Strana 99 od 154 PrvaPrva ... 4989979899100101109149 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 981 do 990 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #981
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Pa, kako "predstavnici" republike krčme sredstva, uključujići i namjenska, izgleda da ĆE mo još prilično čekati...

  2. #982
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Prvi put posetio Jahorinu pre 15-ak dana, sve sto Gazza kaze apsolutno stoji. Jasno je da nema para za ulaganje i moram priznati da sam skijanjem ostao razocaran. Kopaonik je za Jahorinu moderan evropski ski centar. A nisam ljubitelj Kopa, cisto da se razumemo

    Problem obe planine jesu izrazito kratke staze, nedostatak nadmorske visine i neverovatna nekultura i neobucenost skijasa. Isao sam vise zbog dece koja su se opet mucila sa ucenjem skijanja na takvim stazama, nisam orevise ocekivao, toliko sam i dobio...

  3. #983

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gazza Pogledati poruku
    Mozda sam nesto i ispustio ali generalno to je to. Ne bih voleo da ovo bude shvaceno kao pljuvanje Jahorine jer ne mogu da pljujem planinu koju toliko volim i na kojoj sam i naucio da skijam. Ali ima puno stvari koje treba poboljsati a za neke zaista ne treba puno ulaganja vec samo volje i smisla.
    Izostavio si najveći hendikep, a to je parking.
    Divljanje sa motornim sankama po ski stazama.
    Tiket kase... itd.

  4. #984
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    Izostavio si najveći hendikep, a to je parking.
    Divljanje sa motornim sankama po ski stazama.
    Tiket kase... itd.
    Parking namerno nisam pominjao jer sam pokusao da ti odgovorim na pitanje po cemu je to Kopaonik ispred Jahorine, a buduci da je parking jedan od problema koji na Kopaonik jos nije resen nisam mogao ni da ga stavim kao neku prednost, naprotiv. Ako nista drugo na Jahorini nema lokalog stanovnistva koje reketira turiste za parking mesta pa koliko god to paradoksalno zvucalo meni je situacija na Jahorini sto se parkinga tice i bolja. Narocito jer ce zavrsetkom gondole sa Pala taj problem biti resen. Iako je gradnja vec pocela jos uvek sam skeptik po pitanju rokova njenog zavrsetka jer su ostali najskuplji radovi. Ali ako imaju sredstava mogu to da zavrse do pocetka iduce sezone.

  5. #985

    Podrazumevano

    Gazza ako su to nedostatci koji spriječavaju Jahorinu da nadmaši Kopaonik, onda moraš da priznaš da si pogrešio kada si napisao "Jahorina nikada neće dostići Kopaonik". Sve to što si naveo, od tačke 1 do tačke 6, bez velikih ulaganja, može da se riješi do slijedeće ski sezone, naravno uz dobru volju nadležnih i odgovornih za ski centar. Ipak, malo me brine ovaj tekst.

  6. #986
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Topla voda "...može da se riješi...".
    Šta brine u tekstu? Možda što su konačno javno istakli stvari iza kojih se neki kriju!?

  7. #987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Topla voda "...može da se riješi...".
    Šta brine u tekstu? Možda što su konačno javno istakli stvari iza kojih se neki kriju!?
    Mene lično ništa ne brine... odnosilo se na probleme koje je naveo gazza a u novim projektima riješenje za iste ne postoji... pominju se putevi, tuneli, okretnice...

  8. #988
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Magla pala, al' ene utorak proviruje kao suncan a uz to radni dan po zavrsetku praznika-ko ode skijace "sam", imati gde da parkira...valja zapeti i raditi i danas da bi se u utorak "pobeglo"...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #989
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    Gazza ako su to nedostatci koji spriječavaju Jahorinu da nadmaši Kopaonik, onda moraš da priznaš da si pogrešio kada si napisao "Jahorina nikada neće dostići Kopaonik". Sve to što si naveo, od tačke 1 do tačke 6, bez velikih ulaganja, može da se riješi do slijedeće ski sezone, naravno uz dobru volju nadležnih i odgovornih za ski centar. Ipak, malo me brine ovaj tekst.
    U ovom tekstu koji navodis kaze se da je za nove staze i kompletno osnezavanje potrebno 20 KM a ti kazes da se to moze resiti preko leta i to bez vecih ulaganja. Ne znam kako se moze osneziti planina i napraviti nove staze tj. siriti ski centar bez para kada to zahteva nove zicare. A sve ostalo sto ne zahteva posebna ulaganja ako nije za sve ove godine nista pipnuto ne vidim na osnovu cega mislis da ce to neko sada srediti. I opet ponavljam, rekao sam ako se nastavi kao do sada. A ja ne vidim nikakve naznake da ce se nesto ubrzati. I sam Branko Koroman je neko jutro na Ogorjelici izjavio da Jahorina kasni za ski centrima u okruzenju oko 5-7 godina, ne secam se tacno koliko, a tu je verovatno pre svih mislio na Kopaonik. Treba imati u vidu da se u Kopaonik svake godine i dalje ulaze, dakle nije se stalo sa ovim sto je vec uradjeno, tako da je zakljucak da Jahorina mora uloziti duplo vise da bi u narednih 5-7 godina sustigla Kopaonik. Ja na zalost ne vidim da to moze da se desi.

  10. #990

    Podrazumevano

    Na Jahorini sunce sija, skijaši uživaju na stazama. Odo da uslikam koju sličicu Pišemo se kasnije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •