Strana 36 od 154 PrvaPrva ... 2634353637384686136 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 351 do 360 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #351
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Austrija jeste skuplja (mozda cak i duplo), ali trenutno nudi puno vise, i mislim da se isplati platiti.
    Naravno, nemam nista protiv Jahorine, i zelim da se se razvije, ali mislim da nas mentalitet cini neke u svijetu normalne stvari nemogucim....

    Prosle godine sam bio u prilici da "derem" skije pred kraj Ogorjelice na kamenju velicine teniske lopte.... a snijega sa strana po 2m.... pa zar niko od nadleznih nije cuo za lopatu (za to jel te ne treba neko veliko ulaganje....) ili je to sramota rucno skloniti kamenje i nabacati malo snijega na kriticne prevoje?

    Isto tako, izgleda da je skupo ubosti par drvenih stubova i napraviti kvalitetne putokaze/obiljeziti staze....

    Sto me takodje iznerviralo, kada uredjuju staze, ratrak izgleda prodje samo 1-2x, i ispegla zonu siroku 5 metara.... pa se do 11h na tom djelu "staze" naprave hupseri/led, a sa strane 100m siroko i te se skija kroz neutaban snijeg...jel se stedi na dizelu ili....?

    Generalno, kod nas skijalista najvise "padaju" na sitnicama koje se na zapadu (Austriji/Sloveniji) u skijalistima slicne velicine veoma sredjene. I to po meni vrijedi te razlike u cijeni.

    Ne zelim da pljujem po svome, ali neke stvari i poteze rukovodstva skijalista jednostavno ne mogu shvatiti....evo i ovi ski topovi, dobro da se nisu sjetili da ih postavljaju u januaru.

    Naravno, i ove godine cu otici na Jahorinu, ali zao mi je sto prije dolaska u glavi moram da "spustim" ocekivanja na puno nizi nivo...

  2. #352
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U Austriji skijam sa porodicom (4 skijaša) u prosijeku po sezoni od 20 do 25 dana i 7 dana skijanja me košta ispod 1000 EUR uključujući vize, gorivo, smještaj, hranu, skipass... tj. sve.
    Kad bih išao samo na 7 dana, to bi bilo oko 1200 - 1300 EUR. Nisam siguran da bih na Jahorini prošao jeftinije. A o samom skijanju... Ne vrijedi trošiti tastaturu.

  3. #353
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Naravno da ne može da se poredi, niko nije ni poredio, ali ti si pomenuo 17e/dnevni pa te pitam(o) gde to u AT? Da i mi skijamo tamo - da ne bacamo 40eur za džabe .
    Skigebiet Schöckel tj Ski Centar Schöckel. Dnevna karta 17.70EUR

    Nalazi se na 45min od Graza, tamo ja idem cesto i stvarno je raj.
    Cak imaju i gondolu


    Kod nas su u vrhu sve cigani, napucali europske cene a nude bosansku uslugu. Da nepricam cene smestaja ( bungalov za 6 osoba 200eur dan tj 400KM ) pa gde to ima!!!! Vise se isplati skijati u Inostranstvu u svakom pogledu ali jos jednom ko sam ja da im sudim.
    Moje je da trazim sebi dobre lokacije za skijanje i gledam da niko ne pravi magarca od mene
    Izmenio/la Grazer; 15.10.2010 u 08:40.
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #354
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sto se Banja luka digla u borbu za prava skijasa
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #355
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Fakat.
    Mogli smo ovo uz kafu diskutovati, a ovdje samo objaviti zapisnik sa sastanka.

  6. #356
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sto se Banja luka digla u borbu za prava skijasa
    Trebali bi izaci na ulicu, organizovati Ski paradu ponosa
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  7. #357
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    OK, ima za 17e/dnevni, ali taj centar ipak ne može da se poredi, 2 sidra i 2km staza (1.5km plavih i 500m crvenih). Siguran sam da tamo bolje sređuju staze i da paze više na goste ali mi to deluje kao letnji a ne zimski centar (ili za neko noćno skijanje, nordijsko skijanje)...

  8. #358
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od midwest Pogledati poruku
    Trebali bi izaci na ulicu, organizovati Ski paradu ponosa
    ponos = po nosu ???

  9. #359
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Samo da nam ukinu vize, a onda slatke muke, da li u Austriju, Italiju ili Francusku, pitanje je sad!!!

  10. #360
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    I vi mislite da se kvaliteta skijanja i usluge moze porediti izmedju AUT i Jahorine.
    EEEE vi drugovi moji onda niste nikada skijali u AUT.

    Ja kazem da je preskupo ali ko sam ja tako da je nebitno. Optimalno bi bilo oko 23KM recimo
    Odgovorio ti je "wlad" na poruku onako kako sam i ja mislio da ti odgovorim.

    Odg:
    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Naravno da ne može da se poredi, niko nije ni poredio, ali ti si pomenuo 17e/dnevni pa te pitam(o) gde to u AT? Da i mi skijamo tamo - da ne bacamo 40eur za džabe .
    ------

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Skigebiet Schöckel tj Ski Centar Schöckel. Dnevna karta 17.70EUR

    Nalazi se na 45min od Graza, tamo ja idem cesto i stvarno je raj.
    Cak imaju i gondolu


    Kod nas su u vrhu sve cigani, napucali europske cene a nude bosansku uslugu. Da nepricam cene smestaja ( bungalov za 6 osoba 200eur dan tj 400KM ) pa gde to ima!!!! Vise se isplati skijati u Inostranstvu u svakom pogledu ali jos jednom ko sam ja da im sudim.
    Moje je da trazim sebi dobre lokacije za skijanje i gledam da niko ne pravi magarca od mene
    I na ovo ti je odgovorio "wlad". Stvarno treba imati obraza porediti Jahorinu sa austrijskim ski centrom koji ima 2km! Stvarno čovjek treba biti čudnog karaktera i razmišljanja pa da se odluči da prevali isti/duži put da bi uštedeo 10€ (na ski pass-u) dnevno i dobio 18km ski staze manje.

    Odg:

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    OK, ima za 17e/dnevni, ali taj centar ipak ne može da se poredi, 2 sidra i 2km staza (1.5km plavih i 500m crvenih). Siguran sam da tamo bolje sređuju staze i da paze više na goste ali mi to deluje kao letnji a ne zimski centar (ili za neko noćno skijanje, nordijsko skijanje)...
    --------

    Ja sam vam fino uporedio cijene sličnih AT centara i one su mnogo više, a to šta pruža Austrija to vrlo dobro znam/o jer sam svake godine na nekoj od AT planina. Jahorina se ne može, niti će se ikada moći, porediti sa Jahorinom, Austrija je Austrija, ne za Jahorinu, nego sa cijelu Alpsku oblast. Samo je MOLIM TE nemoj porediti sa nekim ski centrom od 2km! Meni je ta cijena nelogična, previsoka...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •