Strana 18 od 18 PrvaPrva ... 8161718
Rezultati 171 do 179 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #171
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sledeći zadatak je da se smeštiš u Colfosco (ja sam već dosadan, ali po meni je to najbolje mesto za smeštaj [ski-in/out] tj. odnos cena/kvalitet) ili Arabbu, a onda idu malo drugačiji utisci

    Dosta nas, zbog foruma je krenulo tim redom, od Ortisei-a sa smeštajem, ali Ortisei je daleko od optimalne pozicije za smeštaj / skijanje. Colfosco sa druge strane je mesto gde je smeštaj uglavnom ski-in/out, može da se nađe povoljno a rano ujutru sa dve žice izlaziš npr. na vrh Dantercepies, a isto tako možeš i na drugu stranu...

    Zašto kažem onda idu malo drugačiji utisci? Zato (opet sam dosadan) što si vrtenjem po Selli ostale domene samo očešao, nisi i ne možeš za tako kratko vreme da vidiš sve - što je dobro . Ostaje ti da dođeš još 3-4 puta da bi istražio to blago .
    Da sam ja birao, bila bi Arabba. Ali i drugi se pitaju, a osim toga uzimaš ono što ti se nudi, a ovaj Ortisei je bio nešto povoljan.

  2. #172
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Da se razumemo super ste odabrali i prvi put, nema greške gde god da ste ali samo komentar da bi sledeći put bilo bolje da odete u drugu dolinu kako bi detaljnije istražili ostatak..

    A retko ko ode na DolomitiSuperSki a da se ne vrati još neki put

    Iako je možda malo veća gužva kada ste vi išli, to je mnogo bolji termin od recimo početka decembra (kad se često ide zbog povoljnijih cena), kada se ode na sam početak sezone onda ne rade neke veze i nema dovoljno snega pa onda to nije to ...

  3. #173
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405
    Naj je važniji osećaj za feeling

  4. #174
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Ove godine nova kabinska gondola umesto stare žičare "Piz Seteur" ...

    http://www.skijanje.rs/vesti/dolomit...-nova-gondola/

  5. #175
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Thanks to the decreasing temperatures, our machines are doing some warmup

    44696827_1966292297004042_1634795510705422336_o.jpg

  6. #176
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2017
    Lokacija
    Berane
    Skije / Bord
    Fischer Progressor C - line 10+
    Godina
    31
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Obzirom da mi je izuzetno bitan ski in-ski out, a budžet za smještaj mi je ograničen, gdje je najbolje smjestiti se u Val Gardeni? Pročitao sam da je Colfosco upravo ski in/out ili ako ima neko druge preporuke. Interesuje me kakva je povezanost od Colfosca pa do Selva di Val Gardena? Koliko je žica potrebno promijeniti i koliko je vremena potrebno ostaviti? Je li suština popeti se do Dantercepies?

  7. #177
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Koliko se ja secam, jedan, dva lifta i super lepa crna staza i stigao si. Ali, isto tako, kada se spustis ka Selvi mislim da je potrebno skidanje skija i malo pesacenja.

  8. #178
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Iz Colfosca, zavisno gde si smesten, potrebno ti je 2 ili 3 krace gondole i stizes na vrh Dantecepies, cija te staza spusta direktno u "centar" Val Gardene. Odatle dalje biras da li ces da obilazis Sella Rondu i krenes ja Passo Pordoi i Arrabi ili ces da se uputis ka Saslong stazi i St Christini.

    Ako iz Colfosca krenes na drugu stranu, slicna ti je situacija. Ako me secanje dobro sluzi, jedna sedesnica te prebacuje u Corvaru a odatle biras da li ces da skijas Alta Badiu ili da se uputis ka Arrabi i Marmoladi.

    Vec sam napominjao, moja preporuka je da se na vija Sella Ronda u jednom danu nego da se za svako skijaliste odvoji dan, dva i da se izvoza kako treba. Colfosco ti daje dobru poziciju da to izvedes bez koriscenja prevoza. Npr, samo Val Gardena region bih mogao da skijam 6 dana bez problema, pa je steta samo ga "okrznuti" vijanjem sella ronda rute.

  9. #179
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    image1 (1).jpeg
    image1 (2).jpeg
    image2 (1).jpeg

    U sklopu posjete dolomitima i skijanja, bilo smo u prilici skijati val gardenu i gledati trku svetskog kupa. Trka je vozena na saslong stazi, gledali smo SG i downhill. Iznenadjujuce malen broj posjetitelja. dnevna karta 15eur. Mozete gde je to moguce biti uz stazu ili u cilju. Pristup trci nije moguc iz naranđastog smjera sellaronda vec samo iz zelenog pa kad se spustite u val gardenu, idete gondolom Ciampinoi na vrh Ciampinoi. Tu je start i tu ulazite na stazu. Trka se vozi niz saslong koji inace zavrsava u St. Christina. Crna saslong je zatvorena za trku a vi se spustate crvenom do gondole saslong i tu je cilj. Tom istom gondolom se vracate na vrh.
    U svakom slucaju interesantno za pogledati.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •