Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 44

Tema: Bansko bruka u februaru

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Ја сам био у Банском прошле године у фебруару. Хотел је био супер (Катарино СПА), опрема која се изнајмљује у хотелу одлична (ја сам узимао само скије). Скијашница одлична. Школа скијања је џабе у односу на Коп (код гондоле, не у хотелу), и свакоме ко први пут иде препоручујем барем три дана по два часа, да би вам неко до детаља показао планину. За почетнике ово под обавезно.

    Ујутро вози мини бус до гондоле. Ако се стигне пре девет брзо се излази на планину у супротном може да се деси да то потраје до пола сата, али није страшно. Без обзира што је ред, доста брзо иде.

    Стазе су одличне, много боље и дуже него на Копаонику, и свако ко каже да су лошије лаже. Једино што је било доста бордера који унаказе стазу, а после 1 нису табали. Једно време је Томба била затворена (црна стаза на горњем делу планине) јер су је спремали за куп. На доњем делу падине има пар веома захтевних црних стаза.

    Цена ски паса је била 158е, на жицама се скоро никада не чека, без обзира на број скијаша, скоро све су четвороседи. Плаве стазе су много захтевније него на Копу (реда Панчић), а црвене су захтевне. На њима није била гужва (за разлику од плавих).

    Видим да се многи жале, али мој утисак је све у свему врло повољан. Можда је томе допринео и хотел који је стварно за тај кеш био одличан. У само Банско смо слабо излазили углавном смо били у СПА центру после скијања. Намам ни једну замерку на храну у хотелу (шта више).

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shaolin_master Pogledati poruku
    @ paranoya
    Na kakvu situaciju misli u januaru - februaru konkretno?
    Pa mislim konkretno da li se odrzavaju neka takmicenja ili sl. sto bi moglo da pokvari situaciju.
    Da koknkretizujem,ja sam totalni guster sto se tice skijanja,tj ovo mi je prvi puta da idem na isto,pa me zanima i koliko je taj termin generalno pogodan za skijanje(kraj januara pocetak februara).

    Nemam pojma,ipak sam amater

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Мислим да је за Банско то најбољи термин. Такмичење је почетком марта, а стазе припремају крајем фебруара. Распуст им је ове године (Бугарима и Грцима који су најбројнији) до 10. јануара, тако да мислим да треба ићи у терминима од 10 јануара до 15 фебруара.

  4. #14
    Member shaolin_master avatar
    Datum registracije
    11.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Na ovom linku imas kada su takmicenja u Bansko koje koje su prijavljene fis-u
    http://www.fis-ski.com/uk/discipline...ate_from=today

    Kao sto vidis i kao sto je receno najbolje je ici kraj januara od 25 januara i ceo februar jer tada nema takmicenja

    ski2ski koje je takmicenje pocetkom marta i gde si nasao taj podatak? Vrlo mi je bitno jer sam prosle godine bio sa vreme svetskog kupa a ove bi da promasim bilo koje takmicenje

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    uh super,hvala.

    Fora je u tome sto je taj termin koji sam ja uplatio (30. januar),preko Filipa,i termini oko njega,7 dana pre i 7 dana posle,jeftiniji od ostalih,pa sam onda tu razliku u ceni doveo u povezanost sa nekim eventualnim takmicenjima i zimskim raspustima kada su najvece guzve i sl.

    Znaci moguce je da nisam pogresio.
    Hvala jos jednom na informacijama

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Прошле године је било негде у том периоду, не сећам се тачно, при крају фебруара су се озбиљно спремали.

  7. #17
    Member shaolin_master avatar
    Datum registracije
    11.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    @ ski2ski
    Prosla godina je prosla godina, nemoj ovde da iznosis ne proverene informacije i dovodis ljude u zabludu. Prosle godine su se staze zatvarale i spremale za Svetski kup koji je odrzan 24. i 25. februara. Ja bio i video Sreca pa ove godine nema i vidimo se krajem februara u Banskom.
    Izmenio/la shaolin_master; 22.11.2009 u 22:43.

  8. #18

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Godina
    32
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ako je neko zainteresovan za smestaj neka se javi. Pozdrav

  10. #20
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Ja idem 14.-17.02.2013. Da li neko može da mi kaže kakva će situacija biti u ovom periodu, što se tiče zatvorenosti staza (zbog takmičenja), opterećenosti skijališta i.t.d. Hvala!
    Prvi put idem u Bansko, zato pitam.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •