Strana 143 od 154 PrvaPrva ... 4393133141142143144145153 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.421 do 1.430 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #1421
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja sam na Jahorini bio poslednji put u martu 2012. i to je bila katastrofa sto se pripreme staza tice konkretno. Ratraci kao da nocu nisu ni radili, dodjes ujutro na stazu a ono zaledjeni hupseri od prethodnog dana. Ne znam kako je sada ali na Kopu mogu da kazem da je priprema staza na nivou Austrije a o tome svedoci i duzina sezone prosle godine kada Jahorina nije imala ni pet skijaskih dana Kop je zatvorio u Aprilu. Sto se tice topova na metar i dva snega naravno da treba da rade ali su na Jahorini uvek gledali da stede pa su npr. kada malo opadne broj gostiju gasili neke liftove. Sto se tice topova videcete posle samo jednog juznog vetra sta ce ostati od staza, to sto sada na stazama ima kao sto neko rece moze da se razjebe za tri dana a tek je druga polovina februara. Prosle godine u Sladmingu je 5. aprila na stazi koja silazi u samo mesto na 750 m.n.v. bilo po mojoj slobodnoj proceni min. 50 cm snega dok ga okolo nije bilo uopste. Pa nije im taj Sneg podario Bog i nisu ga pravili kad je prirodni poceo da se topi vec su topovi gruvali konstantno cele zime bez obzira na debljinu snega sem naravno kada je padao prirodni.

  2. #1422
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ljudi NHF, ali mislim da je neozbiljno da pisete o AKTUELNIM iskustva sa Jahorine, a niste skijali tamo godinama. Ja sam skijao na JA pre dve godine, snega je bilo kao u prici i kvalitet snega je bio vanserijski, a na JA sam tada stigao dirket sa Kopa, dosli samo da skijamo vikend, ostali 7 dana. To nije samo moje iskustvo vec svih skijasa koji su bili samnom.

    Ipak bilo je bezbroj organizacionih prousta koje sam napisao ovde, a mnogo detaljnije na jahorinskom forumu, kao i u neformalnom razgovoru sa ljudima koji se bave odrzavanjem skijalista.
    Ove sezone sam u dva navrata skijao na Jahorini i skijanje je bilo fenomenalno, pre svega zbog dobro sredjenih staza i osecaja da sve one organizacione stvari koje su bile lose se poboljsavaju ili su resene. Smer promene je cesto vise presudan za utisak, nego stanje, a ove seznoe se na JA desavaju promene u pozitivnom smeru.

  3. #1423
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Svu polemiku cu svesti na ovu recenicu:
    IDITE NA JAHORINU SADA!!!!!
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  4. #1424
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Pa zakljucak je da se na Jahorini moze skijati samo kada je ''snega kao u prici''. Godina 2012. i nije toliko daleka, propustio sam samo jednu sezonu jer prosla nije ni postojala. Ako su za godinu dana toliko napredovali i uspeh je sto se sete da upale ratrake i potabaju stazu kad im Bog podari 2 m prirodnog snega onda ok, i to je nesto, kada sam ja bio ni to nisu radili. Ali uredjenje i organizacija skijalista se ne ogleda u tome.

  5. #1425
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Jedno je organizacija skijalista, a drugo je infrastruktura i investicije. Ne zelim da pravim paralele po tom pitanju, jer je besmisleno porediti 15 miliona investicije vs 200 miliona.
    Pri cemu je jasno da su politikosi pokrali dobar deo te investicije u JA, a projekat za osnezavanje je poluamaterski.

    Sto se tice skijanja na svim planinama na Balkanu, najbolje je bukirati smestaj kada padne sneg, ako niste u takvoj mogucnosti, onda treba da budete nacisto da kocka postoji. Jer bez obzira na sistem za vestacko osnezavanje, ako na Kopu radi samo nekoliko staza, a vi ste tamo u spicu, skijanje je jako lose. Kao sto se desilo pocetkom ove sezone, kada su ljudi prosipali gorcinu i bes po SS. A oni zbog jakog vetra jednostavno nisu mogli da osneze i puste u rad vise od dve staze.

    Sve dok skijanje ne postane dvoranski sport, a nadam se da nece, bitan deo sporta ce biti i priroda tj. planina. Njena cudljivost i promenjivost.
    Naravno svako ima razlicit pogled na skijanje, ja se vodim onom da je svako skijanje dobro skijanje. Ne ocekujem savrsene uslove, ali se svakako radujem istim i navijam za nasa skijalista da budu bolja.

    Organizaciono Jahorina je mnogo bolja ove sezone negom prethodnih. Sto se mene tice bolja je i kulturnija po pitanju parkinga u odnosu na Kop. Da se citiram od pre desetak dana:
    Da krenem redom, na magistralnom putu i usponu ka planini su
    novi,veliki i detaljni putokazi za Jahorinu. Pre su putokazi bili mali
    i sklepani, a na mnogim raskrsnicama ih nije ni bilo.

    Ski kase na Poljicama i Ogrojelici, iznad svake su veliki cenovnici sa jasno
    iskazanim cenama i tipovima ski passova. Nema vise starih tipova
    skipassova koji su kontaktno ubacivani u citace. Zamenili su ih
    papirni beskontakni passovi. Pricam za jednodnevni ski pass.

    Redari su dobili uniformne uniforme. Radno vreme zice na polaznim
    stanicama je jasno istaknuto na dva jezika (ili pet, posto nas vredi
    za cetri )
    Na izlasku sa zice su postavljeni novi putokazi za staze. A same staze
    su sporadicno ogranicene crvenim motkama.

    Da dodam da su jezero za vestacko osnezavanje ove godine prikacili
    na vodovod, pa ove godine po prvi put nesto i mogu da urade.

    Sve su ovo "sitnice" koje sam pre dve godine primetio, u smislu da
    fale. S obzirom da su u nezavidnoj novcanoj situaciji, bravo na
    pozitivnim promenama.

  6. #1426
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    Bio na Jahorini za Sretenje, bio preko 100 dana od 2009-2013 i ićiću o5, napredak se vidi ali neke stvari još nisu i na to ću ukazivati kad god odem

  7. #1427
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Bez konstruktivne kritike, nema napretka.

    Ono sto je ocigledno ove sezone je da su neke od kritika primljene k znanju i greske ispravljene. Napokon su krenuli u propisno obelezavanje staza koje ce pomoci skijasima kako novim, tako starim. Obelezavanje treba dodatno poboljsati posebno u gornjem delu planine, zbog magle.

    Jahorina je vikendom zapljusnuta cunamijem skijasa iz Sarajeva i problem vikend parkinga je mnogo izrazeniji nego na Kopu recimo.
    Ipak poslednji vikend kada sam bio gore je na svakoj raskrsnici stajao uniformisan radnik skijalista i/ili policajac, koji je usmeravao sabracaj i zatvarao pristup parkingu koji je vec popunjen. Dobijali ste savet gde da krenete da bi pronasli slobodno mesto. Tako da nije dolazilo do kolapsa u saobracaju gde stotine vozaca kruzi vec popunjenim parkingom i pravi zastoj. Da ne pricam o nervozi i negativnoj energiji koja prositice iz toga.

    Sva parking mesta su bila ociscena, frezama prosiren put da se smeste automobili, ne postoje lopatari i naplata.

    Jos nesto taj dan je 6sed Ogorjelica krenuo sa radom sa oko sat vremena kasnjenja zbog tehnickih problema, na kraju skijanja sa razglasa je stiglo obavestenje da ce isti 6sed raditi 45 minuta nakon zvanicnog kraja radnog vremena zbog tog jutarnjeg kvara. Uz izvinjenje skijasima od strane OC Jahorina.
    To su "sitnice" kojih pre nije bilo, a cine da se osecate ispostovano i stvaraju realan utisak da organizaciono stvari idu na bolje.

  8. #1428
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Drago mi je da ima ljudi koji razumeju sta sam hteo reci i da imamo isto misljenje
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #1429
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Post

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Interesuje me posto su idealni uslovi pale li topove na kraju dana da zadrze kvalitet staza? Ili stede maximalno i trljaju ruke zbog finog vremena
    Grejz, daj malo konkretnosti pa će se tvoja sloboda pisanja i stava bolje razumjeti. Jedno je pitanje, a drugo je naša stara narodna i nacionalna "falinka" da se uz njega ipak malo sarkazma pridoda... Svi griješimo, no razlika je ko se trudi da ispravi...

  10. #1430
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku

    ja se vodim onom da je svako skijanje dobro skijanje. :
    Potpisujem ovu konstataciju!
    Meni je samo bitno da sam na planini cak iako nema uslova za skijanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •