Strana 64 od 154 PrvaPrva ... 1454626364656674114 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 631 do 640 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #631
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od unn Pogledati poruku
    bolje ikad nego nikad, uz to ne ometaju rad skijališta ni žičare
    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Ne ometaju nikoga...ako si bio izradjena je garaza na Ogorijelici za korpe tako da ama bas nikoga ne ometaju...a definitivno ce prijati podvuci se kad dune "gore"...od mene sve pohvale
    Sve stoji, ali vjerujem da je majstorima toplije rukama u junu nego u januaru, posebno na Jahorini.

  2. #632
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Imam pitanje za upućene.

    Da li je ljudima iz Srbije potrebno da plate zdravstveno osiguranje za skijanje na Jahorini?

    Postoji "obrazac" koji izdaje RZZO vezano sa međudržavne sporazume koji je sklopljen i sa BiH, ali je malo komplikovana procedura za izdavanje.

    http://www.zso.gov.rs/doc/naslovna/K...ostranstvu.pdf

    Naravno, uvek može da se uplati osiguranje kod neke osiguravajuće kuće.

    Mene zanima da li uz je uz plaćeni ski pass pokriveno i osiguranje u slučaju povrede na skijalištu.

  3. #633
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Imam pitanje za upućene.

    Da li je ljudima iz Srbije potrebno da plate zdravstveno osiguranje za skijanje na Jahorini?

    Postoji "obrazac" koji izdaje RZZO vezano sa međudržavne sporazume koji je sklopljen i sa BiH, ali je malo komplikovana procedura za izdavanje.

    http://www.zso.gov.rs/doc/naslovna/K...ostranstvu.pdf

    Naravno, uvek može da se uplati osiguranje kod neke osiguravajuće kuće.

    Mene zanima da li uz je uz plaćeni ski pass pokriveno i osiguranje u slučaju povrede na skijalištu.
    ...hmmmm...teoretski-trebalo bi da su povrede na STAZAMA pokrivene ski pass-om...i NE...nije obavezno uplacivati osiguranje...

    Uzgred, koga zanima, danas je bio "onaj" dan, kad je bolje ne biti na zici:
    25.01.2012. god.

    Temperatura u 8:00 casova: -11 °C

    Brzina vjetra: 23 m/s

    Visina snijega: 120 cm

    Vrijeme: Oblacno sa snijegom

    Vidljivost: 200 m
    Baby lift: Radi
    Lift Poljice: Radi
    Dvosjed Poljice: Ne radi
    S estosjed Poljice: Ne radi
    S estosjed Ogorjelica I: Ne radi
    Dvosjed Ogorjelica II: Ne radi
    Lift Zeljo: Ne radi
    Lift Olimpik: Ne radi
    Dvosjed Skocine: Radi
    Vertikalni transport radi od 9:00 do 16:00 casova

    Zbog kvara na elekrto-mrezi i zbog jakog vjetra nisu u funkciji sve instalacije kosog transporta. ÄŒim se steknu uslovi, instalacije c se pustiti u rad!

    Preporuka: Petak-Subota
    Pozdrav

  4. #634
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Mene zanima da li uz je uz plaćeni ski pass pokriveno i osiguranje u slučaju povrede na skijalištu.
    U poslednjem SAT-u gde je bila njihova patrola do Jahorine baš rekoše da ski pass pokriva troškove GSS-a, tj. pomoć na stazi i transport do ambulante ali da knjižice iz Srbije ne pokrivaju troškove ambulanti, odnosno da mora da se plati iz svog džepa ako nemaš kupljeno zdravstveno osiguranje.

    Ja nisam nikad kupovao zdravstveno kad idem na Jahorinu računajući da GSS svejedno ne plaćam a da me eventualni medicinski troškovi neće izaći ni blizu onima iz zemalja EU i ne znam koliko mi je to pametno ali za sada sam na tome uštedeo dosta.

  5. #635
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Mislim da bi bio šokiran kada bi dobio račun nakon bolničkog tretmana.

    Po meni, otići na skijanje bilo gdje van granica svoje zemlje bez posebnog dopunskog osiguranja, i to tzv "skijaškog" koji pokriva sportske povrede je suludo.

    Zbog 1,5 EUR/dan (barem kod nas toliko kosta) rizikovati primitak računa od 10-15-20.000 EUR mi nije opcija.

    PS: danas snijeg zatrpava sve ovdje

  6. #636
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    I slažem se i ne... ali nije svako inostranstvo isto. Za mene bi bila ludost da odem na skijanje u Francusku bez skijaškog osiguranja, tu nema dileme. Zašto pravim razliku između Francuske i BiH? Pa zato što su Srbija i BiH potpisale međunarodni sporazum o zdravstvenom osiguranju i postavlja se pitanje svrhe kupovine osiguranja ako će ti svejedno novac biti refundiran (ili plaćen direktno ako imaš regulisan obrazac koji Milos011 pominje). Iz ličnog iskustva sa CG tvrdim da isti ovaj sporazum funkcioniše i u varijanti bez obrasca, sporo ali funkcioniše. U tom slučaju ti kupljeno skijaško osiguranje jedino igra ulogu u slučaju eventualnih birokratskih problema.

    PS: A gde sneg danas ne zatrpava?

  7. #637
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Niste baš pročitali link koji sam okačio.

    Taj međunarodni sporazum Srbija ima potpisan i sa Francuskom i Austrijom itd. Tako da taj obrazac važi i za te zemlje. Malo je nejasno samo to što ćeš biti pokriven u "javnim službama" pa ostaje problem što u takvoj situaciji realno nemaš pojma gde će da te zbrinu.

    Da ne idem offtopic (mnogo) jer već ima tema o ovome, tzv doplata za skijaški rizik se ne zaračunava u DDOR Novi Sad jer nije u pitanju profesionalno skijanje već rekreativno.

  8. #638
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Znam ja dobro za taj sporazum. Isti ima i BiH sa HR.

    Pa je svejedno moja porodica dobila racun u x0.000 EUR i to za zaista hitni slucaj.

    Tako da bez obzira na njegovo postojanje, ja bi uvijek na skijanje sa dopunskim osiguranjem. Na obican put ne, ali na skijanje da.

    @Lynx

    Pa u Sarajevu, dakle i na planinama okolo.

  9. #639
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Taj međunarodni sporazum Srbija ima potpisan i sa Francuskom i Austrijom itd. Tako da taj obrazac važi i za te zemlje.
    Ja sam mislio da je to samo sa pojedinim zemljama iz okruženja, ali u svakom slučaju znam da sa Francuskom ne funkcioniše, bar ne na skijanju prema nekim pričama koje sam čuo.

    Pre nego što sledeći put krenem na Jahorinu raspitaću se detaljno kako funkcioniše taj sporazum sa BiH, sa CG imam pozitivno iskustvo pa sam pretpostavio da je isto.

    @inskk Juče je svuda zatrpavalo na ''našim prostorima''

  10. #640
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Imam pitanje za upućene.

    Da li je ljudima iz Srbije potrebno da plate zdravstveno osiguranje za skijanje na Jahorini?

    Postoji "obrazac" koji izdaje RZZO vezano sa međudržavne sporazume koji je sklopljen i sa BiH, ali je malo komplikovana procedura za izdavanje.

    http://www.zso.gov.rs/doc/naslovna/K...ostranstvu.pdf

    Naravno, uvek može da se uplati osiguranje kod neke osiguravajuće kuće.

    Mene zanima da li uz je uz plaćeni ski pass pokriveno i osiguranje u slučaju povrede na skijalištu.
    Da probaš kontaktirati nekog iz OC jahorina, vjerujem da imaju preciznu inf.
    Sa ovim si i mene podsjetio da provjerim sa svoje strane...

    Ovo za doplatu je zanimljivo, primijetio sam zbunjivanje kod pojedinih osiguravajućih kuća, upravo ta razlika pro i rekreativnog...
    Mi nemamo DDOR NS :-).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •