Strana 136 od 154 PrvaPrva ... 3686126134135136137138146 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.351 do 1.360 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #1351
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nesto mi ne ide od ruke manipulacija mapama pa cu pokusati da ti objasnim ovako ''seljacki''. Na Google earth ces videti kada pogledas putem M5 od Pala ka Gorazdu deo naselja koji se zove Gornje Pale. Odmah posle Gornjih Pala, sto je ustvari sam izlaz iz mesta, videces put od par stotina metara sa desne strane puta M5 gledano u smeru Gorazda. Nakon tih par stotina metara vidi se jasno na Google earth cist plato gde je posecena suma a nagore trasa ski staze. Koliko sam shvatio sadasnja staza je samo jedan deo staze kojom ce se spustati sa Jahorine na skijama kada se zavrsi gondola Pale - Jahorina. Uz gondolu ce biti i ta staza koja je kao sto se vidi na Google earth prosecena. Gondola bi trebalo da ima izlaznu stanicu negde u zoni hotela Termag, levo od starog dvoseda Poljice. Za sada je samo pustena ova staza za koju nema informacija ni ko ni koliko ce je naplacivati. Mislim da nece biti u sistemu jahorinskog ski passa, bar nisam nigde to procitao, a radi se o privatnoj investiciji.

  2. #1352
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Odlican ti je opis, ja sam lako pronasao lokaciju

    Moram priznati da ovo izgleda kao zaista vizionarski projekat, izgradnja gondole pomocu koje ce se rasteretiti sam ski centar Jahorina od auta.

    Zna li neko jel to dio nekih starih master planova o razvoju Jahorine npr iz vremena ZOI 84, ili je stvarno ideja potekla od Majnexa?

  3. #1353
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    50
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Sa tod platoa imas dva proseka (mesto gde je suma isecena).Jedan ide pravo i uzi je ,i levo(gledano od Gornjeg Pala) siri .Koji je staza?

  4. #1354

    Podrazumevano Svecano otvaranje ski staze Gornje Pale

    Evo i video klipa gdje se savršeno vidi o kakvom je projektu riječ https://www.facebook.com/video.php?v=10203577421055369

  5. #1355
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Evo još jedan klip na kome se vidi trasa:
    https://www.youtube.com/watch?v=93v_94KI4u0

  6. #1356
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    I mene sad zanima kakva je to prosek levo od staze i zice, mora biti da je neki dalekovod ali mnogo je sirok.

    Proverio sam na GE i jeste trasa sa dalekovodom.

  7. #1357
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ladovina Pogledati poruku
    Sa tod platoa imas dva proseka (mesto gde je suma isecena).Jedan ide pravo i uzi je ,i levo(gledano od Gornjeg Pala) siri .Koji je staza?
    Pravolinijski prosek je trasa gondole, a istocno od njega je debelo prosecena suma zbog dalekovoda.

    Sto se tice ski staze od Jahorine do Pala trasom gondole, 6-7km duzine, ljudi koji su prosli trasom kazu da nije sve nizbrdo. Tako da ski staza iz jednog dela nije moguca bez dodatnih ski liftova...

    Ostaje pitanje sta se desava sa osnovnim projektom, tj. gondolom, odnosno zasto realizacija nije otpocela i kada planiraju pocetak izgradnje ?
    Da podsetim privatni inestitor je najavio da ce gonodola biti u funkciji u sezoni 2011/12...

  8. #1358
    Junior Member MiKuLa avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Atomic Beta Ride 10.20
    Poruke
    21

    Podrazumevano Imao sam 7 dana fenomenalnog skijanja za Novu godinu

    Iz fotelje to nekima zajedljivim izgleda drugačije. U stvarnosti je bilo super, super, super.

    http://youtu.be/0rfoXyRoTC8


  9. #1359
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Taj projekat gondole Pale-Jahorina je vrlo zanimljiv, a isplativost se bazira na 7-15 dana pokrivenosti snjegom i to 20-40cm.

    Ma dajte, svi znamo o čemu se radi.

  10. #1360
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    taj ceo projekat je takva muljaza da...
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •