Strana 2 od 31 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 302

Tema: Popova Šapka - aktuelnosti

  1. #11
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Na slici je Ski mapa Popove Sapke.
    Oznacio sam vecim brojevima od 1 -8 zicare
    Manjim brojevima 1-14 su oznacene staze.

    Moze li neko na na osnovu postavljenig brojeva ispise nazive zicara i staza?
    Da li postoji neka novija, bolja ski mapa Popove Sapke, makar samo i u vecoj rezoluciji?
    Priložene slike Priložene slike

  2. #12
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nisam prozvan ali cu probati da odgovorim, hahaha
    Noviju mapu nisam video a i ne verujem da postoi ali i na ovoj se dobro vidi

    Prvo velike brojke t.j. zice
    1. Gondola, na zalost ne radi od posle konflikta '01 - ostecena sajla na nekoliko mesta pitanje kada ce se popraviti. Inace ide od grada Tetovo do xotel P.Sapka koi se vidi na slici i gde je start dvoseda (2)
    2. Dvosed Ceripasina radi kad kad a nekad i nikad a i kad radi smrznes se na karpu dok stignes na vrv. Kazu da je radio ove godine nesto pre kupa a i posle. Momentalno ne znam iako tamo na startu jos uvek ima oko 1,5m snega
    3. Neradi vec duze vreme a misli i da nece nikad proraditi, tako da je bolje otpisati iako stoi infrastruktura
    4. Sidro Jelak radi u stanju koi sam vec jedanput opisao
    5. a i b Tanjirici Teteks jedan pored drugog rade ako hoce a ako nece onda ne rade iz x razloga ali nacelno radi uvek bar jedan
    6. Tanjir Aerodrom ne radi odavno i ne znam zasto nisu dosad skinuli infrastrukturu kada nece nikad proraditi. Na njegovo mesto a levo od njega se nalazi dvosed za koi sam isto tako vec jedanput pisao.
    7. Sedro Aerodrom uvek radi a i najduze naravno i sa najvecom guzvom posebno za vreme raspusta.
    8. Sidro Ge radi, mada desavalo mi se kad kad da izvisim, te sajla te jak vetar te ovo te ono, ali uglavnom radi kad ima dovoljno ljudi na stazama bez obzira na stanje staza ili snega

    Male brojke t.j. staze
    Nasiv staza je isti kao i naziv zica tako da...
    1.2.3. i 4. to je ta jedna ista staza (crna) koja ide iz vrha Ceripasina pa do starta dvoseda. Uredzuju je za kup jedno mesec dana unapred i naravno tada je zatvorena a posle toga ako se sete. Nazalost vetar im brzo oduva sneg u gornjem delu a kada je suncano dosta je izlozena suncu pa tako vidi. Ali nije bitno to za freeridere, njima je bitno samo da ih zica doveze do gore a onda gde vole tamo
    5. Jelak najstrmija i najzaledzenija staza(crna)
    6. Ugornjem delu crna do spajanja sa 7. a onda plava, ili tacnije pre spajanja sa 7.
    7. Tako kako je nacrtana ja je nisam video, medzutim video sam spoj sa 5. tacnije polazi iz istog mesta gde pocinje na crtezu ali taba se prema pocetku 5. Naravno freerideri mogu gde oce sa vrha Ge pa nadole prema Jelaku odnosno tamo gde je ovde nacrtana 7.
    8. i 9. Tako kako je nacrtana (crvene)
    10. Aerodrom, sam naziv kaze kakva je staza (plava) i uvek pripremljena. Nisam video bolju stazu za ucenje i po nagibu i po kvalititu pripreme staze ali i snega
    11. Sad ide malo vise u levo i vazi isto sto i za Aerodrom. Spaja se sa 12. i 13. medzutim i produzava pravo do pocetka dvoseda ali taj zadnji deo oko duzine stuba i po stvarno mnogo strma i pocetnici koi koriste ovu stazu se najcesce zeznu ovde, ali kako ce da nauce
    12. i 13. kako je na slici (crvene). Ponekad zaledzene ponekad prepuno hupsera ali ipak mozda najeksploatirane staze na Sapci
    I na kraju 14. koja na zalost mnogo retko se koristi u punoj duzini jer zavisi od toga dali radi Ceripasina ali koristi se u drugom delu i to od vrha Ge pa do manastira na cajce sa rumom. Inace po meni najbolja staza za skijati onako sa uzitkom, naravno kada ima dovoljno snega ili kada im ga vetar ne oduva i naravno po meni je ipak crvena a ne onako zuta na slici

  3. #13
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    trendo, hvala puno na detaljnom opisu zicara i staza na Popovoj Sapki. Sada su ipak stvari jasnije i za nas koji jos uvek nismo imali prilike da skijamo na Sapki.

    6. Tanjir Aerodrom ne radi odavno i ne znam zasto nisu dosad skinuli infrastrukturu kada nece nikad proraditi. Na njegovo mesto a levo od njega se nalazi dvosed za koi sam isto tako vec jedanput pisao
    Ako sam dobro razumeo, na ovoj mapi nedostaje - nije ucrtan DVOSED koji se nalazi LEVO od tanjira br.6 ??? Ako si u mogucnosti, probaj da docrtas polozaj, odnosno pravac pruzanja tog dvoseda. Koji je naziv te dvosed zicare?

  4. #14
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Tacan naziv dvoseda stvarno ne bih znao, uvek ga jednostavno zovemo dvosed. Ako neko drugi iz Mak koi se javljaju na forum zna onda neka napise.
    Malo mi je tesko docrtati ali ti mogu dati instrukcije pa probaj. Odma uz 6. a mozes i istu produziti pravoliniski (ne bi zgresio) do starta 5. i zameni ikonu umesto tanjir nacrtaj korpu i to je to, stim da na mapi ne moze da se nacrta dokle ide iz prostog razloga jer nedostaje taj deo na mapi a to je za duzinu dva stuba iznad starta Ge ili 8.
    A da staza ide levo od zicare (to bi bilo recimo staza 11, ali ne desno kao sto je na slici nego levo) do kraja odnosno do pocetka zicare stim da se ista isto tako i spaja sa Teteksom ili tacnije staza 13.

  5. #15
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Jos nesto. Nisam napisao nisto o tome gde skijati freeride iz prostog razloga da moze se skijati gde se god hoce, prostranstvo je ogromno. Ovi iz eskimo voze tamo prema sledeca dva vrva na mapi 2525m i T.vrv 2747m a isto tako i desna strana ceripasine sve do vrva Popova Sapka u cijem podnozju se nalazi vikend naselje
    Spored prici jednog cice (ma kako cica, to sam ja on je bio deda na svoih 65 godina,koi je skijao na "cackalice" od 190cm i mislim da je najlepse skijao na stazi) koga sam upoznao prosle godine, desna strana ceripasine je najbolja za freeride ili kako on kaze pojedes sendvic na karpi, spustis se sa desne strane i zadovoljno ides kuci.

  6. #16
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Dali bi ova nova mapa, sa ucrtanom trasom "Dvoseda" mogla odrazavati stvarno stanje na terenu na Popovoj Sapki?
    Da li u opste postoji ta staza (11) ucrtana desno od tanjira br.6.
    Da li se ona uredjuje za skijanje?
    Ili je samo u funkciji ova novodocrtana staza 15?

    Jos jednom hvala na iscrpnim pojasnjenjima...
    Priložene slike Priložene slike

  7. #17
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Hvala Bogu da se setio da neko napravi ljudski mapu. Htedoh ja da se zalim jos odavno ali nisam stigao. Pretekli ste me. Ja bio gore 0.03.2009. Posto sam bio prvi put tamo a nisam nasao nikakvu mapu bilo mi je tesko da se snadjem. Jos uz to sto nisu staze obelezene niti ima bilo kakvih putokaza ili bilo cega. Sva sreca sto je bilo lepo vreme i suncano pa se videlo dobro. Zamislite da odete prvi put i da je magla. Pa ne bi znao gde sam ili bih slikao samo na jednoj stazi pored zice da se ne izgubim.
    Inace moji utisci sto se skijalista tice. Ima potencijale ali treba da se ulaze i malo bolja organizacija. Mislim, klasika prica za sve ski centre u nasem okruzenju. Sve je zastarelo, ne postoji mapa skijalista, staze nisu obelezene, put na nekim mestima ima skliznuo, lose i nedovoljno obeleni putokazi do ski centra..... Da ne bese Google Earth-a ko zna kako bi stigao do gore :-). Inace kad bi ta gondola proradila bilo bi odlicno. Od Skoplja do Tetova autoput za 2 stajanja na putarinama stize se za 20 min. Naravno, zavisi ko kako vozi :-).
    Inace da dvosed postoji zakaci sliku kao dokaz. Jedino sto se ne vidi gde se zavrsava ali i ovo je neki dokaz.
    Priložene slike Priložene slike

  8. #18
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Inace ako admin hoce mogu da posaljem slike sa tog skijanja pa da zakaci u galeriji.Bio sam u nedelju bas kada je bio Sarplaninki kup. Inace ne znam zasto nije bilo nikog iz Srbije na tom takmicenju? Evo jos jedne slike.
    Priložene slike Priložene slike

  9. #19
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Sad sam video da sam ispustio jednu cifru u datumu. Slike su od 01.03.2009.

  10. #20
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Malo sam pojeo neka slova u prethodnim izlaganjima ali to je verovatno zato sto sam gladan :-).
    I jos nekoliko slicica od mene.
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •