Ја сам био у Банском прошле године у фебруару. Хотел је био супер (Катарино СПА), опрема која се изнајмљује у хотелу одлична (ја сам узимао само скије). Скијашница одлична. Школа скијања је џабе у односу на Коп (код гондоле, не у хотелу), и свакоме ко први пут иде препоручујем барем три дана по два часа, да би вам неко до детаља показао планину. За почетнике ово под обавезно.

Ујутро вози мини бус до гондоле. Ако се стигне пре девет брзо се излази на планину у супротном може да се деси да то потраје до пола сата, али није страшно. Без обзира што је ред, доста брзо иде.

Стазе су одличне, много боље и дуже него на Копаонику, и свако ко каже да су лошије лаже. Једино што је било доста бордера који унаказе стазу, а после 1 нису табали. Једно време је Томба била затворена (црна стаза на горњем делу планине) јер су је спремали за куп. На доњем делу падине има пар веома захтевних црних стаза.

Цена ски паса је била 158е, на жицама се скоро никада не чека, без обзира на број скијаша, скоро све су четвороседи. Плаве стазе су много захтевније него на Копу (реда Панчић), а црвене су захтевне. На њима није била гужва (за разлику од плавих).

Видим да се многи жале, али мој утисак је све у свему врло повољан. Можда је томе допринео и хотел који је стварно за тај кеш био одличан. У само Банско смо слабо излазили углавном смо били у СПА центру после скијања. Намам ни једну замерку на храну у хотелу (шта више).