Strana 38 od 154 PrvaPrva ... 2836373839404888138 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 371 do 380 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #371
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vjerovali ili ne: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22232
    Ništa nas ne smije iznenaditi, učio nas je drug Tito...
    mislijo sam da me ko prekaljenog titinog pionira nista vise ne moze iznenaditi; bas kad sam pomislijo da sam sva cuda svijeta i velicanstvene graditeljske poduhvate vec vidijo na National Geographic pojavi se ovaj legendarni poduhvat i ostavi me nijema!!!
    bravo, za poduzetnost, mudrost i prakticnost!!! ovo je investicija koju narod toga kraja ceka vec vise od 40 godina! genijalna zamisao. bravo jos jednom!
    divim se i skromnosti idejnog projekta; svega 15 miljuna tamo nekih evra;

    obzirom na duzinu sezone (koja u spicu traje skoro dvije sedmice), te ogrnomnog pritiska gostiju kako iz zemlje tako i inostranstva jedno 3,4 dana godisnje (oko nacijonalne i internacijonalne nove godine, priliva mase skijasa iz obliznjeg megapolisa sarajeva, pogotovo danima kad je na bjelasnici magla i duva orkan) ja licno mislim da je trebao da se gradi neki moderni ski-voz.

    hajde zasto da budemo lazno skromni kad je fakat tako; jedan ski-voz bio puno prakticnije i adekvatnije rijesenje za jedan olimpijski centar kao sto je Jahorina.
    Ustvari naj prakticnije i prirodnije bi bilo prokopati jednu podzemna ski-zeljeznica od pala do rajskog dola. kapaciteta i funkcijonalnosti kao npr onaj 'vozic' funiculaire du Perce Neige u tamo nekom espejs kiliju.
    no shvatam da su takve ideje nerealne i pusta utopija, toga su naravno i investitori potpuno svjesni! sta da dodam jednostavno se divim poslovnoj domisljatosti, ali i skromnosti nasih ljudi

  2. #372
    Junior Member
    Datum registracije
    09.09.2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    35
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Evo priblizava nam se nova sezona zimskih sportova,
    sa jahorine su najavili veoma dobru sezonu, ocekuju snijega vise nego zadnje 2 godine zajedno.. pa se nadam da ce tako biti, jer preferiram jahorinu od svih planina u blizini

  3. #373
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alpina7 Pogledati poruku
    ... preferiram jahorinu od svih planina u blizini
    Blago tebi. Mnogi od nas imaju nekoliko sati vožnje do najbližeg skijališta.

  4. #374
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Da li je tacno da se prve nedelje na Jahorini ne placa ski pas? I kada pada ta prva nedelja ako znate kad se otvara skijaliste?

  5. #375
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Damir Pogledati poruku
    Da li je tacno da se prve nedelje na Jahorini ne placa ski pas? I kada pada ta prva nedelja ako znate kad se otvara skijaliste?
    Ako bude snijega i sve ok otvaranje će biti 26.11.10. Ski pass bi trebao da bude gratis. Predhodnih godina ski pass na dan otvaranja je uvjek bio gratis, osim prošle godine kada je popust bio 50%, mada nisam siguran, možda se varam.

  6. #376
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Gledam ovaj izlaz na satoru i ja koliko znam taj deo gore je ravan. Znaci da cu morati kad me lift izvuce hodati da bi se prikljucio na poljice
    Griješiš, postoji pad (nizbrdica) pored hotela Šator.

    pozz

  7. #377
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Pogledati poruku
    Ako bude snijega i sve ok otvaranje će biti 26.11.10. Ski pass bi trebao da bude gratis. Predhodnih godina ski pass na dan otvaranja je uvjek bio gratis, osim prošle godine kada je popust bio 50%, mada nisam siguran, možda se varam.
    Pitao je da li je tačno da je prva nedelja gratis, čisto da ne bude zabune..

  8. #378
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Da ne spamujem neću staviti link informacije, ali mi vjerujte da je aktuelno, veoma aktuelno, i da će nas narednih godina držati u isčekivanju kada će se ti projekti ostvariti, odnosno s'provesti i privesti kraju.

    Nekih od njih su put Tvrdimići - Jahorina, novi veliki SPA centar i žičara... da razumjeli ste dobro, žičara... Ne, ne, ne mislim na gondolu Pale-Jahorina, niti na žičaru iznad šatora, čak ni na gondolu od sarajeva, već na nešto drugo, ali o'tom po'tom...

    Pozdrav

  9. #379
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Staze, staze... Šta je sa stazama?

  10. #380
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Staze, staze... Šta je sa stazama?
    Uz ovaj poslenji projekat idu i staze

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •