Strana 1 od 18 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #1
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano Val Gardena...

    evo i nekoliko utisaka od mene iz Val Gardene

    ..nisam stigao pisati ranije zbog obaveza a ima toliko da se kaze..Kao prvo, i dalje nisam razresio dilemu kojim putem je bolje voziti a licno sam vozio, tamo preko Karavanki a u povratku-Val Gardena, Moena, Belluno,Trst, Ljubljana, Zg..

    Razdaljina je skoro identicna, s tim sto kroz Austriju nema serpentina i prijatnije je za voznju, ali i put kroz Italiju je definitivno zanimljiviji, planinski scenario oko Val Gardene, Campitela, Val di Fasse i passo San Pelegrina je zaista prelep i ako se ne zurite, steta ga je ne videti. Krivine tih 50-ak km jesu, ali je cesta siroka kao ni jedna kod nas i meni je bilo ok! Klinac je spavao ali supruzi je bilo muka, pa i to moze biti upozorenje onima koji ne podnose krivine
    ..jos jedno upozorenje-ako idete preko Italije ovim smerom, obavezno sipajte benzin negde izmedju Val Gardene i Belluna, ima pumpa u skoro svakom mestu...jer kad izadjete na autostradu Cortina-Venezia narednih 80km NEMA ni jedna jedina pumpa?! Ja sam racunao, kad sidjem sa dolomita, posle 2h voznje po krivinama i izadjem na autoput, odmah cu stati da sipam gorivo i popijemo kafu kad ono, nema i nema i nema...na kraju sam vozio na isparenjimaTo mi se vec jednom desilo na Siciliji i mislio sam da se ne moze desiti u severnoj Italiji, ali eto...ipak moze!!

    Inace smo bili smesteni u Ortisei koji je stvarno prelep alpski gradic, kao sa onih zimskih reklama za Coca-Colui za odmor sa porodicom je savrsen..ima nekoliko kids parkova, bazen sa delom za decu, prelep centar grada sa ledenim vozicem...

    e sad malo o skijanju..

    Iz Ortiseia se moze na dve strane, na Secedu, koja se i meni svidela kao i svima koji su komentarisali Val Gardenu, jer je izuzetno suncana i siroka, dobro uredjena staza sa modernim zatvorenim liftom, na kom je guzva nepoznanica. Meni se licno vise dopala staza koja sa Secede vodi u susedno selo Santa Cristinu nego ona koja ide nazad u Ortisei jer je jos sira i suncanija..Iz Cristine gondola ide gore na vrh Col Raiser, odakle mozete ponovo na Secedu..Pogled na Sella Rondu i Sassolungo je zaista neverovatan.

    Druga strana je porodicno skijaliste Alpe Di Siusi, gore je lepo ali su staze krace i po mom ukusu previse ravne, liftovi su stariji i slazem se sa sas35bgd da je skoro izgubljen dan.

    Skijao sam i staze iznad Salve i Cristine, koje su jako lepe i uredjene, nisu bile husperisane ni u 2h po podne..Posebno bih spomenuo stazu za svetski kup Sasslong koja je malo je reci dobra, liftovi vrhunski!!Takodje mi se dopalo na delu koji se zove Plan de Gralba.

    Predposlednji dan sam isao u Alta Badiu. Inace sam se, u pripremi putovanja do poslednjeg dana dvoumio izmedju Val Gardene i Alta Badie pa sam morao otici da vidim...a i nas prijatelj Skiman, koga ovim putem najtoplije pozdravjam, mnogo hvali ovu regiju pa sam ga poslusao. Bio sam u Corvari i napravio jedan krug,
    col alt, piz sorega, pralongia, cherz, gde me je sacekalo bas neprijatno iznenadjenje da Alta Badia ski pass ne vazi za Arabbu..zato obavezno Dolomiti skipass!!
    Sve u svemu, bas mi se svidelo, i Colfosco i Corvara su prelepa mesta, ali iskjucivo za one koji idu samo skijati..za ljude sa porodicom, koji su dosli provesti odmor zajedno sa decom pa tek onda skijati, mislim da je Val Gardena bolji izbor..a i smestaj je jeftiniji
    Sto se tice skijanja, za moj ukus, staze su mozda malko preravne i zato mi je i zao sto nisam bio na Arabbi..Na zalost propustio sam i Gran Risu ali nadam se da ce biti prilike..Liftovi odlicni, bez guzvi, staze max. uredjene!!

    Jedina zamerka, koja mozda i nije mala, a voleo bih da cujem i misljenja Skimana i Sas35bgd, da su staze jako lose obelezene..tu mislim i na Val Gardenu i na Alta Badiu!!Mape su takodje katastrofa i to mi je bas jako smetalo..Prosle godine sam bio u Bad Gastainu i Wagrainu i taj, po meni bitan aspekt jednog skijalista, se ne moze uporediti. Staze u Aut su savrseno obelezene, u svakom momentu znas gde si i kuda bi trebao ici. O mapama da i ne govorim..Kada sam se vratio i uporedio mapu od prosle god. sa ovom iz Val Gardene..kao nebo i zemlja!!
    Sto se tice kvaliteta staza i liftova, mislim da je to otprilike podjednako, tjs. extra u oba slucaja!

    I na kraju kad poredim It i Aut, nekako sam naklonjeniji It, verovatno zbog sunca, jer sam 7 dana imao utisak da sam na letovanju,i mislim da je tako malte ne cele zime, jer sam citao na mnogim forumima a i pricao sam sa gazdaricom app.,da su Dolomite izuzetno suncane, sto u Aut bas i nije slucaj.
    U svakom slucaju, i jedno i drugo je zaista savrseno i vredi svaki ulozeni euro


    pozdrav svima

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano ValGardena

    @Jovicki
    Nikad nije kasno da nesto napises o zimovanju . Sto se tice odlaska,ili dolaska do Val Gardene,nije lose otici na dva razlicita nacina,da se prodje kroz razna mesta. Ja sam cak i do Venecije stigao,mada ne planski,jer je klinac polomio ruku zadnji dan,pa nismo isli na stazu. Vidim da si bio u Ortisei-u i mislim da je to dobitna kombinacija,jer su okolna mesta,ukljucujuci i Cortinu dosta manja. Ipak treba voditi racuna kako provesti i vreme od 16h pa do spavanja,a to je tesko organizovati u mestima sa 2-3ulice,pogotovu ako imate decu koja zahtevaju neku vrstu animacije.Ja sam bio smesten solidno daleko od gondole za Secedu(oko 400m,sto je dosta za pesacenje nizbrdo,a u povratku uzbrdo, u pancericama)
    Sto se tice skipassa ,razlika izmedju skidolomita i lokalnog je mislim oko 12e a ako ides na Sella Rondu, moras sa skidolomiti.
    Obelezenost staza mozda nije losa,nego se ja nisam uklopio u sistem obelezavanja. Naime, nikako nisam mogao da povezem mapu i teren. To se pokazalo narocito izrazajno u Sella Rondi gde se u toku dana predje valjda osam skijalista. U pocetku sam koristio mapu i shvatio da "nisam skolovan" za tu literaturu. Onda sam mapu presavio ,stavio u dzep i zaboravio na nju. Samo je potrebno da znas sledecu destinaciju gde ides i sve ti pise na putokazima, i to je mnogo bolje islo.
    Ne znam da li si provalio da smo prosle godine isli u isto mesto,cak je i Zoki,moderator sajta ,fotke tvoje i moje svrstao u jednu galeriju. Bad Gastein. Igrom slucaja i ove godine smo bili u Val Gardeni u razmaku od 20-tak dana,pa mozes da posaljes njemu slike,a on neka spoji sa onim mojim u vec postojecoj galeriji "Val Gardena Italija".
    It ili Aut?! To je kao pitanje"volis li vise mamu ili tatu"

    na private!
    Ps: Za leto spremam u sopstvenoj reziji Siciliju,uz posetu od par dana Rimu. Imam utisak da si ti to vec obavio,pa ako mozes u par reci taksativno
    1)kojim putem
    2)trajekt iz kog mesta
    3)smestaj
    4)licni utisak o Siciliji
    5)Nesto sto je vazno
    6)neke cene...(finansijsku konstrukciju)
    Hvala i pozdrav

  3. #3
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Drago mi je da si procitao i odgovorio

    Da, sad i ja vidim da smo bili 2god. za redom, u istom periodu na istim mestima..zanimljivo. I ne samo to, nego smo takodje oboje bili i u Veneciji, ja sam se zato i vracao preko italije.Videcemo sledece godine da li je bila slucajnost!! Kojim putem si ti isao prema Veneciji?

    Kad Zoki objavi slike koje sam poslao za Val Gardenu, videces da smo cak bili u istom delu grada.
    To sam zakljucio sa Vase slike sa balkona, i mi imamo istu.. samo sto imam utisak da ste Vi bili u jos jednoj ulici vislje, ali je pozicija ista.
    Ja sam svuda isao autom jer bas ne volim da pesacim, posebno ne u pancericama a i moj klinac je manji, pa je sa njim gotovo nemoguce ici peske i vuci skije i stapove.
    Da li si vec razmisljao o skijanju za sledecu godinu? Imas neko mesto u vidu? Ja nesto gledam Nassfeld, zbog blizine a i cuo sam da ima ski skola na hrvatskom, pa bi moj klinac mogao nauciti lakse nego u it ili aut skoli! To se moram posavetovati sa skimanom, on je sigurno bio a i sve sto mi je rekao je bilo extra.


    Za mape si u pravu, mozda i nisu lose ali ih je gotovo nemoguce povezati sa stazama..i ja sam odustao i zaista sam se bolje snalazio bez nje.
    Jeste li Vi skijali na Arabbi i Gran Rissi? Jeste bili na bazenu u Ortiseiu? Nije kao u Gastainu ali nije lose posle celog dana skijanja..i nije ni blizu skupo kao tamo!

    Sto se tice Sicilije, rado cu ti pomoci, to mi je omiljena tema, kao i sva Mediteranska ostrva! Ali posto to nije tema za ovaj sajt, poslacu ti privatnu poruku.

    Pozdrav

  4. #4
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Drago mi je da ste se ovako lepo proeli. I ja sam ove godine bio u Alta Badii, tačnije smešten sam bio u Pedracesu u periodu od 21.2.2009-27.2.2009. I ja sam najviše koristio Arabbu, jer mi tamošnja skijališta najviše odgovaraju-nema neke naročite gužve na stazama, pa je to dodatni uzrok za dodavanje gasa . I tako to iz dana u dan, Gran Risa za zagrijavanje, o onda slatke brige i obavezno pitanje : A gde idemo danas? Bio i jedan dan u Civetti-sasvim OK skijalište za dva-tri dana...Još malo slika za uspomenu i dugo sečanje....PS. Sa Nasfeldom nečeš pogrešiti, po meni jedno od najboljih skijališta u Austriji, isto to važi i za Saalbach Hinterglemm o Schladming. prošla su vremen, kad smo svi mislili, da je Bad Kleinkircheim jedino mesto za skijanje u Austrii...
    Priložene slike Priložene slike

  5. #5
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    3. slika je najbolja. Mali gazi

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Val Gardena

    @Jovicki
    Sto se tice iz Ortisei,i posete Venecije,nije bas usputno. Kad sam kucao na navigaciji,napisala mi je da ima 274km i 4h i 4minuta.Naravno,preko Bolzano,Trento i onda preko Bassana,Padova Venecija. Kad sam krenuo na autoputu kod mesta Trento se nije slagalo to sto pise na navigaciji i na putokazu. Poslusao sam putokaz i nisam pogresio. Isao sam preko Verone i to je oko 30km duze ,ali zato za 1sat krace.(sve autoput)
    Apartman u Ortisei se zvao Solar,gde su nasi prijatelji bili smesteni,a mi smo bili u http://www.apperika.it/ . Pogled je fantastican. I mi smo isli autom, a jedno jutro smo krenuli minibusom. Jedan deo ekipe je zakasnio na bus i otisao peske(400m) a mi smo isli do stanice busa(250metara i putovali smo duze nego oni peske)Bad Gasten ima ipak bolji prevoz.
    Bio sam na Arabi i lepo je,ali me podseca na polomljenu ruku moga sina. Gorska sluzba spasavanja nam je ponudila da ga preveze motornim sankama do podnozja gondole,ali smo mi u pocetku pomislili da nije prelom i odustali smo od sanki. Ubrzo smo shvatili da je to bio los potez i morali smo u Wolkstein kod lekara na rengen. On je veliki(16god) i nisam mogao da ga nosim,pa je morao na bordu dole gore zicom,pa dole i tako do lekara jedno sat vremena.
    Nisam bio na bazenu,mada smo ocekivali da ce zenski deo ekipe ici, medjutim nisu.
    Ocekujem na E-mail malo o Siciliji,unapred hvala

  7. #7
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos_pg_91 Pogledati poruku
    3. slika je najbolja. Mali gazi
    Jel da?? E pa pogledaj kako mali gazi Gran Risu (pa čerka kao druga, i žena kao poslednja).... http://www.youtube.com/watch?v=RTaud...e=channel_page

  8. #8
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Pozdrav Skiman, drago mi je da ste se dobro proveli, ti vec poznajes taj teren i sigurno ste uzivali!! Rekoh, zao mi je sto sam bio u Alta Badii i propustio Gran Risu a o Arabbi da i ne govorim.Tvoj mali stvarno gazi..Moj klinac je 3,5god., ove nije isao u skolicu ali sledece, ako bog da zdravlja, sigurno! Iz onoga sto sam do sada video na netu stvarno mi se cini da ce Nasffeld biti skijaliste za sledecu godinu..
    Sas35, sad definitivno nije slucajnojer sam ja vec bio sve dogovorio sa ap Erika ali sam u zadnji momenat otkazao jer su i prijatelji odlucili da idu sa nama a ovi nisu imali slobodan app. i za njih. Detaljan izvestaj o Siciliji cu ti poslati ovih dana, cim ugrabim vremena, necu zaboraviti sigurno jer mogu dosta pomoci oko odabira gde ici i sta videti.

    pozdrav

  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Thumbs up

    ono sto leti od 14. sekunde je on
    Svaka cast, ima i na koga
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Jel da?? E pa pogledaj kako mali gazi Gran Risu (pa čerka kao druga, i žena kao poslednja).... http://www.youtube.com/watch?v=RTaud...e=channel_page
    Svaka cast. Prava ski porodica. Skiman, svaka cast!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •