Strana 98 od 154 PrvaPrva ... 488896979899100108148 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 971 do 980 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #971
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    I ja mogu da napišem da sam bio u Kranjskoj gori i da Kranjska gora nikada neće dostići Jahorinu
    Pa i ne moze kranjska dostici jahu...ali samo po visini planine...

  2. #972
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Bilo se na jahorini za produzeni vikend. Razlog odlaska je Studenska zima i boravak dosta studenata iz BL gore. izgleda da nisam bio jedini koji je tako razmisljao tako da sam u ova 3 dana gore video skoro celu BL. Cak se razvila i izreka ko nije ovaj vikend na Jahorini taj je papak.
    Provod jedan od boljih u mom zivotu. Apre ski u Royalu lom a vecernje zurke u lavini. Ludnica od provoda. Od sada sto se tice nocnog zivota na Jahorini verujem da je lavina broj jedan. Sledeci vikend dolaze Cola i Nele u Lavinu. ++++ U nedelju Heineken party i jahorina ski kup. Taknicili smo se u slalomu, posle super zurka, nema sta. U prvom spustu sam bio 6 ili 7 od 40 a u drugom sam pao pokusavajuci biti agresivniji :(

    U ta 3 dana napadalo je oko pola metra snjega a temperatura nocu i do -15. dnevna oko -3 do -7. kako koji dan.

    Skijanje katastrofa. Hvala bogu pa je bila super ekipa pa je sve drugo palo u zaborav. Vremenske prilike ne mogu da svalim na Oc ali stanje staza definitivno mogu. Bili su samnom prijatelji iz inostranstva i momci se prepali u subotu koliko je velika magla bila a nigde oznake staza. Skijalo se na praci a ona u katastrofa stanju. Pri dnu kamen progledao.
    Nedelja bez magle, milion ljudi a stazi a prica o stanju staza identicna. Cela planina je jedna velika off piste staza bila. Na donjem delu Ogorjelice I hupseri od po pola metra. Praca opet polu saderana i ako ima preko metar snjega. Dok se cekalo u redovima na ogorjelici oko 10tak min max cujem svako drugi na telefonu s nekim prica i *ebe sve po spisku kako su staze lose. Ja licno sam dobio osjecaj da oni nisu palili ratrake ova 3 dana dok je snjeg padao. Oko 10 smo svaki dan izlazili na staze i tad su vec bile katastrofa.
    Jedina prednost svega ovoga je bilo off skijanje i u njemu se bas uzivalo. pogotovo onaj deo kad se sidje s poljica sestosed pa se okrene levo kad se gleda s zice pa prema satoru. Tu je off bio raj.

    Sve u svemu jedan od najludjih provoda ikada a jedina lepota skijanja je bio off. Stanje staza i uslovi katastrofa
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #973
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Al' sam zato danas skijao sa Severinom...

    Inače staze su vrhunske, jedino je vjetar poslije 13h počeo da kvari užitak
    Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku...

  4. #974
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Burli Pogledati poruku
    Al' sam zato danas skijao sa Severinom...

    k
    Hoho, i kako Seve mijesa na daskama?

  5. #975
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Mišljenja sam da se bolje snalazi u vodenim sportovima, čitaj na jahti...
    Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku...

  6. #976
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Pobegoh juce i ne pogresih.
    Put standardno cist i dobar...Loznica-Jahorina po ogranicenjima (do + 10km/h) 2.45h.
    U 10.00 parking Poljice poprilicno pun sto me iznenadilo s obzirom da je ponedeljak.
    Temperatura oko -3, vedro bez oblacka sa malo vetra koji je oko 13h bas dobro dunuo i duvao do kraja dana ali meni nije smetao.
    Najveca guzva na Ogorjelici zbog kabina ali najbolje staze na Praci i levo i desno gde se u sestosed sedalo pravo sa staze. Nisam skoro gazio tako dobre obe Prace i nije mi bilo jasno da su ljudi uglavnom birali Ogorjelicu.
    Sve u svemu EXTRA dobro skijanje...ceka se sledeca dobra prognoza
    [/URL]
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #977
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gazza Pogledati poruku
    Na Jahorini je zaista vidan napredak iz godine u godinu. To najbolje vidimo mi koji tamo redovno odlazimo. Ali prosle nedelje sam bio na Kopaoniku posle par godina i mogu da kazem da je u odnosu na Jahorinu daleko ispred u svemu. Iako ide napred, ovim tempom kao do sada Jahorina nikada nece dostici Kopaonik. Medjutim, uvek ce me biti na Jahorini zbog velike ljubavi prema toj planini ali to vec nisu racionalni razlozi. I pored kretanja unapred Jahorina mora svoj razvoj definitivno jos da ubrza.
    Pa i ne treba da ga "dostigne" ako mene pitas...neka Kopaonika al' neka i Jahorine...za svakog ponesto!
    Samo neke "male" stvari da se poprave i to je sve OK...ono sto je definitivno bolje:
    -priprema staza je mnogo bolja
    -sestosed Praca veliki +
    Izmenio/la hallo; 12.02.2013 u 11:09.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #978
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Live Pogledati poruku
    I ja mogu da napišem da sam bio u Kranjskoj gori i da Kranjska gora nikada neće dostići Jahorinu
    Mislim da bi u najmanju ruku trebao da objasniš/pojasniš zašto je Kopaonik toliko ispred Jahorine i zašto ga Jahorina nikada neće dostići?


    Jeste da sam rekao "nece nikad" ali sam isto tako rekao "ako se nastavi ovim tempom", cisto radi preciznosti. Ima dosta stvari, ne znam odakle da pocnem ali...

    1. Problem pocetnika odnosno onih koji prvi put staju na skije. Jahorina nema pravi poligon za pocetnike. Za te svrhe se koristi prostor ispred Termaga ili Pegija kod hotela Sator ali svi oni koji uce primorani su da vuku skije na ledjima jer nema nikakvog lifta. Resenje bi bilo prilicno prosto, par stotina metara neke najprostije zice kao npr. baby lift, samo prilagodjen za odrasle, ili neki tepih. To ne moze da kosta ne znam koliko. Odvojti neku lokaciju za tu svrhu kao sto je Masinac ili Krst na Kopaoniku i opremiti je jer znam koliko je tesko pocetnicima koji prvi put staju na skije da vukljaju opremu na ledjima. To pre svega ubija volju ali se i gubi realno veliko vreme ni za sta. Prosle godine sam dovodio pocetnika na Jahorinu i efekat je za prva tri dana u zivotu na skijama bio mizeran. Ove godine sa drugim totalnim pocetnikom na Kopaoniku posle dva dana (prvi dva sata, drugi sat vremena) efekat neuporedivo bolji. Covek posle treceg dana vozio sve plave staze i sto je najvaznije jedva ceka sledeci odlazak dok ovaj drugi koji je poceo na Jahorini i nema neku zelju za ponovnim odlaskom.
    2. Peglanje staza. Iako je napredak evidentan u odnosu na 2010. npr. kada sam se pitao da li uopste i pale tabace, Kopaonik je za klasu bolji. Prosle godine na Jahorini iako su staze zahvaljujuci severnom vetru drzale do kraja dana one su bile grbave da Bog sacuva pa je bilo gotovo nemoguce skijati. Kada dune jugo to je vec oko 13:00 sve rastureno. Na Kopaoniku je 1. februara temperatura ceo dan bila u plusu a najniza staza Suncana dolina je u 16:00 bila u boljem stanju nego sto bi bila bilo koja na Jahorini i pre 12:00 pri istim uslovima.
    3. Vestacko osnezavanje. Kopaonik je gotovo 100% pokriven a Jahorina, kako gore kazu, samo na kriticnim delovima. Verovatno da nisu shvatili da vestacki sneg ne sluzi samo u danima kada nema prirodng vec je on najbolja osnova za dobre staze tokom cele sezone. Ako se napravi dobra podloga od vestaka kombinovanog sa prirodnim sezona moze da traje do pocetka maja kao na Kopaoniku i da se ima znatno kvalitetnije skijanje u toku sezone i na 50 cm nego sto je to slucaj na Jahorini nekad i na preko 100 cm.
    4. Anti-erozivna zastita. Mozda i kljucna stvar za dobru pripremu staza a o tome niko na Jahorini kao i da ne razmislja. Na Kopaoniku su tokom letnjih meseci prethodnih godina porazbijane stencuge, pokupljeno kamenje sa staza, postavljene mreze, nasuta zemlja, posejana trava... Na Jahorini i danas imamo problem kao i pre 20 godina na vrhu Poljica npr. ali i na drugim delovima skijalista da prvi vetar oduva i 150 cm snega i da ostane samo kamenje.
    5. Obelezavanje staza. Na Jahorini gotovo i da ne postoji. Kopaonk je obelezen na vrhunskom nivou vec duzi niz godina. Svaka staza, svaka poveznica, na svakoj izlaznoj stanici ogromni panoi sa mapom celog skijalista, na svakoj polaznoj panoi sa mapom i podacima o vremenu, stazama koje rade, radnom vremenu skijalista... Na Jahorini ne znas ni kud si posao ni odakle si dosao, na ponekom odvajanju staza na kartonu zalepljen papir odstampan na stampacu da ta staza vodi npr. na Pracu. Buduci da je duplo manja, na Jahorini bi se uz mala ulaganja mogla obeleziti prakticno cela planina.
    6. Nove staze. Vidim jutros neki naslov da je raspisan tender za projektovanje novih staza i to me zaista raduje. Postojece su zaista malo s obzirom na smestajne kapacitete i nove zicare. Privuklo bi se i daleko vise gostiju jer iskreno potojece staze i najslabiji skijas izvoza za par sati. I Kopaonik koji ima duplo vise staza je meni dosadan za sedmodnevno skijanje.

    Mozda sam nesto i ispustio ali generalno to je to. Ne bih voleo da ovo bude shvaceno kao pljuvanje Jahorine jer ne mogu da pljujem planinu koju toliko volim i na kojoj sam i naucio da skijam. Ali ima puno stvari koje treba poboljsati a za neke zaista ne treba puno ulaganja vec samo volje i smisla.

  9. #979
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Sve su to stvari koje smo vec vise puta pisali...i svima je jasno da je Kopaonik dosta ispred Jahorine.Na Kopaoniku su ranije poceli da rade na sredjivanju, tako da je to i razumljivo.

    Vrlo pohvalno je sto je Jahorina iz godine u godinu sve bolja ...tako da ih treba pustiti da rade...i sacekati jos koju godinu da poprave sve te nedostatke

  10. #980
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Pitaje je koliko ce mo jos godina cekati da poprave te nedostatke
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •