Strana 89 od 154 PrvaPrva ... 3979878889909199139 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 881 do 890 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #881
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ne mogu da verujem da izjava da smatram da je jahorina preskupa u odnosu na nasa podnevlje i primanja i u poredjenju cena i ponude s evropskim ski centrima moze izazvati toliko negativne kritike. Nemam reci.

    Oggy ne mozes porediti svicu i jahorinu, to bas ne ide.

    Hvala bogu Jahorina se slaze samnom i razume sta zelim i pokusavam da kazem
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #882
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Pogledati poruku
    Oggy, centar Hoch-Ybrig sa 50km, i to u Švici, ne može da se poredi sa Jahorinom. Jahorinu možeš da porediš sa Airolo ili Splügen. Razlika je u tome što u BiH ne postoji konkurencija, dok oko Hoch-Ybrig-a imaš šta poželiš od Arosa, Laax-a, Lenzerheide, pa do Davos-a koje i nije tako daleko. Zašto sam pomenuo ova skijališta? E pa kada se na postojeću cijenu ski passa doda 15-20€ ne dobije se duplo km ski staze nego 10 puta više, preko 200km.
    Iz teksta pretpostavljam da si skijao oboje, zasto se ne mogu porediti? Sta imas na Hoch-Ybrigu, u principu tri sedeznice, sa 5-6 staza, slicne konfiguracije i visinske razlike kao Jahorina. To je tu negdje. Dodatno postoji jos crna koja uglavnom ne radi (9/10 puta kad sam ja bio gore) i koja je u gornjem dijelu prakticno put, i jedna ravna koja se spusta na drugi kraj u selo i zica koja te izvlaci iz istog. OK, sa tim je malo vece od Jahorine, ali ta cifra od 50km staza je debeeeelo prenaduvana.

    Laax i Lenzerheide (na ostalim nisam bio) su apsolutno za 2 klase bolji ali sam na njima bio ukupno 3 puta, na Ybrigu 10-ak - cijena, daljina, guzve preko vikenda itd.

    Opet kazem, da smo siromasni, jesmo, da nas prosjecan covjek ne moze sebi priustiti skijanje, ne moze, da na Jahorini ima problema i stvari koje bi se mogle i trebale rijesiti, ima. To niko ne spori. Ali sve to nije nikakav razlog da se osipa drvlje i kamenje na Jahorinu gdje god se stigne, ni da se nimalo ne uvazi drastican napredak iz proteklih sezona, nakon 20 godina stagnacije.

  3. #883
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    E kad ste se vec uhvatili Svice kao primjera; odgovorno tvrdim da majka Svica po mnogo cemu 'sucks' kao ski destinacija? U kom smislu se ne mogu porediti Svica i Jahorina? Odnos cjena-kvalitet u Svici je ispod svakog nivoa, jedna navikana preskupa zemlja kojoj je bog podario naj ljepsinkomad Alpi. Na stranu tereni, na stranu nekoliko ekskluzivnih uberdelux centara, vidi im prosjecne infrastrukture, zastarjelog vertikalnog transporta, vidi oskudnosti smjestaja (ne pricam o kvadratima nego o enterijeru) a vidi cjene nocenja u tom smjestaju. Vidi cjena hrane. E to je meni primjer prodaje myda za bubrege.
    Oggy sa Jahorinom se mozda moze porediti Wangs-Ragaz. Bio si nedavno, pitam se dal su ista promjenili od liftova u zadnjih 12 godina,? a sjecam se kolko sam tad tamo placo rupcagu od smjestaja. A pogledaj saas fe, osim sto su ntereni izvrsni i staze odlicno pripremljene, infrastruktura ocaj, mozda bila top u vrijeme kad je jos Shon Koneri igro agenta 007, sad katastrofa, a sta reci za cjenu apartmana (oke mora se priznat da je to cjena u jeku sezone, ali ipak). Vidi Crans Montane, zastarjeli betonski hoteli, kod one piste gdje se vozi svjetski kup prije 5, 6 godina stajo dva sata u redu za neki izjendjali prepotopski lift, naravno tamo nocenje nisam sebi ni mogao da priustim, jeste samo skijanje fantazija, al po koju cjenu, Verbier slicna prica. ali o cemu mi uopste ovdje raspravljamo? grazer, molim te pusti mi se demagogije. Oggy nije poredio Svicu i Jahorinu nego cjene usluga i naveo primjer omanjeg ski centra, mozda nije naj adekvatniji za poredjenje, ali ima ih tamo 101 koji su slicni jahorini po velicini.
    Izmenio/la Sapa; 10.01.2013 u 00:47.

  4. #884
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Nisam se bordao na Hoch-Ybrig, samo sam procenio po onom što sam video na njihovom sajtu.

    Bordao na Cervinia (IT), Wengen, Airolo, Davos, Klosters, Arosa, Laax, Lenzerheide, Splügen, Bosco Gurin, Blenio, Saas Grund, Disentis, Andermat, Samedan, St. Moritz.. (CH), Sant Anton, Iscgl (AT)... i nigde od ovih skijališta za ovih 15 godina nisam video kamen na stazi, a na Jahorini sam imao čast da se dva puta negativno obradujem.

    Svi ovi ski centri poseduju besplatnu kartu skijališta koju možete da uzmete besplatno i da se odma orjentišete, a ne da nagađate ko u magli na koju stranu da udarite. Znam da sitničarim, ali gost, pogotovu steanac, gleda na svaku sitnicu i želi da mu je sve servirano kao na tanjiru-

    Jahorina je specifična planina koja ima neku čar (možda zbog olimpijade ili jednostavno što je jedini ozbiljan centar u RS, sada i u regionu) ali ima još mnogo toga ima da nauči od evropskih skijališta, najviše od austrijskih.

    Na Jahorini fali mnogo toga, info centar, ozbiljna skipass kasa, ambulanta, parking servis, noćno skijanje...

    @Sapa ovde ne poredimo šmještaj nego skijališta

  5. #885
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Pa OK, ja jesam skijao Hoch-Ybrig i to dosta puta i stagod njihov sajt rekao (a stvarno me interesuje sta su uracunali u tih 50km) skijanje je tu negdje. I kosta 2 i po puta vise.

    Niko ne tvrdi da je Jahorina sjajan ski centar sa bog zna kakvim skijanjem svjetskog nivoa. Vecinu centara koje si spomenuo nikad nece moci dostici, bar dok se ta africka ploca ne odluci krenuti malo gore desno, ili dok Lemi ne skonta da bi se dobro moglo ugraditi u jedno kilometar visinske nadogradnje (sta bi imalo katastrofalnije posljedice, odlucite sami). Dalje, sve te primjedbe koje si naveo stoje, i to bi se dalo srediti bez previse ulaganja (dodao bih kolce sa strane staze, pa ja se znam skoro izgubiti u magli gore, a kamoli neko ko je tamo prvi put). Kamenja ima vise nego sto treba, ni ja nisam bio zadovoljan efektima zasnjezavanja (zadnja padina Prace/standardno mjesto na Ogorjelici I). Ali mislim da je bolje nego proslih godina (nisam "nasao" nijedan ukopan veliki kamen, uglavnom sitnije rastreseno kamenje).

    Elem ako neko smatra da Jahorina premalo nudi za novac koji traze, ili da je kvalitet ispod onoga sto zeli na skijanju, OK, da se diskutovati, ali nema problema. Ono sto ljude (bar mene) iritira je sto Grazer udara po svemu i sto stoji i sto ne stoji (vidi moj prvi post).

    @Sapa: off-topic ne znam kako je Pizol izgledao tada, sad je po meni skroz OK, sedeznice su sve isklopive. Ma generalno mislim da im je vertikalni transport na vecini skijalista dobar, recimo izmedju Fr i Austrije. Nisam Pizol poredio sa Jah jer je po meni ipak osjetno veci (vise staza + puno veca visinska razlika).

  6. #886
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Ma sve je to u redu al' čaj od 5 maraka???

    Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku...

  7. #887
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ...KATASTROFA. I onda me napadate sto pljujem jahorinu...
    Grejz, čovječe, samo ti se skreće pažnja...

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Dobro ljudi ne bitno. Svako ima svoje stavove i svoja misljenja. ja sam izneo svoja i vi ste me popljuvali.
    Ja cu i dalje ostati pri svome gde kazem da na Jahorini vuku ljude za nos i to je to.
    Dočekah da ti, a i još neki, ime te planine i tog skijališta konačno napišete velikim slovom. Bar bi to bio red...
    Nisam kompetentan reći nešto posebno za Jahorinu, ima ih ovdje dosta kompetentnijih. Da, situacija na njoj nije sjajna, pate je još dječije bolesti, sitnice... Ali se da izgurati i naskijati. Eto, ponešto se skoro i uradi, dogradi, nadati je se za još.
    Gledam i razmišljam, kao da nisi znao za neke stvari prije nego što si otišao tamo??? Jahorina za sada nudi to i to, toliko košta pa...

    Za kritiku uvijek ima mjesta, no ajmo malo utemeljiti, uzeti više uzoraka itd.

  8. #888
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    I da....PONOVO stativa...sto rek'o @Macak011 ove zime samo "gledam"...cca 7-8cm novog snega i ovo sa fotke...samo da placem sto nisam gore...
    Priložene slike Priložene slike
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #889
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Uslovi za skijanje na Jahorini su idealni i ovog vikenda, vrijeme je sunčano, visina snijega oko 60 centimatara, staze su vrhunski pripremljene, a u punoj funkciji je kompletan kosi transport.


  10. #890
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2010
    Skije / Bord
    Salomon X-Wing Tornado
    Godina
    38
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Hej, hajde budimo realni...
    Ima puno pozitivnih stvari: tri nova sestoseda, sestosed na Ogorjelici sa kabinom, sto je izuzetno pohvalno, cene su korektne (onaj ko je bio na Kopu, zna o cemu pricam)... Ono sto je meni najlepse jeste sama atmosfera na planini, bez ikakve podeljenosti, svi smo tu da skijamo i da se druzimo
    Treba jos raditi na osnezavanju (za vreme mog boravka videla sam da radi osnezavanje, konkretno u subotu/nedelju), ali mislim da nije lako bilo posle rata obnoviti sve i "vratiti planinu u zivot"... Nisam bila u inostranstvu na skijanju, pa ne mogu da poredim, ali mislim da ce Jahorina biti za koju godinu glavno skijaliste u regionu. Moj konacni utisak je pozitivan

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •