Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Andrijevica, katun Stavna

  1. #1
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano Andrijevica, katun Stavna

    U EKO KATUNU ODRŽANA PREZENTACIJA BIJELIH SPORTOVA Alpske discipline na Štavni

    ANDRIJEVICA - Predstavnici Austrijsko-crnogorskog partnerstva za Bjelasicu i Komove u saradnji sa Nacionalnom turističkom organizacijom, Ministarstvom turizma i opština iz ovog regiona održali su u podnožju Komova na prostoru Eko katunu "Štavna", prezentaciju kros kantri skijanja u Crnoj Gori. Na prezentaciji je učestvovalo oko 80 skijaša koji su demonstrirali čari ovog zanimljivog sporta. Ovom prilikom u okviru Eko katuna pušten je zvanično u rad i ski lift dužine 250 metara.
    - Bila je ovo jedinstvena prilika da se svi učesnici akcije uvjere u izuzetne pririodne potencijale planine Štavna. Ti potencijali pružaju mogućnost da se na ovim prostorima, pored ljetnjeg, može obavljati i zimski turizam. I ova prezentacija je pokazala da cijeli ovaj region predstavlja mjesto gdje se uspješno mogu održavati i sportska takmičenja na snijegu. Naše aktivnosti će, između ostalog, biti usmjerene u tom pravcu, kako bi na pravi način potencijalnim turistima približili sve ono sa čim raspolažemo. Planirana je i nabavka mašine za štampanje snijega što će u velikoj mjeri doprinijeti da se ski staze pripreme na odgovarajući način koje će sve više privlačiti poklonike bijelog sporta - poručuju iz preduzeća Eko katun "Štavna".

    D.J.

    Izvor: http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika...&clanak=177067

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano mala ispravka

    Štavna su katun na planini Komovi na 1700-1750mnm. Nije loša ova vijest, eto malo i na fenomenalnim Komovima da se skija, zbog visine i klime tamo snijeg nikad ne bi bio problem. Evo par mojih ljetnjih fotki sa Štavne, u pozadini Vasojevićki Kom (2461m):





    Ovo je eko katun:


  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    A evo i nekoliko zimskih motiva sa Štavne i Komova, pronađenih na netu:










  4. #4
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Bravo Stit, kao i uvjek extra fotke .. Hvala na ispravci, ja sam to procitao na netu, pa reko da okacim na forumu, mozda nekada ovdje bude solidan ski centar, a ja sam malo pobrkao. Da, to je katun na Komovima.(Stavna)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •