Strana 8 od 31 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 302

Tema: Popova Šapka - aktuelnosti

  1. #71
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Usput ELEM je drzavno preduzece za proizvodnju elektricne energije, odnosno da pojasnim oni proizvode struju jelte to je mnogo jasno, ali kakve veze ima to sa skijanjem ...

    pa popova sapka je nekoliko godina pod ELEM... a ti trendo, sto mislis deka oni imaat so skijanjeto, a..... Pa se druze, zosto sapka e nivna... a skijanje kako na ceripasina, nema nigde na balkanot takva staza

  2. #72
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    3. Ovo moram da citiram "kao iz firme ELEM is Skoplja". Verovatno je stamparska greska ili jezicna greska to "iz" ili pak to "kao" jer moze da bude "kao i" ili samo "iz" bez "kao".
    E zasto ja tupim oko ovoga. Pa ELEM je gazda ski centra Popova Sapka tako da su oni nadredzeni Upravi ski centra, odnosno to je jedno to isto i ne moze biti "kao" i "iz".
    ...
    Izvinjavam se, imajte u vidu da sam ja prilagodjavao tekst sa makedonskog na srpski, pa je moguce da nisam smisao recenice preneo kako treba. Naravno bez znanja Makedonskog jezika, vec ono koloko se inace razumemo...... A moguce da je Ilija i sam donekle prilagodio tekst Srpskom jeziku pa sam ga jos ja dodatno uoblicio.
    Tek, on mi je napisao:

    Glavni napori da dogje novi ratrak na Sapku dali su iz Uprave ski centra kao iz ELEM is Skoplja.

  3. #73
    Junior Member
    Datum registracije
    26.01.2007
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Elan
    Godina
    46
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Druze administratore!
    Mislim da nije u redu da kratis postove clanova ovog foruma.
    Naime, moj post napisan 20.2.2010 je skracen, upravo na onom delu gde pisem moje mislenje, svidjalo se to ljudima ili ne. To se moze videti da zavrsava sa znakom %!?!
    Sumnjam da je post skracen jer je neko bio jako uzrujan mojim komentarima, koji su bili samo realni.
    Trazim da se post vrati kakav je bio!!!!!

  4. #74
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Admine, naravno da nisam mislio da si ti napravio gresku.
    Verovatno je Ilija zgresio, sto svakako ne moze mu se na to zameriti.
    Ja sam samo hteo da budem malo sarkastican na gazdu t.j. ELEM i Upravu ski centra.
    Zamisli sada treba da im se duboko klanjamo sto su uradili nesto sto je trebalo uraditi pre mnogo godina,
    a i tako taj ratrak sam po sebi nista ne znaci, i to Ilija mnogo dobro zna.
    No njegov posao je da propagira ski centar, za sta mu se takodze ne moze zameriti,
    ali nas posao je da se zalimo kada nam nesto ne godi.
    Vizavi toga ako je stvarno Medov post skracen molim te da to ne radis
    i da se postuje u originalu onakav kakav je bio.
    Osim ako je Medo pcovao u postu, sto se nadam da nije

    @hari novacis
    Ne ti ja razbiram poentata... i te molam bez lokalpatriotizam.
    Pa i vrapcinjata znaat deka ceripasena e fenomenalana, ama ima i drugi
    Samo za primer, skokni do Brezovica pa od Piribeg ...
    a da ne zborime i za drugi planini vo Mak
    Pozzz
    Izmenio/la trendo; 04.03.2010 u 21:57.

  5. #75
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    @hari novacis
    Ne ti ja razbiram poentata... i te molam bez lokalpatriotizam.
    Pa i vrapcinjata znaat deka ceripasena e fenomenalana, ama ima i drugi
    Samo za primer, skokni do Brezovica pa od Piribeg ...
    a da ne zborime i za drugi planini vo Mak
    Pozzz


    NE, nije lokal patriotizam, nego kad se pravi nesto dobro to je za hvalenje a ne nonstop samo sarkazam.... ja ne razumem to... a ceripashinu znaju samo oni koju su prosli sve offroad staze, a to su mnogo malo ljudi... bilo bi mi zadovoljstvo da ti pokazem
    pozdrav

  6. #76
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Šapka je u stanju kakvom jeste isključivo zbog nadležnih ljudi odnosno decenije bez ulaganja... E sad, dali je to ELEM ili lokalna samouprava ili Vlada R. Makedonije, na kraju krajeva sve jedno je.
    Da dodam da je bilo par pokusaja da se centar proda (tenderi i slicno tome) ali je sve propalo iz svima nama poznatih razloga.

    Verujem da i nervoza ljudi koji postuju u ovom topic-u dolazi iz razloga što imaju mogućnosti da vide Šapku u trenutnom stanju blagog raspada.
    A vidite samo gde je Bansko sada pa ce sve biti jasno

    put do Tetova je iz godine u godinu sve gori i gori...
    Posto su dobili pare od EU za regionalne i lokalne puteve valjda ce i ovaj uci u plan rekonstrukcije. Uostalom evo sada ce premier za kup gore pa imaju sansu da ga uvere u potrebu rekonstrukcije istog

    Kao poslednju zamerku uzimam reči načelnika policijske stanice na Šapki koji me laaadno pita:
    "Je li dečko, a ko ti čuva vikendicu dok ti nisi tu?"
    No coment, mada mislim da je to ipak bila samo mala provokacija, ali ipak...

    Iz svih ovih razloga ove godine sam samo pesacio na Sari (ovde spada i ceripasina, i to skoro pa svaki vikend) no skijao. Jednostavno posle nedelju dana na Bansko nije mi se dalo da ucestvujem u tu gnjavazu

  7. #77
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od medo Pogledati poruku
    Druze administratore!
    Mislim da nije u redu da kratis postove clanova ovog foruma.
    Naime, moj post napisan 20.2.2010 je skracen, upravo na onom delu gde pisem moje mislenje, svidjalo se to ljudima ili ne. To se moze videti da zavrsava sa znakom %!?!
    Sumnjam da je post skracen jer je neko bio jako uzrujan mojim komentarima, koji su bili samo realni.
    Trazim da se post vrati kakav je bio!!!!!
    Druze medo,

    Ne secam se da sam ikada kratio tvoje postove. Molim te navedi koji je post u pitanju, pa da proverim...

  8. #78
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od medo Pogledati poruku
    Bio danas i mogu da kazem da je bilo jako lose. Sneg se topi ko lud, za svega 5-6 dana otopilo se oko pola metra. Danas je bilo suncano sa puno vetra. Ovo jako toplo vreme je prouzrokovalo da sneg bide kasast%
    Na dnu ovog posta stoji:

    Last edited by medo; 20-02-2010 at 21:05.

  9. #79
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    da Trendo u pravu si... Jedino novo sto se desilo na Sari je da Ceripasina je renovirana i radila je kada nije bilo vetra na 2500 i keda je bilo malo vise ljudi / a nekad su zajebavali/, hvala bogu ima obezbedjenje / nema vise guranja preko reda i od onih frajeru u farmericama/, novi planinarski pansion u manastiru i onaj SNOWCAT... zato je tolko jevtino, kolko ulozis tolko dobilas... jedini spas je da ga uzme neki strani investitor, a do tada da uzivamo u ono sto nam je priroda pruzila

  10. #80
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    evo kako je izgledala Sapka 14.03. u jutarnim satima
    slikano na podnozju staze ceripasina
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •