Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #111
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ovako.....wlad je skoro sve rekao o mom načinu skijanja, koji je veoma sličan njegovom....Prilično dugo idem u Dolomite i tako tačno znam, gde se može ugodno naskijati...Alpe de Suisi nisu me nikad interesirtale, na Secedi sam bio jednom-dovoljno....Sella Rondu vozio u oba smera-dovoljno, Marmolada-ništa impresivno.......odaberem ono što mi odgovara i onda peglaj, svaki dan drugi sklop staza, posetim Civettu, Falcade-Passo San Pelegrino, Innichen...na Kronplatzu sam bio i previše-uvek gužva.....A Top ski pass? Pa Ok neki Nassfeld, BKK-ne umeju nikad sredit staze, da ne bi bilo kamenja, Katschberg-sviđa mi se, Gerlitzen-OK za porodice, Turracher Hoehe-Ok za jedan dan, Koralpe-malo, malo, Klipitztoerl-stare naprave, Weinebene-malo veće seosko skijalište, Goldeck-perspektivno ali zastarjelo, Moeltall-paše maja i oktobra, ali ništa impresivno, Dreilandereck-fora da je na tro-granici...Heilgenblut-ako nema snjiga kamenje...Petzen-uvek kamenje i nesređene staze....ima tu možda jedno tri-četiri veča sklijališta-sve su ostalo seoski ski centri..... Ovako, jedini veći plus za Top ski pass je veoma povoljna cena sezonske karte....ali ako uzmeš vozakanje svakog vikenda na skijališta bogami i nije tako jeftino.....

  2. #112
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Eh, druze... a zamisli nas gde nam je najblizi centar na 300km. I to Kopaonik).

    Polozaj slovenije mi je uvek delovao kao savrsen (Iz ljubljane 1.5h Koruska za skijanje, 1h more)). A Krvavec (nesto kao Kop za nas) na 45min.

  3. #113
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Eh, druze... a zamisli nas gde nam je najblizi centar na 300km. I to Kopaonik).

    Polozaj slovenije mi je uvek delovao kao savrsen (Iz ljubljane 1.5h Koruska za skijanje, 1h more)). A Krvavec (nesto kao Kop za nas) na 45min.
    A Pohorje na 15 minuta sa nočnim skijanjem? Areh na 20 minuta? Rogla na 35-40 minuta? Kope na 40 minuta? Neprocenljivo... Ovako ja gledam na te stvari .... i ako odlučim na skijanje u inostranstvu onda to mora biti zbilja skijanje...

  4. #114
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano


    E i ti s tim Pohorjem... Oćeš platiti pivo ako svratim ove godine?
    SLO je stvarno idealna sa pozicijom.
    Ja razmatram Pohorje za porodičnu varijantu dogodine, u konkurenciji su još Gerlitzen i Katchberg.

  5. #115
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku

    E i ti s tim Pohorjem... Oćeš platiti pivo ako svratim ove godine?
    SLO je stvarno idealna sa pozicijom.
    Ja razmatram Pohorje za porodičnu varijantu dogodine, u konkurenciji su još Gerlitzen i Katchberg.
    Pivo??? Vrlo rado.....al dosad još nijednog nisam nigdje sreo, tako da nisam bio te sreće....osim stekana u BL....ali sam tamo bio motorom...

  6. #116
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Kad rece motorom - da nisi bio u SRB na nasem Reliju (mozda se znamo iz te price?

    Bilo je dosta Slovenaca (vec dve godine)...

    PS: odosmo u off totalno

  7. #117
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    ima tu možda jedno tri-četiri veča sklijališta-sve su ostalo seoski ski centri..
    Ponovo pročitah ovo tvoje. Ima jedna tema koja ovo dobro pokriva (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3550) . Čini mi se da se ipak sljedeća skijališta ne mogu smatrati za manja:
    - Nassfeld (~100 km)
    - Katschberg
    - Gerlitzen
    - Grossglockner Kals-Matrei (~100 km) (ovaj mi je nešto posebno interesantan)
    - Mölltaler Gletscher
    - Bad Kleinkirchheim (~100 km)
    Znači 6 komada.

    Ako uporediš (opet ja ) sa Val Gardenom, bez Alpi Susa imaš oko 110 km staza. Za ostale staze oko Sele - moraš putovati duže gondolama (često kroz gužvu). Čak iako si smješten u Selvi, jedino ako nađeš direktno na prevojima, pa se onda brže spuštaš tamo - vamo.
    Ne znam, stvar ukusa.

  8. #118
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Ponovo pročitah ovo tvoje. Ima jedna tema koja ovo dobro pokriva (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3550) . Čini mi se da se ipak sljedeća skijališta ne mogu smatrati za manja:
    - Nassfeld (~100 km)
    - Katschberg
    - Gerlitzen
    - Grossglockner Kals-Matrei (~100 km) (ovaj mi je nešto posebno interesantan)
    - Mölltaler Gletscher
    - Bad Kleinkirchheim (~100 km)
    Znači 6 komada.

    Ako uporediš (opet ja ) sa Val Gardenom, bez Alpi Susa imaš oko 110 km staza. Za ostale staze oko Sele - moraš putovati duže gondolama (često kroz gužvu). Čak iako si smješten u Selvi, jedino ako nađeš direktno na prevojima, pa se onda brže spuštaš tamo - vamo.
    Ne znam, stvar ukusa.
    Nemoj ti previše vjerovati onim km navedenim na zvaničnim stranicama....nikad nije sve otvoreno.....Za mene su donekle veliki Nassfeld, Katschberg, BKK i Gerlitzen......sve su ostalo manji ski centri...Moelltal? Napsiao sam ti...interesantno kad nema drugdje snjega...kad ga ima prosečni mali ski centar....gledaj i pročitaj još jednom...imao sam jedne sezone njihov sezonski ski pass, tako da ti govorim iz vlastitog izkustva i opet kako ja gledam na te stvari....što se tiče Val Gardene, odgovaraju mi dve tri steze, to idem svake godine posetit i to je to.....Još jednom ako usporedim Kaertner ski centre (nisu povezani međusobno, centri u kojima ima kamenja na stazi, mali ski centri osim mojih 4) i Superskidolomiti onda idem radije u Dolomite....sve ostalo sam rekao i nemam više šta reći... Ali je ta karta interesantna zbog blizine i 34 ski centra uključeno i nju....

  9. #119
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2010
    Godina
    46
    Poruke
    3

    Podrazumevano Val gardena sjajno skijanje

    Ovako drugari,
    vratismo se iz Val gardene , tj.Ortiseia , 12 feb
    Najlepse i najbolje skijanje u mom zivotu do sada, a bilo ga je dosta.
    , fantastican smestaj, veoma povoljan, zatvorena garaza na daljinski , extra osoblje, skijasnica, podno grejanje, LCD televizori.itd....oko 250 eur po osobi izadje apartman za 7 dana. Sve pohvale

    Ortisei lepo mesto skijasko sa dosta kafanica , prodavnica sportske opreme, super bazenom , saunom, jakuzzi ,spoljni bazen....Vrh.

    Staze fenomenalne, isli smo kolima pa smo vozli sve sto moze da uhvati za Superski pass.Alpe di sussi sjajno , sa dosta plavih staza ,
    Val Gardena,Alpe di Siusi,Alta Badia, Val di Fassa, Kronplatz, cak smo otisli i u Innsbruck sa Kronplatza ...

    Staze prpeglane kao piste, nigde kamenja, nigde trave, nigde leda, niti hupsera.

    A o vremenu da ne govorim , nikada vise sunca u zivotu nisam video, od 5 feb do 12 feb SUNCE BEZ PRESTANKA PO 13 STEPENI JE BILO ....u duksu je moglo da se skija...znaci skijanje po suncu i po magli ne moze se porediti ..totalno drugi osecaj i vredi svaku paru ski pass ...

    Ko nije bio u Val Gardeni obavezno da ode...Fantazija od skijalista.....za sve ima po nesto i pocetnike i napredne ,a i dobre skijase....Ja sam odusevljen ... postavicu slike da vidite kako je lepo Pozzzzzzzz

  10. #120
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Slobodno izreklamiraj smeštaj (daj sajt ili ime) , ako nije tajna, pa da i mi ostali sa foruma možemo da koristimo iste usluge kada si ti zadovoljan (toliko) sa njima

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •