Strana 100 od 154 PrvaPrva ... 50909899100101102110150 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 991 do 1.000 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #991

    Podrazumevano

    da ispunim obećanje
    Priložene slike Priložene slike

  2. #992
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Da bi se neke stvari na Jahorini uredile ne trebaju milioni vec samo dobra volja. Dobro markiranje staza i smernica za iste su trebale biti odavno postavljene. Bolje uredjivanje staza i cesci izlasci ratraka na teren isto. To bi vec bio veliki plus ali ko zna koliko ce mo cekati da oni gore to uvide. O sirenju centra, probijanju novih staza, ciscenju od stena i novim zicama necu da pricam. Na to mozemo decenijama cekati. Kop je vec na nivou jednog dobrog ski centra (ako izuzmemo cinjenicu da narav nasih ljudi ne mozemo da izbacimo iz njega) a mislim da jahorina kaska za njim vise od 7-8 godina. Najmanje jednu deceniju. Ovde mislim na celu sliku ski centra
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #993
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Grazer,

    Slazem se sa tobom, i ako pogledamo tvojih 6 primjedbi na Jahorinu, 4 od njih ne traze nikakve pare i nema opravdanja:

    1. prostor za pocetnike
    2. priprema staza
    3. obiljezavanje staza
    4. ljetna priprema staza

    Za ove stvari realno ne postoje nikakva opravdanja!

    Dvije stvari traze velika sredstva, i pitanje je da li su opravdana takva ulaganja, u ovoj fazi

    Ono sto meni nije jasno je priprema staza, jer ti Jahorinski hangovi su moje najranije sjecanje na Jahorinu, i prate me do dana danasnjeg. I nevjerovatno da ni sada kao ni 1985. na Jahorini nisu u stanju da pripreme staze da se ne formiraju hangovi, to je neobjasnjivo. Gore je preko metar teskog snijega koji se moze sjajno nabiti da se ni ne pomakne do kraja sezone.
    Uostalom, evo danasnje razlike Jahorina vs Bjelasnica, dakle govorimo o 20 km medjusobne udaljenosti:

    Jahorina by Jahorinalive, i vec se vide hangovi


    Bjelasnica by ur, sve ravno...







    Kako rekoh, neobjasnjiva razlika

  4. #994

    Podrazumevano

    Treba uzeti u obzir i broj skijaša koji koriste ski stazu. Ja na tim tvojim slikama ne vidim ni jednog jedinog skijaša.

  5. #995
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    I ja uvijek pokusavam slikati bez skijasa

    Slazem se da bi to mogao biti razlog ali to ovdje nije slucaj, jer su na Bjalasnici ravne staze i u 16h vikendom, nakon hiljada skijasa, a na Jahorini su hangovi i na manje koristenim stazama ili dionicama, i stvore se odmah ujutro. Jasno mi je da se moze traziti opravdanje na Jahorini kada se pojave na uskim dijelovima prosjecenim kroz sumu, ali je neobjasnjivo da se javljaju na goloj Jahorini.

  6. #996
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    inskk je potpuno u pravu...skijao sam 6 dana, preko nedelje kada je poluprazno, neko ne ume ili nece da ispegla te staze kako treba. Cak ni u 9 kada prodjes prvi nije kako valja

  7. #997
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Mislim da ima i jedno i drugo. I ne znanje i ne umece. Licno sam sokiran da nakon ovoliko godina jos uvek nisu dosli na ideju da dobro markiraju staze i sve smerove lepo oznace. Politika uprave je minimalna ulaganja maximalna zarada i dokle god je tako skijanje na jahorini ce biti takvo kako jeste. Ja se stvarno nadam da ce se uskoro nesto promeniti.

    P.S. Za kvalitetu staza na Bjelasnici stvarno svaka im cast. Kako i sta konkretno tamo rade ne znam ali svaki put kad sam bio staze su vrh. S druge strane za Jahorinu to nikada nisam mogao reci
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #998
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Sto se tice pripreme staza i jedno moje zapazanje. Svake godine na Jahorini vikend skijanje mi traje max po 3h dnevno. Posle toga sam za hospitalizaciju. I mislio sam da je razlog tome slaba fizicka priprema sto kod mene i jeste slucaj. Ali pre 2-3 nedelje odoh dva dana na Kopaonik posle nekoliko godina i na stazi provedoh oba dana od 10:00 pa do zatvaranja skijalista. Jeste da su na Kopaoniku staze blaze, ima i strmijih, ali je primetno da uredjenije staze zahtevaju neverovatno manje napora. Tako da iako vise volim Jahorinu samo skijanje mi predstavlja vece uzivanje na Kopaoniku jer posle vikenda na Jahorini nisam u stanju da dovezem auto do Beograda.

  9. #999
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Jednog lijepog dana (a možda i kasnije) će na Jahorini shvatiti da jedan prolazak ratraka nije uređivanje staze. Posebno ako se to radi ujutru kao što sam bio svjedok prije par godina (navodno se momci prethodni dan ovlaš zapili).

  10. #1000
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ljudi, poskupio je "diesel" , ne može se baš...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •