Strana 12 od 31 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 302

Tema: Popova Šapka - aktuelnosti

  1. #111
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Trendo, dobro si primetio da su postovi Jessieblueyu obrisani, i moram odgovoriti da je to na zahtev samog autora (Jessieblueyu). Ne bih želeo da iznosim više detalja bez saglasnosti autora...

  2. #112
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Sasvim dovoljan odgovor, jer i to je dovoljan trag da se neko nasilnicki odnosio na forumu (ili iza foruma) i to sam ja rekao a ne Jessieblueyu.
    Njegov postupak mi je razbirljiv jer on samo razmislja o svojoj bezbednosti.
    E sad posto valjda Zoran (admin.) kontaktira sa Ilijom mailom moze da mu kaze da su oni sta misle da rade dobro ski centru uradili najgoru reklamu sto su mogli uraditi,
    i da je korektno da se Ilija ili bilo ko sto salje mailove sa propagandom da se fino izvine coveku i da tako negiraju te nasilnike i naravno povrate ugled.
    Ja verujem da i pored naseg pisanja ovde da ce tamo opet biti kilometarske kolone, ali pojedinci jednostavo nemaju dovoljno intelekta da nesto shvate.
    Ovo namerno nisam pisao privatnom porukom nego ovako javno i na svaki mail koi stize sa Sapke opominjacu ih da teraju ljude odatle umesto da ih pozivaju.
    Nazalost ovo bi trebalo biti offtopic

  3. #113
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Imam jedno pitanje za vas u Makedoniji, trendo, ilija ili bilo ko, Sta se desava sa Kozufom i da li ima nekih naznaka za modernizaciju Sapke ( mislim sveobuhvatno) ?

  4. #114
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    Imam jedno pitanje za vas u Makedoniji, trendo, ilija ili bilo ko, Sta se desava sa Kozufom i da li ima nekih naznaka za modernizaciju Sapke ( mislim sveobuhvatno) ?
    Za Kozuf na theard Kozuf
    Za Sapku Ilija je upucenii, on radi tamo, ali ovako sa strane gledano osim sminke i uvodzenje reda tesko, mada ima govorkanja te cetvorosed koi bi nosio do vrha Ceripasina (2531m/n ili poznato anteni) te ovo te ono, ali kako stoje stvari vizavi onaj tanjir koi je premesten na "G" tesko. Ipak moram da kazem da je vrh Ceripasina vetrovito mesto, ali da se nesto moze uraditi moze.
    Ili prica koju sam skoro cuo, ko dolaze investitori imaju sastanke i posle sastanka dolazi tip i kaze im "pa niste valjda ludi da ovde investirate, ovi (mesno stanovnistvo) ce vas sve pokrasti" i naravno oni odu.
    E sad se postavlja pitanje ko ima korist od ovakvog stanja.
    Verovatno oni sto se zakanjuju ako pises nesto o Sapci a da njima ne odgovara, tacnije kritikujes.
    Ali oni ne razlikuju dobru od losu kritiku, jer jednostavno ne znaju sta je dobro a sta loso.

  5. #115
    Junior Member Jessieblueyu avatar
    Datum registracije
    18.12.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Gotama
    Godina
    39
    Poruke
    25

    Podrazumevano Moj poslednji post...

    Hvala svima koji su mi poslali poruke podrške na PM i Facebook! Nisam ni znao da je ova tema toliko posećena! Hvala vam od srca!

    Na zahteve mnogih, a i pored uvreda i neverovatnih pretnji koje sam primio, vratiću samo svoj poslednji post (očigledno vam se dopao ) :


    "I konačno evo me u Beogradu sa stabilnim internetom pa da napišem osvrt na ovo zimovanje...

    Neću se obazirati na prethodna razilaženja u mišljenjima već ću objektivno opisati ceo tok zimovanja.

    Pre svega, još jednom ću pohvaliti rad službe za održavanje staza koja je kada je bilo dovoljno snega maksimalno profesionalno odradila svoj deo posla, pripremivši i staze koje se ranije nisu mogle videti na Šapki. Novi ratrak koji je nabavljen krajem prošle sezone je pridružen ostalima tako da sada 3 ratraka održavaju terene. Ratraci su radili do kasno u noć i rano ujutru pre izlaska skijaša na teren... Po pitanju staze Ge i hupsera na istoj, slažem se i sa Trendom i sa SaraSKI. Naime, ta staza je zbog svoje konfiguracije podložna pojavi hupsera ali je već krajem januara spuštena do nivoa ledene podloge ispog koje nije bilo snega pa bi prolaz ratraka samo pogoršao situaciju.

    Ono što mi je promaklo jeste da, kako kažu ljudi iz SaraSKI, "nema vode po potoku do skilifta". Primetio sam da je korito bilo prazno ali sam mislio da je voda ispod snega zaleđena zbog temperature. Pozdravljam i ovaj napor centra! Ono što je bilo čudno jeste voda koja se skupljala na ulazu u red za lift aerodrom. To je nešto što ranije nisam primećivao ali je ove godine u par navrata ulazak u "box" za aerodrom pomalo ličio na skijanje na vodi!

    Primećuje se i rastući broj gostiju iz inostranstva (i to daljeg), na moju veliku radost skijao sam sa čovekom iz Engleske (Majk) koji je u sopstvenom aranžmanu došao na Šapku, odlučio se na licu mesta za hotel Slavija i bio prezadovoljan uslugom i free-ride terenima. Kaže da je video slike na internetu i da mu se dopala Šapka što me veoma raduje. Naravno, momak je free-rider. Majk je prošao sve od Švajcarske, Austrije preko Slovenije i Bugarske (pokazivao nam slike i terene) i sve vreme je ponavljao kako je potez od antena iznad Babine stene pa dole do Jelaka najbolja staza kojom se provozao ove zime!

    Na mini-hotelima, za koje sam rekao da neću da komentarišem 1.1.2011. jer sam tek bio stigao i nisam znao šta je tačno promenjeno, vidljivi su znaci ulaganja. Kapaciteti se proširuju u odnosu na prethodne godine i unapređen je nivo usluge što je vrlo pohvalno! U većini mesta dostupan je i besplatan WiFi što je definitivno novina!

    Što se ishrane tiče, od momaka koji su koristili usluge Eskimo Free-ride ratraka i hranili se van hotela u kome su smešteni, saznao sam da su najbolja mesta D Haus (kažu da su bili oduševljeni tradicionalnim ambijentom) i tek otvoreno mesto Noli's koje se nalazi u centru naselja (tamo se hranio pomenuti Englez i nije krio zadovoljstvo). Kao mesto koje ima najbolji odnos kvalitet/cena veliki broj ljudi se slaže da je to mali vojni restoran odmah posle kasarne. Možda nemaju sve ali su cene vrlo prihvatljive.

    Što se predaha na stazi tiče, tu se definitivno izdvajaju Konak koji je na samoj stazi, pored crkve Sv. Nauma Ohridskog, i D Haus koji se nalazi u podnožju staza. Upoznao sam vlasnika "D Haus"-a, baš cool tip kao i ostatak ljudi koji rade u "D haus"-u. Simpatična i vesela družina, preporuka! Lično sam uvek vreme odmora provodio u Konaku i još jednom pohvaljujem vrlo prijatnu atmosferu i krajnje druželjubive konobare, uz veliku preporuku!

    Ove godine je špic sezone (Novogodišnji praznici i sve do 20. januara) prošao loše na celom Balkanu pa i na Šapki. Snega nije bilo ali je zanimljivo da su čak i u tom periodu, kada je vreme dozvoljavalo, puštali Ceripašinu kako bi posetioci, kojih je bilo poprilično, mogli da uživaju u pogledu koji se pruža do Skoplja (tourist-mode). U jednom periodu je snega bilo tako malo da su žice prestale sa radom na par dana...

    U drugoj polovini januara pada sneg i cela priča dobija sasvim drugu boju:

    Slika 1 iz attachment-a

    Kao što se vidi na slici, sve staze su bile pripremljene a, iz razloga što je klincima završen zimski raspust, radnim danima je bilo fenomenalno za skijanje! Redova za liftove gotovo i da nije bilo kao ni vetra ni oblaka!

    Ono što je vrlo upečatljivo je sve veći broj freerider-a tako da se već početkom februara teško mogla naći deonica koja nije bila "išarana". Sve eksploatisaniji deo postaje potez od staze Ge ka stazi Mali Jelak koja se završava prolaskom kroz šumu pa sve do završetka Ceripašine kao i "kanjon" skroz levo od sada već bivšeg jednoseda.

    Sunčanim vikendima gužva je bila velika! Ova vest bila je i na nacionalnoj televiziji gde su čak snimili i ljude koji zbog gužve nisu uspeli da dođu do vrha planine pa su morali da se zadovolje piknikom na obroncima... I pored toga što su sve žice bile u funkciji, čekalo se i dobrih 10-15 minuta na lift (napominjem da raniji problemi sa ubacivanjem preko reda više nisu slučaj), što samo svedoči o tome da Šapka vapi za dodatnim liftovima.

    Ono što se moglo primetiti ove godine kao definitivni pomak unazad u odnosu na prethodne sezone je prestanak rada Gorske službe spasavanja ali su prilikom svih nezgoda službe za održavanje staza izlazile na teren ratracima i pružale pomoć povređenim skijašima.

    Jedna od zamerki koju mi je izneo gost iz Engleske je i nemogućnost da gosti hotela Slavija i Bora kupe kartu za skijanje za sutrašnji dan u samom hotelu. Mislim da hotel Popova Šapka ima tu mogućnost ali ne i Slavija. Kako je čoveka zanimala isključivo Ceripašina, morao je da pravi popriličan krug kako bi kupio kartu i otišao na željenu stazu.

    Kao što sam već napomenuo, put Tetovo-Šapka je izgleda u procesu sanacije jer je dana kad sam odlazio sa Šapke bilo većih radova na pojedinim deonicma puta, što je vrlo pohvalno! Zatrpano je mesto gde je zbog klizišta put bio razrušen. S druge strane, put kroz naselje je generalno čist, pogotovo famozna "krivina" kod kontejnera gde se izlazi na "gornji put" oko naselja. Na tom delu put je uvek bio suv, što je veliki plus za samoupravu! Smeće iz naselja se odnosi prihvatljivim tempom. Ono što se i dalje primećuje kao problem u naselju je nedostatak ulične rasvete...

    Za kraj sam ostavio ratrak Eskimo Free-Ride! Usluge istog koristio sam 29.01. kada je posle maglovitog perioda izašlo sunce i otkrilo netaknuti powder! Slušao sam priče o tim free-ride terenima, leti sam čak i šetao tuda ali je zimi priča potpuno drugačija! Powder dubine po skoro metar na pojedinim mestima, dugačke padine, snežni jastuci, šuma dovoljno retka da se neometano prođe kroz nju, useci od par stotina metara u vidu half-pipe-a, zečevi koji žive na tom potezu i beže od skijaša i poneka mini lavina za dodatni adrenalin rush učinilo mi je dan definitivno najlepšim danom skijanja u životu! Ono što se na prvi pogled da primetiti je da je ekipa ljudi koja vodi celu priču veoma spremna! Svaki skijaš dobija radio lokator za slučaj lavine, vodiči su ispred i iza grupe tako da je osećaj sigurnosti sveprisutan. Jedan od vodiča (Ziggy) je angažovan od strane Norveške kompanije LaPoint koja se bavi isključivo free-ride aranžmanima, dok je drugi, stari vuk iz Hrvatske - Neno, čovek za koga mogu reći da je free-ride skijaš iz udžbenika! Pregledao sam mnogo youtube snimaka ali onaj čovek objašnjava kad je stabilnost u pitanju! Pozdrav svakako ide i vožaču ratraka i mom komšiji na Šapki, čika Duletu! Pri kraju dana zadobio sam "shark bite", zakačio kamen prikriven snegom i bukvalno par cm odvalio kant na jednoj od skija. Iako je moj Volkl Bridge spreman za penziju, ni trenutka mi nije žao! Cena dnevne vožnje (sa ručkom) u pomenutom ratraku iznosi preko 100 evra po osobi i ako me pitate da li je sve to vredno 10 dnevnih karata na stazi, reći ću kratko, APSOLUTNO! Da se razumemo, na vožnju sam bio pozvan kao gost pa fee nisam platio...

    Evo i klipa koji sam sastavio u međuvremenu:

    http://www.youtube.com/watch?v=dMBWDCIo5jc

    Uz sve dečije bolesti koje sam naveo, smatram da Popova Šapka i dalje ima najbolji odnos kvalitet/cena na ovim prostorima, pa i šire. Uz dovoljno snega, svakome srdačno preporučujem boravak i skijanje na istoj! Kao što ste i sami rekli u porukama, oduvek sam samo to i radio!

    Ovim zaokružujem svoje iskustvo sa zimovanja 2011. na Popovoj Šapki.

    Ovim iz navedenih razloga poprilično zaokružujem i svoje učešće u ovoj ili svim budućim srodnim temama... Na pitanja vezana za centar do daljnjeg neću odgovarati, ni na PM.

    Svim ljudima koji vode centar Popova Šapka želim puno uspeha u daljem radu, a svim skijašima/borderima želim lep i snežan provod!


    Pozdrav,

    Vlada
    Priložene slike Priložene slike

  6. #116
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Popova Sapka je TOP,steta da zbog neke X stvari se ne ulaze u centar.
    Pozdrav do D Haus,momke iz konake i ,snow patrol logde

  7. #117
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Prvo sam mislio da reagujem na post od Jessieblueyu, ali onda kao starii/mudrii ostavio da otspava dan dva, tako da sada nema sta da se reaguje, decko ima prava na izbor.
    Ali, aj molim te flopo meni a i drugima objasni sta podrazumevas pod ovo
    Popova Sapka je TOP
    mislim sta je to TOP, jer to se moze racunati kao:
    - sahovska figura
    - artilerijsko orudze
    - ili nesto kao engleski izras za vrh od necega.
    e sad pretpostavljam da je to trece (jer prva dva nemaju smisla) onda od cega je vrh Popova Sapka, ili ako uporedzujes sa necim pa Sapka je TOP u odnosu na to nesto onda sta je to nesto pa da znamo zasto je Sapka TOP.
    Ovako ja mogu reci da je moj jugo TOP ali u odnosu na komsijin fico.

  8. #118
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    planina ima ogroman (neiskoriscen) potencijal,definitivno najbolji freeride u regionu,a bogami dhaus,snow lodge i od pre neka godina funkcionisu super.Zar to nije TOP?

    @
    trendo ...postovanje ,vidim da si aktivan ovde na forum ,ali molim te ne pravi se toliko duhovit.

  9. #119
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od flopo Pogledati poruku
    planina ima ogroman (neiskoriscen) potencijal,definitivno najbolji freeride u regionu,a bogami dhaus,snow lodge i od pre neka godina funkcionisu super.Zar to nije TOP?

    @
    trendo ...postovanje ,vidim da si aktivan ovde na forum ,ali molim te ne pravi se toliko duhovit.
    Ma slazem se ja sa tobom i u pravu si.
    Mada nisam hteo biti duhovit, nego sarkastican i recuci ti zasto.
    Prvo izvini sto sam iskoristio tvoj post za sarkazam, jer isti je upucen ne tebi nego onima sto misle da je skijaliste Popova Sapka samo njihovo i zato mogu da rade sta oce.
    Inace bio sam u sva ta mesta sto si naveo, ali ne ove godine, i vidim da funkcionisu dobro.
    Cak sam i prvu 'reklamu' konaka ovde na sajtu ja dao u vidu linka za smestaj.
    Ali kada se kaze da je Popova Sapka TOP onda nekako svi podrazumevaju to za planinu - Sar Planina, sto moras se sloziti da nije u redu, jer Popova Sapka se ne meri ni procentima u odnosu na povrsinu Sar Planine (a prosao sam je peske bar polovinu).
    A na Sari postoi jos jedan centar ili bolje receno skijaliste (isto kao sto je Sapka), Brezovica.
    Moras ga posetiti pa da das malo otvorenii pogled i tamo je freeride odlican sa istim kvalitetom snega (ista planina) ali sever/severozapadne orientacije, a ovako...
    Naravno da sve sto se kaze za Sar Planinu podrzavam i mogu relevantno da nadogradim, ali ne i za Popovu Sapku gde je vreme odavno stalo
    Poz

  10. #120
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    drugari,ja kao manijak za freeride i egzibiciono skijanje,
    vidim to ovako.... kao ceripashina, ne postoji staza ovde u okolini koja ima hard core off road crne staze, koji nemogu da se iskijaju u jedan dan... drugo skijanje za mene je dzabe bacanje novca, zasto nema izazova (objektivno mishljenje)... sapka sa ceripashinom je za SKIJACE,a na za SVIRACE... ko voli skijati, ceripashina posle 15godina, od 50 skijackih dana, radila je 40 dana.... to je novo i mislim najbolja vest u ovoj sezoni... to nam treba- PRAVO SKIJANJE...
    p.s. Godinama na Sapci dolazili su skijaci samo za ceripashinu, a Trendo kao najaktivniji na forumu za Sapci, ni jedanput nije ovo spomenuo... ako ti treba vodic za ceripashinu, sa zadovoljstvom cu ti pokazati, da malo osetish pravi uzitak... nema bolje... Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •