Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 61 do 62 od 62

Tema: Oprema za servisiranje skija

  1. #61
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Da probam da stavim sliku, nekih drzaca u izvedbi sam svoj majstor!!!

  2. #62
    Junior Member
    Datum registracije
    01.03.2019
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Pozdrav ekipo,
    nov sam na ovom sjajnom forumu. Citao sam neke meni interesantne teme, a medju najinteresantnijim je i ova, koja je pritom neopravdano zanemarena (citavih 6 godina).
    Neka vam ne bude smijesno sto ovaj post pisem u sred juna, trebalo mi je malo vremena da iscitam sto je vec pisano a i meni pripreme za skijanje krecu upravo sad.

    Tu mislim prije svega na sticanje fizicke forme i kondicije a onda i na sredjivanje opreme.

    Kako sam sam se tokom pretodne zime ubacio u servis skija kod prijatelja na ispomoc, tu sam naucio dosta o ovom specificnom i jako interesantnom poslu, da ne kazem zanatu.

    Kako sam sve vise i vise radio i ucio, tako mi se to sve vise i vise dopadao taj posao.
    Kad sam ovladao vjestinom javila mi se zelja da pocnem polako za sebe prikupljati osnovne stvari za sredjivanje sopstvenih skija, a te stvari, ko je upucen, nijesu ni malo jeftine.

    Prvo sto sam nabavio je bio Toko ostrac kantni (na slici je marke SKS, ali su skroz isti), sa podesivim uglom ostrenja, od svih podesivih ostraca, smatram da je ovaj model najprecizniji:





    Za ovim, sa ebay-a nabavljam cetke. Najlonsku i od konjske dlake.

    Svaka dalja nabavka je zahtijevala porucivanje sa interneta (uz obavezno skup shipping), jer kod nas od ovog specificnog alata nema gotovo niceg.

    Citajuci i istrazivajuci po netu, nailazim na jedan slovenacki sajt koji ima dosta lijepih stvari u ponudi od alata i potrosnih materijala. Kad se uzme u obzir cijena i troslovi slanja, ovo bude finansijski najbezbolnija varijanta ako nesto zelite kupiti.

    www.tesmasport.com

    Npr, p-tex stapice za popunjavanje baze i Holmenkolov vosak mozete naci relativno povoljno.

    Drug iz Zagreba mi je donio kvalitetne Sweex-ove stege:


    Samo sto ih nijesam imao na sto montirati, pa sam angazovao varioca da mi izvari sto.

    Sa kupovinom Wintersteigerove pegle i turpijama sam zaokruzio neku pricu o osnovnom alatu.

    Ovu malu "radionicu na zastakljenom balkonu" sam uspio o formirati za nekih 4 mjeseca u toku prosle zime.

    Ovo su slike prije, u toku i nakon sredjivanja skija od prijatelja:







Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •