Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Saas Fee...je oke.

  1. #11
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Ma, gramatičke greške su neminovnost otkad je edit piaff pr'nula u prašinu al kontam da si ovo otkuc'o u jednom dahu, iz duše pa ti je oprošteno...
    Drago mi je da si probav'o vince... a što se tiče zabrana i upozorenja... Saas Fee je u Swici... jbg... tamo se ljudi uče (udaranjem po džepu) da, ako je nešto VERBOTEN, onda je VERBOTEN i tačka.

    Btw... pivo se valjda zove Feldschlosen... (i nije nešto...)

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Jest bice da je taj feldschlosen

    odosmo u grdan offtopic, ali me je ove godine svajcarski narod extra nervirao zbog autizma, ko neke neuroticne masine verboten ovo verboten ono, domacinskog osmjeha, malo saosjecanja ma ni u bajci. Ma znam ih vec toliko, srdacnost od njih nikad nisam ni ocekivao, ja bas i volim to poslovno, ali ove godine je bas bilo par incidenata da su me ljutili.
    Sjetih se da na nas na medjustanici zicar nije pustijo ne u minut poslje 4i15 nego u 4i10 uzo da mete one gondole, mi ispred troje male djece...ja gledam u onaj sat pa gledam u njega na "tecnom njemackom" objasnjavam da se malo zanjeo i da mora da nas pusti, gleda i on na sat....ode kod, bice da mu je shef, pita, vraca se, kaze Ja, u pravu si, ali sad je vec kasno da uhvatis vezu na sljedecoj medjustanici" veli dalje: ova vozi 5 minuta, a ona sljedeca zatvara za 4 minuta" ovim rijecima samo na "Shvajcarskom' Stvarno mi doslo da mu...zenu, vjerovatno nebi, ali mozda cerku koja radi ko ski-instruktor... da se sa nama nije raspravljao, mahao onom metlom i vikao VERBOTEN i tako propustijo dvije - tri prazne kabine, mi smo mogli uci i uhvatiti vezu.
    Incident 2: Moja cera u javnom (zenskom) WC, malo djete, tata ceka ispred ulaza,drzim otskrinuta vrata, cekam da me zovne da joj pomognem sa onim silnim skipantolonama, stramplicama....propustam zenu da udje unutra, ona kaze to je zenski wc nemam tu sta da trazim, ulazi i ko sumanuta gura vrata da ih zatvori...jedno 3 puta ponavlja dammen toilette ili sta vec i pritiska vrata ko da sam se spremam da go urnishem zenski wc..... E stvarno popizdim i udjem i kazem da prekine jer mi je djete unutra, ona i dalje ko debil mantra dammen toilet...trudim se da budem Buda u zivotu, al mi doslo tad da je dobro odalamim.

    A sto su im ski-busevi kasnili to me posebno razocaralo jedino bijase neki cool bar, sa relaxed mladjahnom publikom - snowboard dudes, srdacni, zainteresovani, entuzijasticni za pricu, opusteni, a to valjda sve dok ne pozavrsavaju skole, pozene se i dobiju stalne poslove, ona valjda i oni postanu zombiji.

    PS
    Evo poslali prijatelji neke slike sto su oni slikali...cu okacim po nesto.
    Izmenio/la Sapa; 26.02.2009 u 21:19.

  3. #13
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Ja se pravo pazijo nikad preko 90 km/h
    Znao sam da si mudar i fin decko. Garant se nisi ni fato rukama za korpe?

    Ma znam sam negdje prosle il pretprosle godine procitao da su uveli na jednom skijalistu neko ogranicenje, bas te cike sa radarom, a da su i ostali navodno razmisljali da uvedu. Al izgleda da su jedino sto Sviceri vise vole od pravila - pare

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=oggy;35879]
    Znao sam da si mudar i fin decko. Garant se nisi ni fato rukama za korpe?
    Ma ne mogu da ti garantujem da ne bi i mene ponjelo, nego imaju samo gondole, sidra i tanjire...za gondolu bi se mozda i zakacijo al im budni oni zicari u p.m.

    Ma znam sam negdje prosle il pretprosle godine procitao da su uveli na jednom skijalistu neko ogranicenje, bas te cike sa radarom, a da su i ostali navodno razmisljali da uvedu.
    Priznacu ti da prvi put cujem, a znajuci cudnu potrebu tog naroda da sve regulise i odskakanje od pravne regulative bezkompromisno novcano naplacuje, nista me nebi cudilo.
    Moram da ti kazem da kad vidim pojedine kako skijaju kosa mi se digne na glavi, pogotovo kad je u tom trenutku moje djete na skijicama, NE znaju al zaljecu se ljudi...u sustini nisam uopste protiv naj strozeg kaznjavnja kazmikaza. Mene rekoh ti ponjelo prosle sedmice, staze ko ajrodromske piste siroke, utabane do bola i srednje strme i ja picijo, zaustavljanje ko oni tipovi u ciljnoj ravnini (trag od kocenja 20 metara) ali nigdje nikog oko mene, onda smijem inace se od kazne vise plasim svoje ili tudje slomljene noge.

    Al izgleda da su jedino sto Sviceri vise vole od pravila - pare
    OFF TOPIC
    Odlicno sroceno oo Oggy!!!znao sam uvjek da si fin, ali i da si zesce smjesan necu rec cinican. Ima jedan drugi narod kojeg su etiketirali ko ljubitelja para, ali Sviceri su mislim otisli par koraka dalje; vole pare vise od majke, zene, djeteta (e jedino nekako nacija dolazi na jako drugo mjesto, neznam odkud im to).
    U ovoj kao i u drugim dolinama vlada incest, garant, pa svi se prezivaju Supersaxo i Zurbriggen....dakle sve pare ostaju u familiji.

    Dobar Vic: komentarisem neku ski-uciteljku, a prijatelj mi kaze: ma nemas nikakve sanse, da si joj neki rodjak mozda bi nesto i bilo'.

  5. #15
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Ohooo hoooo....Sas-Fee je ok....

    Mogu ti reci da sam iscekivao tvoj izvestaj,odnosno reportazu,odnosno izvestaj,ali mi je u medjuvremenu crko komputer,pa sad imam isti problem kao ti sa mobilnim da povratim zadnjih 5 godina zivota sa harda,,,pa i ovom prilikom molim strucnjake koji nesto znaju da pomazu...
    Nego da se vratim ja na temu:Aj ovako da iznesem svoje skromno misljenje u par stavki...

    1. Nema jeftinog skijanja u swici.Mozda se nadje povoljniji apartman,hotel nikako posto su cene za celu sezonu maje vise iste.Ako i nadjete jeftiniji smestaj naje....ce te u samom horizontalnom transportu(Zena i ja pukli za 1(slovima jedan) dan voz bez popusta(duga prica),bus do Sass-Fea, gondola do gore,rucak u onom restoranu sto se vrti u krug a stolovi su iz 63,povratak dole,kafa u podnozju=640 chf(konvertibilnih).

    2.Stanje na stazama pogotovo uredjenim,najblaze receno OPASNO.Svi voze ko ludi(jedan od razloga zasto sam ja skrenuo sa staze).
    OGGY@ policije jos uvek nema ali pitanje je vremena kad ce osmisliti sistem do tancine da te oderu od zivota.Verujem da su ga vec i smislili samo je pitanje finesa npr;kako strance da globe na licu mesta...ali biti ce i to vec u skoroj buducnosti verujem...

    3.Freeride-a u swici ima u sledecim trenucima;
    a: kada padne novi sneg,pa da poranis iduci dan te da poooores brazdu do 12h,posle tog vremena sve je vec "izorano".
    b:da ides na manja skijalista gde je sve netaknuto sa strane,,,po meni i najsladje...
    c:sigurno najbolje ali i najskuplje da bukiras freeride turu koju vode obuceni Bergfürrer-i(citaj planinski vodici,ljudi koji ispred svog imena imaju titulu dipl.)
    Dakle 3-4 dana penjanja,da zaboravio sam obavezna Lavine obuka u startu; ortovoxi,busole,trazenje unesrecenih,kretanje planinom itd.
    Dakle penjane(opremu moras da imas svoju),ako nemas opet ces debelo da platis iznamljivanje.
    Jedna od ponuda koja trenutno ide 4 dana 4vrha preko3800 metara,minimalno znanje o apinizmu,4spustanja po 2-3 sata,nocenje polupansion i gratis planinski caj cena 1400chf.A da: "ski pass nije ukljucen u cenu".

    Sve ostalo sto je Sapa svojim mudrim okom spazio tako je. Swiceri vole "paru"opasno ali nisu spremni i da se potrude da Ju zarade.Bog im je dao planine,sneg i infrasrtukturu koju su izgradili pre MNOGO godina i tu su stali.Samo odrzvaju postojece i busaju se u prsa time mi smo Swicarci i to je dovoljno.Ne znam na kojem si jeziku sa njima Saponjicu opstio, predpostavljam engleskom.Do sad su jos prema Emgleskom i bili blagonakloni ali izgleda i tu su fazu prreskocili...

    Eto toliko za sada,kad se setim jos neceg a ima puno toga sto sam jos zeleo reci javljam se ....
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  6. #16
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    A da kad smo god vina iz Wallisa preporucujem bela vina....naravno samo kao aperitiv.Steta bi bilo propustiti i crna uz samo jelo.Posle jela Kaffe-schnaps ,hihi tipican swice menü da se usvinjis ko....itd..
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    1 pitanje:
    je li istina da se Saas Fee praktično non-stop nalazi u senci, sa tek nekoliko sati sunca tokom dana, tokom ranije zime (januar konkretno) ? Odnosno da je zbog toga Saas Fee jako hladan tokom ranije zime.

  8. #18
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    hm nezgodno pitanje; bijah polovinom februara; sunca bi onoliko od vrha 'James Bonda' pa do u selo; ne sjecam se uopste sjene....eh da lijeva strana skijalista kad se gleda odozdo iz doline, koja osim gondolom iz sela nije povezana sa ostatkom centra jeste djelomicno u hladu sjetih se da sam tamo skijao samo zadnji dan (i to je recimo cetvrtina kompletnog skijalista), tu su djelovi u sjeni; ali i to je samo djelomicno osoje kolko se sjecam.


    ps
    Au, vidi sto smo se razmazili sad se i na sjene na skijalistu pocela obracat paznja
    Izmenio/la Sapa; 19.10.2010 u 19:50.

  9. #19
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Sta da kazem... ako je neko mislio da je drug Sapanovic lazov i prevarant, da vam odmah velim da nije. Kako je rekao tako i jeste.

    Bio sam sad za vikend. Skijanje je bilo odlicno, mada je bila otvorena samo negdje trecina liftova, i to onih u gornjem dio ski oblasti (iznad 2500m). Razlog mi nije sasvim jasan, jerbo mi se cini da je snijega bilo dovoljno, (po slobodnoj procjeni, 30-ak cm u samom selu). Ali na donjem dijelu su povazdan "dejstvovali" topovi, isli ratraci, tako da valjda koriste priliku da ih sto bolje srede. Mada je iz nekog razloga bio zatvoren i jedan "visoki" dio skijalista, sto boga pitaj, jedino da nije zbog one lavine nekidan. Sve to naravno nije razlog da vam ne naplate punu cijenu od 68CHF za dnevni pas (ako ne dobijete neki popust npr. kombinovanjem sa kartom za voz ili nesto slicno), sto mu po sadasnjem kursu dodje blizu 60 evra

    Medjutim ono sto staza sto jeste radilo je bilo dovoljno za uzivanje. Ne suvise strme i siroookeee. Bas-bas za onako pun gas i uzivanje. Odlicno pripremljene, snijeg perfektan, ne previse tvrd (sve je prirodni snijeg, osim jedne kratke dionice na samom dnu otvorenog dijela skijalista). Dio staza na vrhu su zauzeli takmicari iz svih mogucih i nemogucih dijelova Svice, valjda kako ova zima okasnila pa i nemaju previse izbora. A za ilustraciju koliko su siroke staze: na jednoj su bile postavljene kapije za slalom, veleslalom, one kratke cetkice, i jos je ostalo prostora za sirotinju raju da skija sasvim komotno. A pored te paralelno idu jos dvije staze.

    Van piste i nisam bas isao pretjerano, tu i tamo sam malo umakao direkt pored staze, cak se dalo ubrati i netaknutog snijega, mada je bio vec prilicno stegnut. Kao sto Sapa rece, na sve strane upozorenja za "verboten" van piste, na vrhu i neki dijelovi odmah pored staze opasani spagom i zabranama, krevase, uzimanje karte ovo-ono. Neki dijelovi su se cinili totalno sigurnim, al de znaj, ne bih da sam otkrivam. A na ne-glecerskom dijelu nisam ni probavao, kamenje viri na sve strane, a ipak su mi skije prirasle srcu

    Ono sto mi se nije dopalo su liftovi. Najbolje staze (na vrhu) opsluzuju samo sidra, al ajd dobro, nije lako napraviti sedeznicu na gleceru. S druge strane, jednom kad sidjete dole, jedini nacin da se vratite je da uzmete gondolu, pa onda malo tabate kroz tunel (sto vole tunele, to je cudo jedno), pa onda metro-vozicem opet na vrh. Ajd sto je cimanje da skidas skije i tabas u pancericama, nego sto ni u gondoli ni u vozicu nema gdje da se sjedne. Tj. u gondoli bi jos i bilo, da mamlazi nisu zaklopili sva sjedista, valjda da se kao poveca kapacitet gondole, a em ga tako mozes povecati za mozda jedno 5 mjesta, em kabine ionako nisu bile pune sem rano ujutru. I onda, kao da to sve nije dovoljno, jos na vrhu kad izadjes iz voza i popnes se uz stepenice moras da veslas jedno 100-njak metara dok ne dodjes do piste. I to na 3600m visine. Hebem mu mater, jesu Svicarci planinari i sve to, al ima i nas Balkanaca tui, koji vole bar 5 minuta sjesti na zicaru nakon sat skijanja. A i za tih 68CHF su vala mogli natakariti neku traku na vrhu.

    Od ostalog... pogled na vrhove je stvarno impresivan, mada je na mene Cermat, odnosno Materhorn ostavio jaci utisak. Smjestaj je bio katastrofa, al o tom neki drugi put - uglavnom, ako je nesto u Svici relativno jeftino, otvoriti sestoro ociju. Apres-ski cak i nije los. U subotu je bilo puno raje, a u nedelju bar onako iz prolaza gledano i nije bilo nesto, s tim da sam ja i otisao odmah nakon skijanja tako da me nije ni interesovalo. Prevoz nazad super organizovan, na stanici su stavili tri ili cetiri busa umjesto uobicajenog jednog, tako da je sve proslo bez guzvanja.

    Toliko od mene... Kraj Saas-Fee stoji kvacica da li bih se vracao, nisam siguran, ima jos dosta toga za obici svakako. Za nekog ko poteze iz neke vece daljine, prije bih glasao za susjedni Cermat (ili Cerviniu sa druge strane, iz finansijskih razloga, jelte).

  10. #20
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    A da, za sjenu stoji, bar sad u decembru, dobar dio skijalista je konstantno u sjeni.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •