Strana 14 od 18 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 179

Tema: Val Gardena...

  1. #131
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @ Skiman - svaka cast na uspesima a narocito na pozitivnim razmisljanjima, bas onako kako treba...kao pravi i razuman roditelj

    Da se vratimo na temu na koju nikako da saznamo neke odgovore a covek je pitao - i mene muci isti problem. Hocu sa porodicom na Kronplatz jer mi se mnogo dopada sve sto sam nasao o tom skijalistu (cudi me da na ovom forumu ne postoji thread o mozda najmodernijem skijalistu u Italiji, koje ima skoro 20 gondola, nijedno sidro, pravljenje snega i kada je tempreatura u plusu) - izbor staza za bukvalno sve ukuse.

    Stavio bih klinca od 3 i po godine na skije i hocu da to uradi sa vrsnjacima. On ni srpski jos ne prica kako treba pa se pitam sta bi se desilo da ga damo u italijansku skolicu? Postoji alternativa, posto hrvati idu u velikom broju na Kronplatz, da ga damo u njihovu skolu jer jelte, noga je noga, ruka je ruka, glava je glava - razumece. Medjutim, blizu apartamana koji sam odabrao nalazi se italijanska skola pa me bas ovo zanima. Da li supruga ili ja da budemo tu (da pravimo guzvu) kako bi mu "prevodili" ili jednostavno da ga pustimo sa ostalom decom - ili da potrazimo ipak na kraju krajeva alternativu?

  2. #132
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    @ Skiman - svaka cast na uspesima a narocito na pozitivnim razmisljanjima, bas onako kako treba...kao pravi i razuman roditelj
    POTPISUJEM

    Roditelj sam koji nije imao srece "ONIH" (90 i nekih) godina, kada je moj klinac
    trenirao zato sto nam je skijanje LJUBAV, ali ... naravno u pogresnoj zemlji i pogresno vreme sve je bilo mnogo teze (nismo NOVOKOMPONOVANI skijasi, a ni nista drugo), ipak nisam uspeo da izguram ni finansijski a ni mentalno sa olosem koji se tada bavio decom u tadasnjem RTNJU, pa posle raspada istog Kragujevacki, pa SK NIS
    i onda sve u Pi.du Materinu (tri godine zajebavanja nizasta), mozda je danas bolje ALI SUMANJAM , sve je to kod nas na nivou sta bude bice, plana i programa JOK !
    A i danas zalim (VRLO) klinac je bas bio dobar.
    Toliko o klubovima kod nas, ali sto SKIMAN rece, i dalje volimo skijanje i jos poneke sportove, valda je to sushtina
    Naj je važniji osećaj za feeling

  3. #133
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ljeto je...pa neka mi oproste moderatori što smo otišli totalno off...Ne znam kako je u Srbiji, ali za Sloveniju pouzdano znam, da istiniti talenti skijaju, kako se kod nas kaže "na fraj", a treniraju po večini deca poduzetnika, koji si to mogu priuštit i to tamo negdje do 15-16 godine, kada vide, da nema razultata.....nije to baš sada generalno, ali celoukupna stvar je postala toliku skupa, da jednostavno porodični proračun to ne izdrži....Svaka čast izuzecima, ali ti imaju jako velikih problema sa skupljanjem para (sponzorskih) koje im daju raznorazni prijatelji....Evo mene je mrzelo i bilo blam cimati svoje drugare (i nisam htio, da mi se počnu skrivat, kada me ugledaju), da mi poklone 100, 200, 500 € za sinove pripreme.....Nekako bi išlo, kada bi svi sve ulužili u njega (sa svima u porodici; tu bi se uključili i deda i baka i stričevi), ali na to nismo nikako mogli pristati...Jebi ga...nisu svi Kostelići....ali zato još dan danas uživa u skijanju, jedva čeka zimu da počnemo........ Zato mu mi svake godine kupimo szonsku kartu+tedan dana skijanja u Alta Badii i to je to....BTW časna iznimka (govoreći o klubovima) je SK Črna na Koroškem (matični klub Katjuše Pušnik, Mitje Kunca i Tine Maze), imaju stazu u selu sa nočnim, i rade sve sa minimalnim troškovima, kad ih vidiš na Moeltallu ili Kaprunu, odeča im je sva poderana, vidi se da kad neko poraste dres nasljedi sledeći, imaju rukzake sa svojim pićem i ponekim sendvićem......ali zato su ko velika porodica i imaju uspjeha kod uzgoja
    mladih......skromno i radeći.......

    http://www.skcrna.si/

  4. #134
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od designbvr Pogledati poruku
    @ Skiman - svaka cast na uspesima a narocito na pozitivnim razmisljanjima, bas onako kako treba...kao pravi i razuman roditelj
    POTPISUJEM

    Roditelj sam koji nije imao srece "ONIH" (90 i nekih) godina, kada je moj klinac
    trenirao zato sto nam je skijanje LJUBAV, ali ... naravno u pogresnoj zemlji i pogresno vreme sve je bilo mnogo teze (nismo NOVOKOMPONOVANI skijasi, a ni nista drugo), ipak nisam uspeo da izguram ni finansijski a ni mentalno sa olosem koji se tada bavio decom u tadasnjem RTNJU, pa posle raspada istog Kragujevacki, pa SK NIS
    i onda sve u Pi.du Materinu (tri godine zajebavanja nizasta), mozda je danas bolje ALI SUMANJAM , sve je to kod nas na nivou sta bude bice, plana i programa JOK !
    A i danas zalim (VRLO) klinac je bas bio dobar.
    Toliko o klubovima kod nas, ali sto SKIMAN rece, i dalje volimo skijanje i jos poneke sportove, valda je to sushtina
    Devedesetih nista nije bilo kako treba, bas mi je zao sto si imao takvih iskustava. U proseku, slicno je i sada, mada deca istog godista danas neuporedivo bolje skijaju nego pre 5 ili 10 godina, a ima ih i vise. Moja cerka trenira u klubu vec tri godine (sada ima 10 godina) i iskustva su mi potpuno drugacija. Klinci treniraju preko cele godine, od kondicije, preko bicikle, plivanja i rolera do skijanja. O ostalim efektima bavljenja sportom da ne govorim - samostalnost, odgovornost, solidarnost,.. Na jedan divan nacin, kod najmanje dece se pojavljuje nesto oko cega svi roditelji lupaju glavu, u strahu da ce morati da se izbore sa naopakim sistemom vrednosti oko kojeg klinci danas rastu.

    Do 14-te godine to i nije neki preveliki finansijski teret. Naravno, to je relativna stvar, ali uzevsi u obzir diskusije na forumu, siguran sam da moja cerka ima jeftiniju opremu i manje dana na snegu od dobrog dela aktivnih korisnika i tako ce i biti u naredne 4 godine. Elem, posle 14-te to postaje nesto sasvim drugo (kada su troskovi u pitanju), jer se ulazi u FIS kategorije i obicno tu deca i izlaze iz klubova (sto i nama ne gine :()..

    U svakom slucaju, nije bas tako crno kako si opisao. Svuda ima olosa pa i u skijanju. Jos jednom, zao mi je sto je bas tvoje dete moralo da se nadje medju njima..

  5. #135
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    miles_davis

    Nadam se da je to istina, barem zbog dece,
    mi smo prosli prilicno razocaranje koje moze
    vrlo da utice na dete,

    srecom LJUBAV (s'pocetka) pobedjuje

    Odosmo u totalni off, ali svakako ce oni koji
    citaju (sa malom decom) nesto i da zakljuce
    Naj je važniji osećaj za feeling

  6. #136
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja sam odvojio par minuta i napisao mail ski skoli na Kronplatzu pa evo odgovora...znam da ce verovatno neko pomisliti, pa da, samo da uzmu klijenta, ali verujem da u dole navedenom ipak ima istine

    "thank you for your request. The age of 3,5 years is perfect to start some ski-experiences. Of course we organize children beginner courses and the language isn't a problem, cause we have italian, german and of course serbian, slovak or russian children ... Our ski instructors know Italian, German and English, but the language isn't a problem for the little children, they understand with gests."

  7. #137
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Pa, rek'o ti ja onomad

    a i na Kronplatzu ti hrvatski ko domaci
    Naj je važniji osećaj za feeling

  8. #138
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano današnji info

    Info iz druge ruke: "Snega kao što se vidi nema premnogo, ali su staze savršene :-)", evo i slika od danas:

    photo 1.JPG

    photo 2.JPG

    photo 3.JPG

    photo 4.JPG

    Vreme sunčano, temperatura -6c 

  9. #139
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    'el to neko "nas" tamo,
    sta kazu za "opste stanje"
    tanko , tanko,
    meni se priblizava, vec sam se unervozio
    Naj je važniji osećaj za feeling

  10. #140
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, da, "naši"
    Kažu da je sada u predsezoni sve poluprazno, staze, mesta, restorani.
    Snega kao što vidiš na stazama više nego dovoljno, Val Gardena dolina obično ima najmanje snega (2-3 slika) - a vidi se da je cela bela (dešava se da u sred zime livade oko mesta budu gole) - tako da nema šta da se nerviraš što se tiče snega

    Za one koji ne znaju 1 i 2 slika je Sassolong, 3 i 4 je Dantercepies (gondola & staza).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •