Strana 27 od 31 PrvaPrva ... 172526272829 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 261 do 270 od 302

Tema: Popova Šapka - aktuelnosti

  1. #261
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Masovno su otisli danas na Kopaonik na ski opening jer je danas sv. Kliment Ohridski i drzavni jer praznik samim tim i neradni dan tako da su svi spojili sa vikendom.
    Ali to nema veze sa ovim. Problem u MK je sto ni jedan ski centar nema vestacko osnezavanje. Na Popovoj Sapki su poceli da prave akumulaciju ali su stali. Pretpostavljam da su finansije problem. Mada mislim da sredstva koja su dali za zicaru su mogu da usmere na vestacko osnezavanje. Dzaba ti nova zica ako nemas snega.
    A sto se tice ovog promasaja mislim da je kriv taj ko je radio projekat a mislim da to radi proizvodjac jer on ti ne prodaje samo lift nego i projektuje trasu kojom ce da ide. Ili mozda gresim ?

  2. #262
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Masovno su otisli danas na Kopaonik na ski opening jer je danas sv. Kliment Ohridski i drzavni jer praznik samim tim i neradni dan tako da su svi spojili sa vikendom.
    Ali to nema veze sa ovim. Problem u MK je sto ni jedan ski centar nema vestacko osnezavanje. Na Popovoj Sapki su poceli da prave akumulaciju ali su stali. Pretpostavljam da su finansije problem. Mada mislim da sredstva koja su dali za zicaru su mogu da usmere na vestacko osnezavanje. Dzaba ti nova zica ako nemas snega.
    A sto se tice ovog promasaja mislim da je kriv taj ko je radio projekat a mislim da to radi proizvodjac jer on ti ne prodaje samo lift nego i projektuje trasu kojom ce da ide. Ili mozda gresim ?
    Nije baš uobičajeno da proizvođač radi projekat. A ovakav diletantizam da počnu gradnju i nalete na cevovod, bez komentara...

  3. #263
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Uzgred, projektant pre pristupanja izradi projekta traži od nadležnog katastra uslove i tzv. katkom, gde moraju biti ucrtane sve instalacije koje se nalaze u zoni trase žičare, a tu je neko očigledno zakazao.

  4. #264
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Nije baš uobičajeno da proizvođač radi projekat. A ovakav diletantizam da počnu gradnju i nalete na cevovod, bez komentara...
    Citirati Originalno postavljeno od admin Pogledati poruku
    O izgradnji nove žičare na Popovoj šapki se priča 5 godina u nazad. Skijaši i ljubitelji ovog ski centra na Šar planini su se iskreno obradovali i smatrali da će se to ove godine napokon ostvariti jer je u maju mesecu objavljena vest da će italijanska kompanija "Leitner" projektovati i izgraditi šestosedu žičaru na skijalištu Popova Šapka.


    Naručilac posla firma ELEM (Makedonske elektrane) je potpisala ugovor vredan oko 9,4 miliona evra, kojim će se realizovati ovaj dugo najavljivani projekat najkasnije u prvom kvartalu 2015.

    Leitner se obavezao da kompletan posao sa šestosedom žičarom po sistemu "ključ u ruke" završi za godinu dana od kad investitor ELEM obezbedi sve dozvole.
    @Nemanjus nisu u pravu a i nelogicno je. A ko je zakazao i da li ce da placa penale ili ne, ne verujem da cemo ikada da saznamo.

  5. #265
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Pitanje je ko je tu zakazao, LEITNER sigurno ne radi projekat nego angažuje podizvođačku firmu, a ovde se najverovatnije radi o tome da su zakazali oni koji su trebali da im obezbede adekvatne podloge za projektovanje (a to je u ovom slučaju državni katastar).

  6. #266
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Kako god, LEITNER je trebao da zavrsio ceo posao po sistemu kljuc u ruke. Jedino da te cevi nisu evidentirane u katastru u tzv. podzemni katastar. Znam da gradovi u MK imaju odradjene te podzemne katastre, ne znam za ovakve ruralne sredine da li je to odradjeno.

  7. #267
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Kako god, LEITNER je trebao da zavrsio ceo posao po sistemu kljuc u ruke. Jedino da te cevi nisu evidentirane u katastru u tzv. podzemni katastar. Znam da gradovi u MK imaju odradjene te podzemne katastre, ne znam za ovakve ruralne sredine da li je to odradjeno.
    Polako počinjemo da se razumemo, ja iskreno sumnjam da je LEITNER krenuo da radi žičaru, a pritom znao da se cevovod nalazi tu gde se nalazi. To bi značilo da nisu dobili adekvatne podloge od katastra, nema drugog objašnjenja...

  8. #268
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Gore lepo pise da ce LEITNER da projektuje i izradi zicaru. Ne znam cime se bavis i koliko razumes ovu problematiku ali ne moze neko drugi da ti projetuje a ti samo da izradis zicaru. Jednostavno ta dva procesa u ovom slucaju idu zajedno. Zicara se projektuje i izradjuje po narudzbini u zavisnosti od zahteva narucioca i konfiguracije terena. Ovakve firme angazuju podizvodjacke firme za izvodjacke radove a ne za projektovanje. Zato se i zovu podizvodjacke firme. Obicno su to lokalne firme ili iz regiona. Kod nas na Kopaoniku su obicno angazovali Amigu iz Kraljeva. Na Popovoj Sapki je radila neka nasa firma, mozda i Amiga, barem ono na slikama koje sam video jedan od kamiona je bio sa krusevackim tablicama.
    Pretpostavljam i ja da nisu znali. Ali postoje odredjeni radovi, procedure, ispitivanje terena itd. pre nego sto pocne da se radi projektovanje. Da li su to sve oni odradili ili se oslonili na lokalne institucije to je pitanje. Ne bih da stajem ni na ciju stranu. Greska je napravljena i sada treba to da se ispravi. Za mnogo vece stvari su projektanti pravili greske jer projetuju iz kancelarije a ne izadju nikad na teren. Npr. kod nas napravi problem onaj hrast na trasi autoputa.

  9. #269
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Kladio bih se da su to neke poludivlje podzemne instalacije kojih nije bilo u dokumentaciji. Meštani se udružili i sproveli vodu ko zna kada i kako, mnogo su oni mislili tada o podzemnom katastru. I sada, ups. To potpuno liči na naše prilike. Kao da gledam.

  10. #270
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ne verujem ni da je to u pitanju jer izmedju ostalog pise: ....ustanovili su da se ispod nalaze drenažne cevi važne za snabdevanje grada Tetovo vodom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •