Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: kacige

Hibridni pregled

  1. #1
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano kacige

    Snowboard KACIGE NOVE prodajem povoljno!

  2. #2
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    ja vec imam snowboard kacigu nego,nisam te pitao,jel imash neshto od shtitnika,tipa kornjachu (za ledja) ili neshto za dupe

  3. #3
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od valdevit
    ja vec imam snowboard kacigu nego,nisam te pitao,jel imash neshto od shtitnika,tipa kornjachu (za ledja) ili neshto za dupe
    Nemam nista od stitnika,ali bih voleo da se vidimo i da mi malo pojasnis neke stvari oko pratece opreme za snowboard.A kacigu kada bi video siguran sam da bi svoju prodao i kupio ovu koju ja nudi.Austrijski reprezentativci je nose na takmicenjima!

    Pozdrav POP

  4. #4
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    impact to je najbolja kaciga za daskashe,svi zivi je furaju i koshta boga oca

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    kaciga za daskashe
    Kako kaciga zna šta je ispod čovjeka: daska ili skije? Da li se skijaške i borderske kacige razlikuju po sadržaju glave ili nečem drugom? Ja sam skijaš, a naručio sam "bordersku" kacigu. Da li je to etički ispravno i dopušteno?
    Usput, već sam jednu dobio (XL), ali mi ne može stati na glavurdu, pa sam naručio model drugog proizvođača u XXL veličini. Ako i ta bude malena, upucaću se.

  6. #6
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Kako kaciga zna šta je ispod čovjeka: daska ili skije? Da li se skijaške i borderske kacige razlikuju po sadržaju glave ili nečem drugom? Ja sam skijaš, a naručio sam "bordersku" kacigu. Da li je to etički ispravno i dopušteno?
    Usput, već sam jednu dobio (XL), ali mi ne može stati na glavurdu, pa sam naručio model drugog proizvođača u XXL veličini. Ako i ta bude malena, upucaću se.
    Do odlaska u Austriju i susreta sa reprezentativcima Austije,nisam skoro nista znao o snowboard-u.O kacigama sam se dosta informisao i naucio.Razlika izmedju skijaske i "daskaske" kacige u nameni ne postoji,ali su ovi drugi prisvojili model kacige koji nije full aero dinamican zbog poluspica na zadnjoj strani,koji u sustini smeta prilikom pada na ledja,a taj poluspic ima ulogu stabilizatora tezista pri vecim brzinama.Tzv.zaobljena kaciga se koristi u rekreativnoj varijanti ski sporta i potpuno istu zastitu pruza kao i vec pomenuti model.Tako moj Stekane nemoj biti u dilemi oko izbora,a ako promasis velicinu i drugi put,ja cu ti doneti sigurno dobru velicinu na Jahorinu
    originalnu kacigu Austriske reprezentacije za male pare.Inace da ti kazem velicine kaciga se obelezavaju sa S ,M i L ostalo je falsifikat zagarantovano,samo odeca ima oznake xl,xxl,xxxl.

    Pozdrav,POP

  7. #7
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    pa,pazi...postoji razlika,po meni...daskashi padaju na glavu (na lice) uglavnom,ako malo ne povedesh rachuna,ode nos...znachi,imaju izbacheno napred ono za bradu,kao kod kaciga za motore...MISLIM da je to razlika

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Što bi neki stručnjaci rekli "full face halmet", oni stite i bradu i zube ako zviznete po tvrdom. Skijasima nije neophodno ali nije visak.

    Vecina osiguranja (zdravstvenih) napolju ne pokriva i zubare pa ljudi koriste full-face halmet-e da bi ustedeli , a naravno da je pozeljno inace (stedeti zube / vilicu).

    Generalno svaka kaciga radi posao koja nije teska, motoraske kacige su teske za extremne sportove. Ali mozes da koristis i npr. kacigu za paraglajder / padobran / zmajare i sve ostale ext. sportove.

  9. #9
    borderica=)
    Guest

    Podrazumevano

    meni bi trebALA kaciga ....

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    hajde da se nadovezem,ja sam skijas ali nosim takozvanu bordersku opremu i nvidim iskreno razliki,na trzistu se jednostavno u poslednje vreme izbacuje vise modela na izbor borderima a ja kupujem ono sta se meni svidi i sta mi odgovara bez obzira da li je za ski ili bord
    P.S.Moja kaciga a kao navodno extremno namjenjena borderima
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •