Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 68

Tema: Forum

  1. #11
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    Pa bas nije ni najbolje resenje zakljucati sve oglase. Ipak ima onih ljudi koji traze robu preko interneta a i na ovom sajtu je bila fina ponuda. Mislim ti ljudi sto prodaju cesto robu (mislim da svi ljudi koji su cesto na forumu i prate oglase znaju ko su) trebaju biti obavesteni da ce se prebaciti u komercijalne oglase, svaki prodavac ima svoju temu i to je to, a svi ostali koji imaju po neki komad svoje opreme da mogu lepo i da je prodaju. To je neki moj predlog

  2. #12
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od crni16 Pogledati poruku
    Pa bas nije ni najbolje resenje zakljucati sve oglase. Ipak ima onih ljudi koji traze robu preko interneta a i na ovom sajtu je bila fina ponuda. Mislim ti ljudi sto prodaju cesto robu (mislim da svi ljudi koji su cesto na forumu i prate oglase znaju ko su) trebaju biti obavesteni da ce se prebaciti u komercijalne oglase, svaki prodavac ima svoju temu i to je to, a svi ostali koji imaju po neki komad svoje opreme da mogu lepo i da je prodaju. To je neki moj predlog

    Pa sta je problem ako se zaklucavaju oglasi. Bitno je samo da se postavi oglas, ostalo se moze zavrsiti preko kontakt telefona, ili privatne poruke na forumu.

    A sto se tice ovo da oglase ostavljaju oni koji imaju 500+ postova na forumu, slazem se da oni trebaju da imaju vise privilegija, ali i ovi sa manje postova mozda imaju neki dobar komad opreme za ponuditi. Pa bi mozda ovi sa 500+ postova mogli imati 6-7 oglasa godisnje, dok ovi sa manjim brojem 2-3 oglasa.

    Eto, to je neki moj predlog.

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Crni, ovo je uvedeno zbog ljudi koji su zloupotrebljavali male glase, kao što kažeš, oni uvek mogu da postavljaju oglase u "komercijalne oglase" ali za to treba da pišu adminu...

    Kao što je rekao Miloš, oglas se objavi, a komunikacija preko PM.

  4. #14
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Dajem svoj doprinos ovome (jednom sam i reagovao oko neke motorne sanke)
    Dobro je sto je uvedeno jedan deo za oglas oko smestaja (stvarno ljudima moze dobro da dodze, a bogami i onima koi izdaju smestaj) i drugi za komercijalne oglase, posebno ovaj drugi.
    U male oglase ograniciti da u jednom oglasu ne moze biti ponudzeno vise od jednog para skija (ili cak sanke) stim da ima podatke koje treba obavezno posedovati oglas i dodatne podatke koje ne mora posedovati oglas. Svaka druga komunikacija u vezi oglasa preko PP ili drugih mogucnosti komunikacija datih u oglasu. Svako ko objavi vise od jedan oglas mesecno taj je zreo za komercijalne oglase - koliko da se zna da nisam protiv komercijalnih oglasa.

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ma dajte ljudi, pravi nacin da se ubiju oglasi gomilom ogranicenja. Pocne sezona i hocu da prodam opremu koju imami kupim drugo, dam oglas, prodam, vratim se sa skijanja i resim da prodam to sto sam vozio, dqam oglas. Posle par dana sestra/devojka/whatever kaze - ajde prodas i moje, dam oglas. u medjuvremenu resim da prodam jos kojesta sto je zaostalo od ranije, dam oglas...
    Ionako ponekad klestima treba cupati kada treba pronaci neki komad opreme, i samo trazenje prodavnica je kao da sam resio da pristupim tajnom drustvu (pronasao spisak od 10ak na jednom drugom sajtu), poneko pomene negde na netu ime prodavnice, pola njih nema sajt, eventualno otkrijes u kom su kraju grada pa pesaka lagano, istrazivacki. Pa gomili ljudi je decembarska berza JEDINO mesto gde mogu da zamene/potraze neku oprmeu, jer ne koriste internet, nije valjda da i mi treba da se svedemo na to, eventualno da spamujemo besmislicama da bismo nabili adekvatan broj poruka za postovanje oglasa. Ili da pocnem na vreme, pa onda dam oglas: prodajem nalog na kome mogu da se postuju oglasi na skijanje.rs...
    Da ne budem grub do kraja, pretpostavljam da onima koji rade sa vecim kolicinama opreme ne bi smetalo da plate neku kintu, na taj nacin mozda cak i dobiju neku vrsto online showrooma, a i clanovi bi pre znali kome da se obrate kada nesto treba

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Arrow

    Ako će neko da dolazi samo zbog oglasa na forume, onda ne mora ni da dolazi - u pravu si - i jeste cilj da se ubiju takvi oglasi. Svi mi ovde dobro znamo zbog koga su se uvela ograničenja, i sigurno se neće brisati oglasi u kojima je jasno da neko prodaje nešto svoje u normalnim količinama. A ako neko, kao što si naveo primer, za mesec dana promeni 3 pari skija i cipela i prodaje još 5 pari od devojaka, rođaka i komšija - on neka otvori radnju , mislim da je to ipak preterivanje i da zbog toga ne treba da teramo / maltretiramo sve članove foruma koji doprinose istom.

    Andrija, pogledaj o kome se radi (ima nekoliko usera koji su stavljali nenormalan broj oglasa u kojima prodaju po 5 pari skija i/ili cipela) i pogledaj istoriju poruka (imaš pod profilom da vidiš sve poruke određenog usera) i obrati pažnju na sadržaj, neki korisnici samo pišu u oglasima - to im je primarni cilj dolaska na forum, registracije i korišćenja istog - tzv mala privreda - za to postoje komercijali oglasi i neka se javi adminu (Zoranu).

    Dakle, što se mene tiče (ja naravno uvek pišem svoje lično mišljenje koje ne predstavlja ništa više od toga) bolje je da se skroz ukinu oglasi nego da postoje i da se forum uništi zbog toga.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    ma slazem se da komercijalni oglasi treba tako i da se tretiraju, ko se bavi trgovinom moze da napravi sopstveni sajt, forum, whatever, u danasnje vreme nije to tako komplikovano, samo bi bilo bezveze da restrickije ne pogode obicne korisnike, a ne bi bilo ni prvi ni poslednji put.

  8. #18
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Koliko sam ja shvatio ove restrikcije ne bi smele da pogode nas "obicne" forumase koji smo ovde da bismo saznali nesto novo, podelili iskustva, pomogli nekom ili bili oni kojima je potrebna pomoc ili neki koristan savet...
    Mislim da bi bilo besmisleno da se clanovima koji pisu na forumu oduzme pravo postavljanja oglasa, a slozicete se da svaki nadprosecno zainteresovani skijas koji voli da svake godine proba (i promeni) po 2 para skija nece imati potrebu za vise od gore spomenutih 6-7 oglasa godisnje. Razlika izmedju malih i komercijalnih oglasa se vidi iz aviona, tako da ko hoce da da mali "veliki" oglas treba i da se dogovori sa administratorom sajta koji ce ga postaviiti medju komercijalne oglase, a da se finansijska dobit ostvarena tim putem ulozi u unapredjenje sajta/stampanje nalepnica, majci i ostalog za najaktivnije forumase...
    PS Da se ogradim, ovo je samo moje misljenje, a na odgovornima je da odluce sta ce da se radi...
    Izmenio/la Tadija_91; 08.03.2009 u 00:16.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa obični korisnici, tj. mi, smo na ovoj temi i smislili ograničenja . Kao i sve u životu i ograničenja su generalna, znači trebalo bi "postupati" po nekim smernicama iz ove teme...

    Nego, mislim da je najadekvatnije rešenje da sami korisnici foruma kliknu na "report bad post" kada vide komercijalan oglas iz "aviona" .

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano 8Mart

    Mali oglas-
    Srecan praznik svim skijasicama-
    (posto ja nemam 500postova,ne mogu da prodam nista)
    Postoje ljudi koji na ovom sajtu nisu ni registrovani za forum ,a imaju u galeriji slika po 1000 pregleda svojih albuma(znaci,zbog njih je sajt poseceniji) -sto dalje znaci on nemoze da proda "svoje ukradene skije".
    Salim se naravno,a ako Adminu smetaju lazni forumasi koji nesto prodaju,a ne placaju, mislim da ce on to regulisati. Naravno,trebalo bi i da saslusa vase misljenje,a siguran sam da bi on vise voleo da su to KOMERC oglasi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •