nas trojicu, rezervisali dan prije preko bookinga:
    https://www.booking.com/hotel/it/son...=total;ucfs=1&

  9. #169
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Evo nekoliko utisaka z VG koji će računam nekad nekome biti od koristi.

    Val Gardena je najveći a rekao bih i najbolji skijaški domen od svih koje se se oslanjanju na SElla Rondu. Kad smo kod Selle, isprobali smo u dva dana oba smera i zaključak je da oni koje se zapute u Arabbu ili na Marmoladu treba u odlasku da slede zeleni pravac (iako narandžasti po mapi izgleda bliži) jer je brži zbog većeg broja sedežnica a manje gondola koje podrazumevaju veći gubitak vremena.

    Moj lični utisak je da se u Santa Cristini i Selvi nalaze neke od najboljih staza koje sam vozio ikad, a to su Ciampinoi, Dantercepies (uz "priključak" Cir) pa i Saslong koji međutim ume da bude prilično pohaban u nekim delovima.

    Kome je ski in/ski out bitan, za njega ovo skijalište definitivno nije. Smeštaj u Ortiseiju, ST. Cristini ili Selvi uglavnom podrazumeva upoznavanje sa redom vočnje autobusa, zatim pešačenje u pancericama i skijama na grbači kroz grad do stanice i od stanice do žičare, a čak i sami prelazi sa jedne gondole na drugu mogu podrazumevati prelazak preko ulice, i kad su jedna od druge udaljene svega 50-60 metara.

    Naročito je specifičan Ortisei/St. Ulrich jer je problem povezivanja sa Sellom kod njega najveći; sa druge strane, Ortisei ima kao svoje "kućno" skijalište veoma atraktivnu stazu Seceda, i to je privelegija, ne toliko zbog toga što se sa svojik navodno 10,5 km reklamira kao najduža crvena staza na svetu koiko zbog izuzetnog planinskog ambijenta i izvrsne konfiguracij staze koja silazi u sam centar Ortiseija, čak i uslovima oskudice u snegu sa kakvom smo se suočili. Za posetioce drugih oblasti Selle, van Val Gardene, Seceda je zabačena i verujem da je manji broj onih koji se zapute da je provezu.

    To na s dovodi do priče o najzabačenijem delu Dolomita, oblasti Alpe di Siusi/Seiser Alm, o kojoj se gotovo i ne govori jer je verujem ne obiđu čak ni svi gosti Ortiseija (na koji se di Siusi naslanja). To je verovatno zbog toga što skijanje u si Siusiju ne predstavlja naročiti skijaški izazov, međutim, to je perfektna prirodna skijaška arena sa tri strane zatvorena vrhovima Dolomitaod, koju čini 10-12 sedežnica i izvanredno je mesto za početnike, za celodnevno skijanje sa porodicom, ili jednostavno za opušten skijaški dan nakon jurnjave u krug po Selli.

    Ortisei je inače izvanredno sređeno ne tako malo mesto, sa hotelima visoke klase u centru koji pomalo podilaze klijenteli sa dosta novca i ne tako mnogo ukusa, kako je već i inače slučaj u većini skijališta.

  10. #170
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sledeći zadatak je da se smeštiš u Colfosco (ja sam već dosadan, ali po meni je to najbolje mesto za smeštaj [ski-in/out] tj. odnos cena/kvalitet) ili Arabbu, a onda idu malo drugačiji utisci

    Dosta nas, zbog foruma je krenulo tim redom, od Ortisei-a sa smeštajem, ali Ortisei je daleko od optimalne pozicije za smeštaj / skijanje. Colfosco sa druge strane je mesto gde je smeštaj uglavnom ski-in/out, može da se nađe povoljno a rano ujutru sa dve žice izlaziš npr. na vrh Dantercepies, a isto tako možeš i na drugu stranu...

    Zašto kažem onda idu malo drugačiji utisci? Zato (opet sam dosadan) što si vrtenjem po Selli ostale domene samo očešao, nisi i ne možeš za tako kratko vreme da vidiš sve - što je dobro . Ostaje ti da dođeš još 3-4 puta da bi istražio to blago .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •