Strana 101 od 154 PrvaPrva ... 519199100101102103111151 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.001 do 1.010 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #1001
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Bio sam gore 6 dana od proslog petka. Sve vreme je moglo da se nadje svezeg snega tako da je skijanje bilo ok. Vecinu vremena sam bio na born to drop-u i skroz sam zadovoljan skijom(ok je i po stazi i pored struka od 125 mm), ali o tom potom(cak sam i dobio komentar: " ej ba jarane pa ti to skijas na laminatima" ). Ovo mi je bio prvi put na Jahorini i jedino cime sam odusevljen je kafanski zivot(i hotel Termag- nisam tu odseo ali stvarno je genijalan). Da nije bilo pudera mislim da bih se smorio. Prespartao sam sve od zenskog spusta pa do one kose padine ispod sestoseda Poljice gde sam morao peske da se penjem ne bih li je overio jedino se nisam spustio ispod zavrsnog dela sestoseda na Praci, zagledao sam taj deo svaki dan al nije mi se dalo, imao sam utisak da moze da pukne lavina svakog trenutka. Eto ukratko, ako ponovo budem svracao ovde to eventualno moze da bude za vikend ali mislim da je Kop osim po cenama na stazi bolji za vikend skijanje u svakom pogledu (za nas iz Beograda). Da zivim u Sarajevu mislim da me ne bi interesovali drugi ski centri.
    Evo i slikovito kako "laminati" izgledaju na nogama
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Tadija_91; 17.02.2013 u 13:05.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #1002
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano


    Neka je bar neko presjekao ove priče o "toploj vodi"...

  3. #1003
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    xaxaxa, laminati...
    Ili kao sto meni car koji radi na zici rece: "A sto ne uzmes bord u ruke, kao svi ostali", ili drugi "NE MOZE bord na ovaj tanjir!"
    Lepo je sve to, ali neke stvari u Bosni zaista ne razumem... kao na primer zasto je toliko JEBENO TESKO, nabacati par lopata snega preko leda na in/out na zicama, gde se ulazi-izlazi na korpe/lift ?
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  4. #1004
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Tacno tako, i ja sam stalno o tome razmisaljao. Uz samo malo truda, mnogo stvari bi mogli resiti, ali ne, bolje ovako! Druga, ali po vaznosti bi vrv bila prva je JEBENO OZNACAVANJE STAZA! Bordam tama vec 4 godine i staza (i off ruta) ima toliko malo da ih znam napamet. Ali, s obzirom da sam za sve ove godine ima sve ukupno 3-4 suncana ili barem oblacna dana, a sve ostalo je bilo u maglustini gustoj kao mleko, ne mogu da verujem da je toliko tesko postaviti signalizaciju bar na Ogorjelici. Bukvalno ne znam gde se nalazim tamo kad je magla. Na celom tom delu mislim da imaju 3 table, 4 stapa i 2 strelice koje pokazuju kuda ici i to na razmaku od 300 metara, a vidljivost je 5. Strasno!
    Lepa je Jaohrina, ali sada nekoliko svetlosnih godina zaostaje za Kopaonikom (da ne spominjem ostalo) bas zbog tih sitnica za koje je potrebno jako malo, a puno znace.

  5. #1005
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ma bre oni to na izlazu sa žica bacaju rizlu da ne kvare reputaciju
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #1006

    Podrazumevano

    Uslovi za skijanje na Jahorini su dobri, a visina snijega je 110 centimetara, izjavio je rukovodilac za sport i ski-staze u Olimpijskom centru „Jahorina“ Miro Kalem. On je dodao da je brzina vjetra neznatna, a jedini problem predstavlja smanjena vidljivost zbog magle, tako da skijaši treba da budu oprezni na stazama.

    „Staze su odlično pripremljene, a u funkciji je kompletan vertikalni transport. Na stazama su i pripadnici redarske i Gorske službe spašavanja Jahorina koji s posebnom pažnjom nadgledaju i pomažu skijašima i borderima da se bolje snađu u uslovima niske oblačnosti“, rekao je Kalem.

    On je preporučio svim skijašima da uz jak oprez obrate pažnju i na signalizaciju na ski-stazama. Srna

  7. #1007

    Podrazumevano Jahorina, 20.02.2013


  8. #1008
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    Uslovi za skijanje na Jahorini su dobri, a visina snijega je 110 centimetara, izjavio je rukovodilac za sport i ski-staze u Olimpijskom centru „Jahorina“ Miro Kalem.

    On je preporučio svim skijašima da uz jak oprez obrate pažnju i na signalizaciju na ski-stazama. Srna


    Snjeg pada i magla je gore a oni izjavljuju da su uslovi za skijanje dobri. Po cijim standardima, mozda himalajskim
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #1009
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Koliko vidim na fotki gore, danas je bilo ok za skijati-moglo bi se rec' cak i odlicno...koliko citam i gledam na drugim mestima svi kazu isto za danas-konacno dan bez magle....
    Sad sledi duvanija i "malo" jugo za vikend sa kisom ali od utorka mislim da treba gadjati...dolazi najlepsi period na Jahorini...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #1010
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Stativa...pih....a bio sam spreman u 06.30 krenuti al' kvorum, veciti problem u Srba, nije postojao..ko je gore neka uziva!
    Priložene slike Priložene slike
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •