Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Poziv za iskusne

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano Poziv za iskusne

    e ovako stoje stvari...
    planiram da na kraju ove sezone ili tamo,Boze zdravlje, pocetkom sledece
    promenim skije...HEAD ic260
    kao sto mnogi od vas znaju ovo je jedna od najboljih rekreativnih skija
    na papiru a ja sam se uverio da je to 100% apsolutno tacno i "uzivo".
    ne preteska,upravljiva,bez vibriranja ,neposlusnosti,sama bukvalno cita u koji zavoj da ide bez nepotrebnog "ubedjivanja",itd...
    sad se verovatno pitate wtf?
    jedini problem koji ja imam su rubnici pretpostavljam da tu presudnu ulogu
    ima moja tezina(oko 100kg)...da ne misli neko da su losi (samo u agresivnoj voznji i na malo tvrdjoj podlozi ima problema)
    znaci molim sve iskusne (g.dezurnog foliranta;-) i ostale) da mi predloze skiju koja bi bila tako dobra sa tim dodatkom boljih rubnika.znaci za nekog ko je poodavno na skijama ali koji ne zeli da robuje tezim race modelima
    al sam ga srocio
    zahvalan!
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  2. #2
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja sam se odusevio svojim Nomadom. Kad sam ga dobio, scenografija je bila: april, preko dana +15, staze postanu voda, a preko noci zalede potpuno. Neljudski dobro je drzao na ledu. U brzini isto jako dobar.

    Napomena 1: istini za volju, poslije toga ih nikad nisam uspio bas tako naostriti. Drze super, ali ne tako ludacki, ipak se osjeti razlika kad ih skinem i probam npr. fabricki naostren Voelkl Racetiger GS.

    Napomena 2: nisam sreo jos nikog ko se izbliza odusevio mojim skijama kao ja Neki tvrde da je premekana, neki da je pretvrda i trazi noge... hebiga. Sto ljudi, sto cudi.

    Napomena 3: imam 10-15 kg manje od tebe

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Nije moj fah, skija za stazu, al sam se interesovo malo da mozda nabavim neke za maglu, led i ostali cemer. Protiv svih mojih nacela dajem glas za jednu firmu, a ne za neki konkretan model (nisam licno nista vozijo od te firme).

    Pogledaj neku Nordicu!!! iz asortimana "visokog rekreativnog sadrzaja",svi koje znam (a znam ih dobrih skijasa 3,4), a voze Nordice kunu se u njihove kantne (a nisu u pitanju race modeli) i voze ih vec godinama
    E sad sto speedmachine, sto dobreman sto neznam vise ni ja konkretno koji su modeli u pitanju, svi nekako imaju razlicite, neke od prije 5 sezona a neke od prosle, ali svi zadovoljni.

    Izvini sto sam se javijo ko ne-iskusan
    Izmenio/la Sapa; 27.02.2009 u 14:16.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @ZLI, imadoh priliku isprobati mnogo dobrih skija u posljednjih nekoliko sezona. Među njima je bio i Head i.C160, tj. tvoja sadašnja skija u prvobitnom izdanju.

    Kako sam do sredine prošle godine imao mnogo slobodnog vremena u radno vrijeme, tako sam mnooogo vremena kopao po raznim bjelosvjetskim sajtovima i forumima koji imaju veze sa skijanjem. Svugdje sam nailazio na hvalospjeve na račun jednog modela i to iz sezone u sezonu. Kao rezultat toga je činjenica da je taj model već nekoliko godina na vrhu moje "to do" liste, ali je tu bio problem moje vjersko ubjeđenje da za skiju ne dam više od 200 ojra.

    Da skratim priču, pred ovu sezonu sam uspio nabaviti Fischer RX8 Fire dužine 170 cm. Vozio sam je 14 dana u Austriji (uglavnom prije podne, jer sam popodne bio na mnogo širem modelu), te još dva cijela dana za vikend. Tek sam je drugi dan vikenda dao u servis da je provuku kroz finu Wintersteiger mašinu, ne zato što su rubnici popustili, već iz zahvalnosti rubnicima što su toliko dugo dobro (vrhunski) držali.

    Kakva je skija. Kako za koga, ali je meni legla kao ni jedna do sada. U svim mogućim uslovima na uređenoj (i djelimično oštećenoj) stazi je jednostavno savršena. Malo traži, a puno daje. Pitoma i žestoka istovremeno, a snagu ne troši. Može se brzo voziti, a istovremeno da se čita kakva knjiga.

    Najtoplija preporuka!

    Taj model uz sitne izmjene postoji već 6 sezona. Ako si za nešto novije, topla preporuka ide za Fischer Progressor 8+.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Moj prijatelj Džani sa http://www.BHski.ba je izgleda znao da ću pisati gornji tekst, pa je stavio svježu informaciju o skiji koja naslijeđuje RX8 u sezoni 2009/10: http://www.bhski.ba/ba/index.php?opt...=1065&Itemid=2

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    09.10.2008
    Lokacija
    Križevci
    Skije / Bord
    Head supershape speed
    Godina
    56
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ako je do rubnika, mislim da je tu Fischer kao firma na prvom mjestu.
    Probao Elane, Headove, Atomice i Fischere, razne.

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    na pocetku da kazem hvala prijatelji...
    mozda sam stavio malo rogobatniji naslov ,ovo za iskusne.
    u stvari sam mislio na ljude koji su probali dosta modela,tako da
    su svi pozvani da se ukljuce i daju predlog.
    da budem iskren posle ovog ,odlicnog iskustva sa head ic260,
    bas sam nesto razmisljao o supershape onom sa oznakom i.
    e sad mogao bi renato da kaze nesto o tom modelu doduse on ima speed.
    jedino sto znam je da je ta skija dobra sa cenom (skoro pa meni nepristupacna) i da je nema bas na svakom drugom cosku...
    poz !
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  8. #8
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Slazem se sa Stekanom potpuno....meni je rx8 isto seo odlicno, vrlo vozljiva a drzi odlicno...

    Sto se tice kvaliteta rubnika, Fischer svakako, ali i Volkl i Atomic...

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    09.10.2008
    Lokacija
    Križevci
    Skije / Bord
    Head supershape speed
    Godina
    56
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Nisam probao običan supershape, samo speed, razlika je u radijusu i tvrdoči.
    Volim skije nešto večeg radija, i one tvrđe, da ne kažem tvrde, jer sam teži, tu negdje ko i ti oko 100, a skije su 177, radija 16,6.
    To su uglavnom razlike između ta dva modela, radij i tvrdoče.
    Ali kod Heda mi se sviđa to što ima vertikalni zid, takve skije bi trebale bolje držati na ledu, što se meni pokazalo kao točno.
    Na Sljemenu je staza prilično tvda i ledena i to je za mene sinonim za tvrdu stazu, a ja se mogu potpuno pouzdat u Hedovke. Sa druge strane, te skije mene zadovoljavaju i na razrovanim i mekanim stazama i na 10-15cm pršiča na stazi, mekanim hupserima, tvrdim hupserima, kratke zavoje, duge zavoje, skokove, sva sam probao na njima i jednostvno mislim da mi Head savršeno odgovara i firma i ta skija konkreno.
    Ako me kvadricepsi ne peku na ulasku na žicu, osječam se ko da nisam niš radil
    Koštale su 400 EUR sa FF14.
    E da, i vole brzinu

  10. #10
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    Mrzim pitome skije što same skreću, dosadno kao na žičari ;o)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •