Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Pitanje oko duzine pancerica?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano Pitanje oko duzine pancerica?

    Posto imam neke Alpina stare pancerice na kojima ne pise duzina, ali koliko sam merio to je 330mm.
    E sad kad vez podesim na 330 mm, mnogo lako uskocim u vez.
    Posle dana skijanja primetim da se malo vise pojela ona plastika pozadi na pancerici, ko da cizma malo zvace.

    Kad skinem na sledecu duzinu veza, od valjda 326 bez problema uskocim u vez, douse cizma bas knap prodje kroz vez.

    Moje pitanje je da li se meri gornja ivica cizme, ili ona donja ivica koja je malo kraca? Tj. da li je bolje da cizma knap udje u vez?

  2. #2
    Junior Member fregata avatar
    Datum registracije
    05.01.2009
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bax Pogledati poruku
    Posto imam neke Alpina stare pancerice na kojima ne pise duzina, ali koliko sam merio to je 330mm.
    E sad kad vez podesim na 330 mm, mnogo lako uskocim u vez.
    Posle dana skijanja primetim da se malo vise pojela ona plastika pozadi na pancerici, ko da cizma malo zvace.

    Kad skinem na sledecu duzinu veza, od valjda 326 bez problema uskocim u vez, douse cizma bas knap prodje kroz vez.

    Moje pitanje je da li se meri gornja ivica cizme, ili ona donja ivica koja je malo kraca? Tj. da li je bolje da cizma knap udje u vez?
    gornja ivica se mjeri,bolje je drzi je na 326 samo pripazi na to zvakanje kako ti rece ipak je to stara pancerica i nemoj se iznenadit ako se jednostavno raspadne ovo se zna desiti (zamor materijala ) cuvaj noge drug

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Hvala na savetu.
    Skijam ja sa tim cizmama vec 3 godine, bar 50 dana skijanja, nego sam promenio skije, pa sam provalio da se sa tim novim, pojela malo cizma za jedno popodne...
    Skinucu ga na 326, udje glat, onako knap, ali udje, nista se ne nateze. Verujem da nece biti nekih problema.
    Da li ima neki pokazatelj da je vez prekratak?

    I jos jedno pitanje me muci, ima li leka za ulozak koji je postao dosta prljav, da nekazem dismr

    Cuo sam za hemijsko ciscenje, jel neko radio to?

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako je vez nov, skala za dužinu đona bi trebala da bude tačna. Ako je međutim neko pomjerao zadnji vez (npr. kod Tyrolia/Fischer veza se "hepekom" iza veza može pomjeriti samo zadnji vez), tad ni skala više neće biti tačna.

    Po pitanju uloška koji dismr, pretpostavljam da topla voda i sapun mogu čuda da učine.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @stekan
    Skije su potpuno nove Elan, vez je Eld 11, inace sistem je kao na MagFire 8 skijama, ona plastikica sto se digne, onda se namesta duzina.

    Meni je problem sto na pancerima nema nikakve oznake, te kad merim lenjirom deluje da je 330, a kad na vezu postavim 326 tj sledeci korak, i to udje bez problema, a na ovih 330 kao da pancerica malo zvace, tj jede se plastika pozadi na cizmi.

    A sto se tice uloska, nije problem da ga operem, nego sam se poplasio, da ce onda kao da se nesto pojede te da pancerica izgubi formu.
    Na kraju ako ne pomogne tretman susenja i prskanja asepsolom, ima da ih krnem u lavor pa sta im bog da
    BTW nece da ih prime na hemiskom ciscenju.
    Izmenio/la Bax; 04.02.2009 u 09:23.

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Pa drzi vez na duzini koja odgovora pancama...bez obizra sta pise
    Inace, mislim da ne bi trebalo da duzina bude premala...tj da pance jedva ulaze u vez posto to moze da utice na funkiconalnost izbacivanja veza...

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Pa da pojednostavim pricu, brojeva nema.
    Kako da provalim koja je prava duzina, ima li neka odokativna metoda?
    Znaci imam pred sobom skije, i pancerice bez broja, i nije mi lenjir pri ruci ?

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ono što mogu sigurno da ti kažem je da Elan Fusion vezovi, po njihovoj skali (koja je merodavna ) - cipela ne upada "knap", znači ostane bar 3-4mm između pete i zadnjeg veza...

    Ovaj razmak je naravno kada ti peta "prolazi" kroz vez (dok nije "zaključan).

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    E to Wlad, dakle ima vajintra gde imam tih 5mm, i gde ih nemma tj bude bas knap, znaci ipak sam ja dobro premerio da je cipela 330, a ne 326...

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    elan slx wave
    Godina
    54
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Peta veza svakako mora da ima određenu napetost da bi vez funkcinisao kako treba, ako možeš svrati do nekog servisa pa reši dilemu.
    Npr Yeti Pančevo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •