Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 82

Tema: Utisci iz Sladminga

  1. #51
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    44
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Svaka čast na komentarima, ali to je sasvim očekivano od tebe.

    Opis skijališta potvrđujem 100%.

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Posto sam prethodne dve godine uzastopno isao na ovo skijaliste malo bih prokomentarisao ove utiske i postavio neko pitanje.

    Odmah da kazem da za dve godine nisam otisao na Reiteralm. Obilazio sam dosta skijalista u regiji Ski Amade pa mi je ovo brdo ostalo nepoznanica jer sam cuo da je namenjeno boljim skijasima. Medjutim, sada kada citam sta pise sev nisam bas do kraja siguran. Ja sebe ne smatram nekim skijasem ali sam mozda prestrog prema sebi. Vidim da sev ima utisak da je Hochwurzen namenjen boljim skijasima i nabraja neke staze koje su namenjene takvima a koje sam ja peglao bez problema. Na tom brdu nema nesto puno staza i sve mogu da se predju za dva sata, mozda nesto malo vise. Ali ja sam na tom brdu ostao ceo dan jer su staze fenomenalne. Nisam siguran u brojeve staza ali staza mislim 41 skroz levo gledano odozdo gde je ona zica kombinacija gondole i sestoseda je fantasticna i ja sam je skijao bez problema. Isto tako i ova ispod glavne gondole koja je konacno zamenjena jeste strmija ali zbog sirine nije nikakav problem. Jedino sto je meni bio izazov koji sam izbegao je pocetak te staze ispod gondole pa sam koristio onaj laksi pristup pored onog kafica prema sankaskoj stazi. Ona staza sa vrha skroz desno kada se gleda odozdo koju opsluzuje cetvorosed je jaka ali sam taj deo na vrhu uz malo veci napor savladavao. Ono sto se nisam usudio je da odem na Reiteralm pa mi je to zadatak ovog puta. Interesuje me prevashodno kakva je staza prema Reiteralmu mislim da je broj 40. Posto je ocigledno subjektivno sta je tesko a sta ne interesuje me ta staza u poredjenju sa onim na Hochwurzenu i generalno poredjenje staza na Hochwurzenu i Reiteralmu. Ako Reiteralm ima staze koje nisu teze od Hochwurzena onda idem. Ali ne znam da li se spustiti gondolom na Reiteralm ili ici stazom 40 zbog tezine.

    Sto se tice Planaia staza br. 5 mi je stvarno vrh i nju sam overavao uvek na pocetku dana. Uz nju je i staza 12 ako se ne varam koja je takodje slicna. Sto se tice staze br. 1 takodje fantasticna i dugacka, sa samo jednom zescom prelomnicom pred kraj, sve ostalo u rangu mojih mogucnosti. Br. 3 sam skijao samo do medjustanice gondole jer ja idem u prolece pa je ispod medjustanice sneg los, generalno je sve ispod 1100-1200 m za izbegavanje tako da je najniza tacka na kojoj sam skijao pocetna stanica staze br. 1. Staze br. 10 i 11 prema Hauseru su extra, na njih sam prelazio posle dva-tri spusta peticom i skojao sam ih u prvoj polovini dana jer zbog polozaja dolazi do popustanja i stvaranja hupsera ali nista dramaticno.

    Na Hauseru mogu da kazem da su staze kao preslikane sa Planaia i desavalo mi se da u nekom trenutku dodjem u situaciju da ne znam jesam li na Planaiu ili na Hauseru. Ono sto mi je na ovom brdu najbolje je terasa za suncanje sa onim sarenim stolicama zbog cega sam jedan dan specijalno dosao dotle. Ja volim staze kroz sumu pa mi je povratak sa Hausera na Planai poseban ugodjaj bez obzira sto nije rec o klasicnoj stazi nego o spustu kroz sumu dugackom nekoliko km.

    Ono sto je meni fascinantno na celom skijalistu je uredjenje staza. Skijati u drugoj polovini marta, prosle godine i u prvoj nedelji aprila na +9-10 stepeni na 1100 m pa na vise na stazama tog kvaliteta je meni jos uvek neshvatljivo. Za zaposlene na skijalistu u tom smislu svaka pohvala.

  3. #53
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nemoj da te plaši staza br.40 ka Reiteralm-u, nema ništa tu preterano teško. Inače, to je delimično put poveznica, a samo jednim delom prava staza. Skijati je samu za sebe nema smisla.

    Reiteralm je ozbiljniji od Hochwurzen.a, ali ako si skijao 33 na Hochwurzenu nemaš čega da se plašiš. Mada, znaš kako je to sa skijanjem - ista staza za dva različita skijaša je različita. Sve zavisi koliko agresivno skijaš u datim uslovima. Najbolje uvek u svojoj zoni komfora, a to se razlikuje kod različitih ljudi (varira čak i kod istog čoveka u odnosu na doba dana, umor, koncentraciju, vremenske uslove...).

    Pa i tada se greši, eno na prethodnoj strani priložih fotku...

  4. #54
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    2. dan: 16.02.2015 Schladming (Planai)
    Priložene slike Priložene slike

  5. #55
    Junior Member
    Datum registracije
    14.04.2010
    Godina
    45
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ima li neko iskustva sa skijanjem u junu na glecerima? Za 10 dana idemo 3 dana u Hintertux, pa bismo produzili jos 3 dana u Schladming...Molim vas za preporuku smestaja i par korisnh informacija...

  6. #56
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Produzite jos tri dana na Hintertuxy.

  7. #57
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2014
    Godina
    36
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Zdravo svima...

    Ove godine planiram prvi put u Austriju na skijanje i posle citanja vasih utisaka na forumu, opredelio sam se za Sladming i Ski Amade regiju. Moje pitanje bi bilo konkretno za smestaj i infrastrukturu. Na ski amade sajtu ima ponuda za januarsku 4=3 akciju, ali pristupacan smestaj nije na bas sjajnim lokacijama.
    Mene zanima koliko je u sezoni moguce autom biti mobilan i da li ima dovoljno mesta za parking u centrima? Ako se npr. smestimo u Radstadt-u, a planiramo dva dana da skijamo u Sladmingu, dva dana Flachau, da li je to stvarno autom 20ak min kao sto gugl kaze i moze li se parkirati blizu zice i da li se placa dodatno? Znam da ima ski bus, ali ako vec idem autom do tamo, zasto ne iskoristiti... Da li preporucujete da se smestaj trazi samostalno (npr. booking.com) ili ovi neki zvanicni paketi? Meni se cini da je ponuda na Ski amade sajtu ok...
    Hvala i poz,
    Novica

  8. #58
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Obicno pored zicare ima javni besplatan parking. Tako je na vecini skijalista na kojima sam bio u Austriji.

  9. #59
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bnovica Pogledati poruku
    Zdravo svima...

    Ove godine planiram prvi put u Austriju na skijanje i posle citanja vasih utisaka na forumu, opredelio sam se za Sladming i Ski Amade regiju. Moje pitanje bi bilo konkretno za smestaj i infrastrukturu. Na ski amade sajtu ima ponuda za januarsku 4=3 akciju, ali pristupacan smestaj nije na bas sjajnim lokacijama.
    Mene zanima koliko je u sezoni moguce autom biti mobilan i da li ima dovoljno mesta za parking u centrima? Ako se npr. smestimo u Radstadt-u, a planiramo dva dana da skijamo u Sladmingu, dva dana Flachau, da li je to stvarno autom 20ak min kao sto gugl kaze i moze li se parkirati blizu zice i da li se placa dodatno? Znam da ima ski bus, ali ako vec idem autom do tamo, zasto ne iskoristiti... Da li preporucujete da se smestaj trazi samostalno (npr. booking.com) ili ovi neki zvanicni paketi? Meni se cini da je ponuda na Ski amade sajtu ok...
    Hvala i poz,
    Novica
    Moja iskustva govore, koliko je km od smestaja do žice, toliko ti minuta voznje treba. Retko kada sam imao problem sa parkingom, uglavnom do 100m udaljenosti od zicare/gondole. Pošto ides kolima, sasvim je ok da menjas skijalista. Nekada se vremenske prilike mogu dosta razlikovati na skijalistima koja su samo 20-30 km udaljena jedno od drugog.
    Smestaj sam uglavnom nalazio preko booking.com ili tiscover.com
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2014
    Godina
    36
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    ski2ski, rossignol, hvala na pomoci!

    Tako ce onda nesto i biti, autom, pa obici bar 2-3 skijalista...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •