Strana 11 od 18 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #101
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    @buda:
    GoPro HD Hero, tek kupio.
    @skiman:
    Možda sam bio malo više kritičan prema Dolomitima, ali razlozi zbog kojih je TopSki za mene bolji su:
    1. Skijanje - uređenost staza je tu negdje, ali infrastruktura (po onome što sam ja vidio- Nassfeld, Katchberg, Gerlitzen) je bolja kod TopSki. Jednostavno - sa manje promjenjenih liftova pređeš veću visinsku razliku i veću kilometražu na skijama. To mi je na kraju pokazala i (ne pretjerano pouzdana) statistika. Znači, manje se voziš liftovima a duže skijaš.
    2. Smještaj - zavisi kako se uzme, generalno više mi odgovara biti smješten nisko, sa lakšim prilazima većim gradovima. To je lako naći u Koruškoj, iako moraš ići autom to je OK jer su dobre ceste i ne moraš se pentrati po planinskim prevojima. Autom kroz Dolomite...teško.
    3. Cijene - Koruška jeftinija. I skipas i smještaj i hrana
    4. Restorani - iz mog (ne prevelikog) iskustva takođe bolji u Koruškoj. Jednu od lošijih pizza sam pojeo u Ortiseiu (isto kao svojevremeno, kada sam bio klinac, u Veneciji). U Aut ako uzmeš one njihove kobasice ili germknedlu teško možeš pogriješiti.

    Ima li još nešto? Žene?

    E sad, iako ova rasprava liči na onu - da li je bolje auto Mercedes ili Bmw, ja sam ipak pokušao objasniti. A treba imati u vidu i lične afinitete i iskustva:
    - Skiman, ti si bolji skijaš od mene i voliš jače staze
    - Ti si iz Slovenije, a ja iz CG. Za nas su Italijani nešto slično kao za vas Švabe . Iako sam odrastao u gradu gdje se donedavno slavio Gavrilo, pomislim nekad, kao što reče jedan sa foruma, e... Gavrilo, Gavrilo....
    Znači, Aut mi je zasada favorit. Što ne znači da neću ponovo svratiti i u Italiju za nekih... 10-ak godina

  2. #102
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Teško je sve to porediti, pogotovo što se poredi iz različitih uglova. Meni je superski sjajan, bio sam (samo) dva puta i to na različitim pozicijama i oba iskustva su odlična. U Austriji ima sjajnih centara, ali bih dolomite uvek poredio sa nekim velikim (severni tirol) centrom, a ne skupom malih. I jeste to da zavisi od afiniteta, ali bi se 100% složio sa Skimanom da volim da prvog dana ostavim auto parkiran i da uživam u skijanju. Ski-in, ski-out je zakon za mene, nema šta tu ko koga da čeka, svako može da prekine skijanje kad hoće, takođe i da ode na skijanje kada mu odgovara (ja volim npr. da ustanem u 7h i da "vatam" prvu žicu, zato mi je ove godine Dantercepies ostao u super sećanju, bio sam smešten pored vrha - i mogao sam da skijam dok još ne krenu žice tj. da budem prvi na stazi - i tih prvih 4-5 vožnji sam bio jedini na stazi - pa može da se gazi sto-na-sat i da ne misliš - i doživiš nirvanu ).

    Ima toga da moraš da se nosakaš sa skijama po gondolama tu, ali to se uglavnom odnosi na "fazu" kada želiš da "obilaziš" - što je normalna faza za nekoga ko dođe prvi put - želi da prođe i obiđe. Ali kada se "usredsrediš" na skijanje - zapališ tamo gde te interesuje odskijaš taj deo pošteno pola dana ili ceo dan i miran si .

    Ali kao što sam već rekao, svi ovi pregledi su naravno subjektivni i zavise od nas skijaša .

    Što se tiče cena smeštaja, ski passa i hrane mislim da su skroz uporedivi (kada se porede slični centri) u IT/AT, tj. ja nisam primetio neku razliku.
    (ja sam npr. platio ove godine dolomiti superski pass za 6 dana 205eur - to je neka "offseason" cena, inače je valjda 233e ili sl., za veliki Tirol ski centar u AT nećeš proći za manje od 200, u FR isto - sve se "vrti" od 200-240e).

  3. #103
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ima toga da moraš da se nosakaš sa skijama po gondolama tu, ali to se uglavnom odnosi na "fazu" kada želiš da "obilaziš" - što je normalna faza za nekoga ko dođe prvi put - želi da prođe i obiđe. Ali kada se "usredsrediš" na skijanje - zapališ tamo gde te interesuje odskijaš taj deo pošteno pola dana ili ceo dan i miran si .
    Mislim da si ovdje pogodio. Ja stvarno jesam obilazio svih dana osim poslednjeg.
    Ali, ima još centara (posebno u Aut) za obilazit
    Nisu Dolomiti loši, ali su mene nervirale neke sitnice:
    - Izlaz sa Col raisera ka Feremedi (kao i onaj sa dvosjeda ispod Col raisera) - mora se pošteno pedlati štapovima
    - Vozić Rascieza - što nisu stavili na mapi da je to ski put, a ne staza?
    - Gužva na gondoli Saslong - posebno nedeljom i petkom
    - Kratke staze koje pokrivaju isklopivi n_to_sjedi - osim Fermede i one na Monte Pani.

    Što se tiče uporedivosti - za mene jeste uporediv Superski i TopSki ski pas. Mislim, meni je važna i udaljenost jer dolazim autom. Mislim da je Koruška "daleko" Njemcima i ostalim zapadnjacima i da je i zbog toga malo jeftinija. Tirol je "u sredini" i tu jesu najjači centri, ali meni je 1000 km staza koje pokriva TopSki dovoljno.

  4. #104
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma naravno da je dovoljno, ali ja više volim 200km na "gomili" nego 2000km ako treba da se vozikam svaki dan .

    A što se tiče "veslanja" na vrhu Col Raiser, pa to ima 50m, i to skoro ravno .. Naravno kada radiš*"na ruke" veslanje i 50m je mnogo - treba koristiti "langlauf" tehniku i onda možeš i 500m bez problema da pređeš
    (mi smo inače Col Raiser koristili samo 1 dnevno - za povratak nazad, Secedu smo uvek skijali samo stazu ispod 4seda, ono dole je blago i to smo koristili kao ski put ).

    Taj vozić nije ni postojao prošle godine, to je sasvim nova stvar i kako sam ja razumeo prošle godine to je za turiste, šetnje i sl. Inače su Dolomiti aktivni i leti jako (za razliku od AT skijališta, koja su osim par centara leti mrtvi), tj. postoji i letnja sezona i radi dosta gondola za šetače (npr. i Col Raiser radi leti).

    Izmenio/la wlad; 06.02.2011 u 15:49.

  5. #105
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    E to, idem ljeti gore, da se vozim vozićem i muzem ove krave što si ih okačio . Šalu na stranu, znam da su Dolomiti super varijanta ljeti, samo mi se iznajmljivanje bicikala čini malo skupo.
    Za Rasciezu - tu je prije bio neki lift, nisam ni ja bio siguran da li je to baš ski staza ili turistički put, ali reko da vidim...
    Mislim, meni nikad nije žao kad probam nešto, pa i neka ne ispadne najbolje, ima neke draži u tome. Tako i za Dolomite - daleko od toga da mi je krivo što sam ih obišao.
    Ali volim, brate, da kritikujem...

  6. #106
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Panzer, ne pojasni ono za žene iy nekog od predhodnih postova

  7. #107
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ExBaker Pogledati poruku
    Panzer, ne pojasni ono za žene iy nekog od predhodnih postova
    Ma, omaklo mi se...

  8. #108
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    aj nek ti bude...

  9. #109
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Panzer druze, najvaznije da si bio, video, vratio se..
    imas jedno sjajno iskustvo vise. Sad, da li je bolje u Aut ili u It, stvarno je stvar ukusa. I ja sam se dugo pripremao pre puta za Vg ali na taj eskalator nisam ni obracao paznju jer sam odmah u startu uzeo app gore visoko u Ortisei-u tako da ga nisam ni mogao koristiti. A staza Rascieza je za sankanje koliko ja znam, ona se ukrsta sa stazom koja vodi sa Secede do Ortisei-a, i svaki put sam vidjao ljude sa sankama koji se tuda spustaju,,

    Sto se tice ostalog, slazem se sa vecinom stvari sa tobom ali postoji i razlika u tome sto je za vreme mog boravka u Vg bilo jako puno snega, u samom mestu preko 60cm, a o stazama da se ne govori, sto je t bila konstantno -7 do -12 a sunce sijalo svaki dan od ujutru do 16h, tako da su uslovi za skijanje bili znatno bolji nego tebi sada,, Mozda su i zato moji utisci povoljniji od tvojih.

    I dalje mislim da su Dolomiti i Vg i ono sto vizualno dozivis tamo neuporedivo lepsi od ostatka Alpa ali se i slazem sa tobom da Austrija ima modernije liftove, da je sve oko skijanja nekako bolje organizovano i da je sve osim ski pasa svakako jeftinije u Austriji. U svakom slucaju, obe destinacije su raj za sve nas koji smo ludi za skijanjem.

  10. #110
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Ma naravno, tebi hvala na svim uputama oko Ortiseia.
    Za Rasciezu - označena je staza za sanke, ali i ova za skijanje, na kojoj stoji upozorenje da je tu sankama zabranjeno. Opet kažem, nije nama loše bilo prošetati tuda, ali za ostale ljude - da znaju (jer je vozić u pogonu tek od ove zime).
    Da ne budu samo kritike - zadnje spuštanje Longiom je bilo fenomenalno, meni inače trebaju dva - tri spusta stazom da je naučim prije nego što se "opustim". E, taj spust je trajao nekih 10-ak minuta, ono što wlad pomenu nirvana

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •