Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 82

Tema: Utisci iz Sladminga

  1. #1
    SkiFan70
    Guest

    Podrazumevano Utisci iz Sladminga

    Evo par utisaka iz Sladminga u austrijskoj pokrajini Stajerska gde smo bili porodicno druge nedelje januara 2009.

    Sam gradic nalazi se na nekih 900m nadmorske visine i prakticno iz samog centra krece gondola na brdo Planai. Skijanje takodje mozete zapoceti i sa drugom novom gondolom koja vas vodi na isto brdo ali je i pocetna stanica za susedno brdo Hochwurzen tako da se preko nje mozete prebaciti sa jednog na drugo brdo. Inace sve zajedno su spojena 4 brda na kojima vazi isti skipas koji vazi i za uspinjacu i skijanje na obliznjem gleceru Dachstein na kom se nalazi i zanimljiv muzej od leda sa motivima iz filma ledeno doba.

    Samo skijanje u Sladmingu je super, staze se sredjuju cele noci, topovi na sve strane, tako da je dobro skijanje zagarantovano. Mi smo imali srecu pa je i vreme bilo odlicno svih dana, bez padavina i magle. Prirodnog snega je bilo prilicno blize vrhovima (oko 1900m) a nize je dodavan vestacki. Staze su uglavnom crvene, nekoliko plavih (koje doduse nisu u podnozju) i jedna crna (FIS staza) i vecinom su dugacke a posebno je zadovoljstvo spustiti se sa vrha do doline crvenim stazama i zasladiti na samom kraju crnom.

    Sve je super organizovano, u podnozju gondola mogu se iznajmiti ormarici za opremu sa grejacima, parking je besplatan, ski skole su skupe ali dobre (oko 158€ za 5 dana u grupi) kao i oprema za iznajmljivanje (oko 130€ za 6 dana za solidne skijase), dok je skipas Amade oko 180 € za 6 dana za odrasle.

    Za pocetnike nije bas zgodno ukoliko nisu smesteni u Rorhomosu koji se nalazi na pola brda Hochwurzen (ali je dostupno kolima 10 min. od grada) i gde ima najvise ski skola, poligona i plavih staza. U svakom slucaju skijaliste toplo preporucujem svim ljubiteljima belog sporta. Za one koje ne skijaju postoji i veoma dugacka staza za sankanje i pravo je zadovoljstvo spustiti se sankama sa samog vrha dugom i vijugavom stazom koja je otvorena i nocu.

    Sam gradic je simpatican, ima nekoliko vecih samoposluga i restorana i zimi je sve posveceno skijanju. Glavni dogadjaj je FIS nocna trka slalom za zene krajem januara. Domacini su veoma ljubazni i predusretljivi i rado ce vam objasniti sve sto vas interesuje, a sto se gostiju tice u periodu kada smo mi bili pored domacih bilo je najvise gostiju iz Hrvatske i tu i tamo koji Rus. Mislim da smo bili jedini predstavnici iz Srbije .

    Uskoro slede i fotke

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    07.12.2006
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    forum team and Rome Machine
    Godina
    37
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Najzad da se neko odluci za ovo mesto
    ja tu idem godinama
    em zimi em leti
    si isao u teene bar ili sonder na zurke


    edit: volcom, nema potrebe da quotirate celu poruku koja je velika a i jedina.
    Skateboarding is not crime

  3. #3
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Odoh danas,bicu 2-3 dana. Jedva cekam crnu FIS da odradim
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #4
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Bila sam u Šladmingu prošle nedelje, pa samo da i ja izrazim svoje (veliko) zadovoljstvo skijanjem tamo i celokupnim doživljajem. Stvarno sve savršeno funkcioniše, u jeku su pripreme za svetsko prvenstvo 2012/2013 pa se mnogo toga ulaže u celokupnu infrastrukturu, a oduševili su me i detalji - npr. sky toilet - toalet na vrhu žičare sa zatamnjenim staklom iz koga puca pogled, ili planai beach - deo sa ležaljkama za plažu Ovo sve naravno samo kao dodatni ugođaj, skijanje je fenomenalno, staze široke i lepo sređene, a u martu skijaša ima tako malo da ste ponekad i sami na celoj stazi. Preporuka!

    Ja sam bila smeštena u Rormosu koji je na nekih 4-5 km od Šladminga, ali dobra je veza ski busevima (u sezoni postoji i noćni bus) sa gradom tako da to nije problem. Lepo je i za šetnju, ako još uvek imate snage posle celodnevnog skijanja

  5. #5
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Pa mart je po meni najjaci za skijanje, pogotovo kad se pogodi dobra sezona pa ima snega na izvolte...sto sa ovom nije bio slucaj...ja sam prosle godine bio u Kitzbuhelu sredinom marta, ista ta prica, svezeg snega koliko hoces, jos je drugi dan pao svez...a guzve nigde, na nekim stazama, bukvalno sam sam skijao, pa se zapitas da li uopste radi zicara ...heheh medjutim ove godine bio isto sredinom marta u Kaprunu... bila je ogromna guzva na stazama, a sneg ispod 2300m kacamak pravi...zell am see da i ne spominjem, vodurica od snega...ali sta da se radi,moze i po takvom snegu da se skija, austrijanci to odrzvaju, i ne moze im se uredjenost staza osporiti po nikakvoj ceni...

  6. #6
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Jeste, u pravu si, i u Šladmingu je bilo problema sa snegom ali tek posle 12-13h, ja sam završavala skijanje već oko pola 3 jer posle toga nije imalo nikakvog smisla skijati. Ali od pola 9 ujutru pa sve tamo negde do pola 1 skijanje je bilo baš dobro, posebno u višim delovima skijališta.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    planiram da idem u mart 10-17,2012 u schladming ,molim vas za preporuka apartmana ili hotel za 3 osobe .Gde je najbolje biti smesten Centar grada ili ,,,?

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    ...i dali vredi da se tada ide jer su fis utrke?

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    pozdrav skijaši!

    molit ću za pomoć...treba mi preporuka za neki jeftiniji apartman ..ja sam relativni početnik,a ekipa dobro skija,ali u rohrooms je preskupo ..hvalla

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    07.12.2006
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    forum team and Rome Machine
    Godina
    37
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Probaj gledati Ramsau am dachstein 14 min kolima ili precicom za 10tak
    Tamo ima Billa , Spar benzinska pumpa samo nema nekog zivota ali schladming je blizu .
    Skateboarding is not crime

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •