Strana 135 od 154 PrvaPrva ... 3585125133134135136137145 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.341 do 1.350 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #1341
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ima li ko da je bio ova 2 dana?

  2. #1342
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano e

    Ja sam na Jahorini od 31.12, i ne znam sta bih ti rekao... 1. Januara je bilo dobro skijanje, golem minus i suncano vreme, juce temperature oko nule i staze u katastrofa stanju. Na vrhovima dobrano progledalo, a u dnu Prace ledene ploce... Sta vise da kazem kada sam odvalio kantnu sa skije na neku stencugu na poljicama... Danas je magletina i uopste nemam zelju da izadjem na stazu, delom zbog unistene skije, delom sto se ispostavilo da mi nove pancerice na moju veliku zalost ne odgovaraju...
    Put do jahorine je dobar, ja sam bez lanaca izasao do naselja Sator...

  3. #1343

    Podrazumevano

    U nedjelju 4. januara 2015. godine počinje sa radom skijalište "Gornje Pale - Ravna Planina". Projekat koji je realizovan u sklopu izgradnje gondole "Jahorina Express" na relaciji Pale - Jahorina je spreman da ugosti prve skijaše.

    Program počinje u 11.00 časova, a za sve posjetioce će biti obezbjeđeno besplatno skijanje. Stazu, koja ispunjava sve standarde za održavanje takmičenja, zvanično će otvoriti reprezentativci BiH u alpskom skijanju Marko Šljivić, Žana Novaković i Marko Rudić.

  4. #1344
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Post

    Znaju li se neki detalji oko ovog projekta, glede staza? Mislim, piše skijalište i staza (jedna)...

  5. #1345
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    U pitanju je staza duzine ~1200m. Opsluzuje je ski lift tipa tanjir. Po recima onih koji su videli stazu, staza nije pocetnicka. Staza je potpuno okrenuta prema severu, pa bi to moglo da je sacuva iako je na relativno maloj nadmorskoj visini.



    Sto se tice gondole, taj projekat stoji. Gondola je trebala da se izgradu u partnerstvu R. Srpske i privatne firme Majnex. Poslednje sto sam procitao je da nedostaje oko 40% planiranih sredstava da bi se projekat sproveo u delo.

    Na jahorinskom forumu se mogu procitati sumnje da je projekat samo pokrice za secu sume koja je izvrsena na trasi buduce gondole. Vreme ce pokazati sta ce biti od ovog projekta...

  6. #1346
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Evo jos par fotki staze. Lepo izgleda, deluje kao crvena staza konfiguracije slicne gobelja releju npr. samo duza.




  7. #1347

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Znaju li se neki detalji oko ovog projekta, glede staza? Mislim, piše skijalište i staza (jedna)...
    Ski–centar, koji je dio projekta gondole Pale – Jahorina, kao i projekta "Ćiro", koji će uskotračnom prugom povezivati Sarajevo i Pale, ponudiće sutra besplatno skijanje za djecu i odrasle na besprijekorno pripremljenoj stazi dužine 1.200 metara, do čijeg se vrha stiže liftom kapaciteta 800 skijaša na čas. Novi ski-centar nalazi u naselju Gornje Pale, 20 kilometara od Sarajeva i tri kilometra od centra Pala. Gostima će biti na raspolaganju parking za veliki broj automobila i autobusa, dječiji lift, kao i dječiji zimski ski – vrtić, te novoizgrađeni restoran "Gondola". - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/156154/dan....y9ItsiHk.dpuf

  8. #1348
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Post

    Da ne povjeruješ...

  9. #1349

    Podrazumevano Otvoren Ski centar "Gornje Pale - Ravna planina"

    Na lokalitetu početne stanice gondole "Jahorina Ekspres" danas je svečano otvoreno novo skijalište "Gornje Pale - Ravna planina".
    Stazu, koja ispunjava sve standarde za održavanje vrhunskih takmičenja, simbolično su otvorili reprezentativci BiH u alpskom skijanju Marko Šljivić, Žana Novaković i Marko Rudić.

    Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Jasmina Davidović poručila je da su sve ivesticije u Srpskoj dobrodošle bez obzira da li je riječ o javnom ili privatnom sektoru.

    Ona je obećala da će svi olimpijci iz Republike Srpske dobiti stipendije.

    Čestitke za ovaj projekat uputili su i gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Samardžija i načelnik opštine Pale Miodrag Kovačević.

    Ski-centar, koji je dio projekta gondole Pale – Jahorina, kao i projekta "Ćiro" koji će uskotračnom prugom povezivati Sarajevo i Pale, ponudilo je danas besplatno skijanje za djecu i odrasle na besprijekorno pripremljenoj stazi dužine 1.200 metara, do čijeg se vrha stiže liftom kapaciteta 800 skijaša na sat.

    Ovaj novi ski-centar nalazi u naselju Gornje Pale, na 20 kilometara od Sarajeva i na tri kilometra od centra Pala.

    Gostima će na raspolaganju biti parking za veliki broj automobila i autobusa, dječiji lift, kao i dječiji zimski ski - vrtić, te novoizgrađeni restoran "Gondola".

    Organizator ovog događaja kompanija "Majneks" Pale pružili su gostoprimstvo i obezbijedili dobru zabavu za posjetioce i domaće i međunarodne goste.

    Tokom svečanosti otvaranja Ski-centra upriličen je nastup paraglajdera iz Aero-kluba "Trebević", dok je u zabavnom dijelu programa nastupio pjevač Nikola Rokvić.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #1350
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jel moze neko na mapi da nacrta lokaciju ove staze? J el ona povezana s skijalistem jahorina ili se ona nalazi u palava kao solo tacka?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •