Strana 104 od 154 PrvaPrva ... 45494102103104105106114 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.031 do 1.040 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #1031

    Podrazumevano

    Običaj je da se radno vrijeme produži 10. marta, ali za ovu sezonu nema zvaničnog obaveštenja.

    Radno vrijeme je do 16h, samim tim poslednja vožnja je u 15:45 kako bi skijaši izašli sa žice u tačno propisano vrijeme. Uostalom, imate stream webcam na zvaničnoj stranici OC Jahorina pa u 15:55 možete da provjerite sami da li nadležni poštuju propise ili ne.

  2. #1032
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ti, vi ne odustaješ/te od demagogije i otkrivanja "tople vode"...

  3. #1033
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    Običaj je da se radno vrijeme produži 10. marta, ali za ovu sezonu nema zvaničnog obaveštenja.

    Radno vrijeme je do 16h, samim tim poslednja vožnja je u 15:45 kako bi skijaši izašli sa žice u tačno propisano vrijeme. Uostalom, imate stream webcam na zvaničnoj stranici OC Jahorina pa u 15:55 možete da provjerite sami da li nadležni poštuju propise ili ne.
    Uz duzno postovanje, treba se manuti obicaja i paushala i striktno postovati pravilnik. Ako imaju radno vreme do 16 onda ga trebaju tumaiciti kao i sav ostali svet. Postoji naravno opcija da na dipleju sveke zice posebno bude istaknuto vreme za nju.

    Verujem ja da nekad i pustaju do kraja ali verujem i ljudima koji pisu ovde i ne sumnjam da Zicmeni ponekad diktiraju rad skijalista.

    Problem je kod nas i to sto nema inicijative korisnika usluga. Mislim da bi tako nesto(primer Gvozdac 6osed), uz odredjenu medijsku porpracenost, mozda i dalo rezultate.

  4. #1034
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Posto je ovo totalni off ima li iko info iz prve ruke kakva je situacija s vremenom i snjegom gore? osjecaju li se vise temperature, kakav je kvalitet snjega?
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #1035

    Podrazumevano

    Tenutno sam na Jahorini .

    Juce su staze bile ociscene i jedinu prepreku za skijanje je pretstavljala magla . Vetar je duvao na vrhu malo a vec od sredine se nije ni osecao .

    Danas je bilo lose vreme za skijanje jer je sneg suv i staze su pune smetova snega a na mnogo mesta ima i leda . Sto je najgore magla je jos veca nego juce . Vetar kao i juce .

    Na zicarama nije guzva . Danas sam najduze cekao 3-4 minuta na sestosedu poljice .

    Ja sam prvi put na Jahorini i bas mi se svidja ali sam se krstio kada sam na stazi naleteo na raskrsnicu/e . Bas je glupo sto nisu obelezili staze i covek ne moze da skija bez nekog da pita za pravac kretanja (danas me je bar petoro pitalo kojim putem da idu i gde ce izaci) . Stvarno ne razumem zasto nisu to odradili . Od svega sto su do sada uradili to bi najmanje kostalo .

  6. #1036
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    kakva je temperatura, visina snjega?
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #1037
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Posto je ovo totalni off ima li iko info iz prve ruke kakva je situacija s vremenom i snjegom gore? osjecaju li se vise temperature, kakav je kvalitet snjega?
    Šta je totalni "off"?

    @ Smallville013

    Valjda zvanično je da nema staza (osima starih projekcija za ZOI 84) već da se suštinski skija po planini :-), 'nako :-). Valjda planiraju ove godine početi realizovati zvanična trasiranja i ostalo što je potrebno (oznake, mreže i sl.).

  8. #1038

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    kakva je temperatura, visina snjega?
    Srijeda, 27/02/2013, 10:15 č.

    Visina snijega: 130 cm
    Vrijeme: ☁ Oblačno
    Temperatura: Trenutno -1 °C / Maksimalna 5 °C
    Vidljivost: Loša
    Oblačnost: 100 %
    Vlažnost: 97 %
    Vjetar: SI 6 km/h
    Udari vetra: 16 km/h
    Pritisak: 1021.4 mb
    Oluje sa grmljavinom: ϟ 10 %
    Padavine: 2 mm / 60 %

    Maksimalni indeks UV zračenja: 2 (umjereno)

    Izlazak sunca: 6:27 ☼
    Zalazak sunca: 17:31 ☾
    Priložene slike Priložene slike

  9. #1039
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    I KONACNO...magla je "oterana" i pred nama je EXTRA vikend...tako da ja odoh zajutra pa ce fotke i izvestaj biti sa lica mesta
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #1040
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Konačno sunčan dan sa prilično dobro uredjenim stazama!
    Dosta skijaša na stazi i čini mi se pola Slovenije na planini.
    Stigao sam oko 11 i na šestosjedu Ogorjelica je bila prilična gužva da bi se odgovorni u OC smilovali i pustili dvosjed što je odmah popravilo raspoloženje.
    Za sutra je najavljen sunčan dan a tipujem da će biti nenormalna gužva i na stazama i na parkinzima jer je neradni dan u Federeciji a čujem da se za vikend traži krevet više...

    Da sve ne bude idealno pobrinuli su se putari koji vrlo loše čiste parking na Poljicama a čini mi se da bolja situacija nije ni na ostatku planine...
    Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •