Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 42

Tema: Žica Gobelja Četvorosd???

  1. #11
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Juce je bilo uzurbano oko Srebrnca. Na livadi ispod hotela su ostavljeni stubovi (ne svi, mislim) i druga oprema. S obzirom da je siroka zaravan, pretpostavljam da ce helikopter tu da ih "kaci". Inace, teska mehanizacija prosiruje skretanje za Ostri krs (malo ispod prve krivine pre Srebrnca). Verovatno ce tim putem da dopreme komponente pocetne stanice...

  2. #12
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Gradnja tog četvoroseda je totalni promašaj dok se ne sredi prilaz Gobelji. Kako će da opterete četvorosed kada do njega vuče samo tanjir sa Jarma? Biće ogromne gužve na dolasku i odlasku sa Gobelje (Jaram i Karaman - tanjiri).

    Ono što sam ja video na Gobelji, početna stanica je na istom mestu odakle je išao tanjir Gobelja greben, a izlaz pored releja na Gobelji. Mislim da je jedan od stubova bukvalno na FIS stazi...

    Početna stanica uopšte nije ni postavljena kao ni jedan stub tako da iskreno govoreći nema šanse da to završe za ovu sezonu ako uopredimo dokle su prošlih sezona stizali sa gradnjom žičara koje su puštali u rad u sred sezone.

    Ono što je trebalo uraditi na Gobelji je pustiti da taj četvorosed ide sa severne strane iza Male Gobelje iz doline pa sve do releja na Gobelji. Ostaviti oba tanjira i proseći gomilu staza sa grebena Male Gobelje. Tu bi imalo bar 10 novih staza sa ogromnom visinskom razlikom (preko 500m) i sa velikim brojem snežnih dana.

    E sad što nema ko da misli to je druga stvar
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Stubovi se postavljaju za par dana (pošto Gobelja ide posle 6seda na Bjelasici), Bjelasički 6sed se upravo (helikopterski) postavlja što znači.....

    Sad, koliko njima treba još ostalo da postave, i kakva će biti dinamika radova ko to zna .

  4. #14
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs Pogledati poruku
    Gradnja tog četvoroseda je totalni promašaj dok se ne sredi prilaz Gobelji. Kako će da opterete četvorosed kada do njega vuče samo tanjir sa Jarma? Biće ogromne gužve na dolasku i odlasku sa Gobelje (Jaram i Karaman - tanjiri).
    Jaram je mnogima kljucno odrediste na Kopaoniku, i to ne samo za jednodnevno skijanje. Naime, i kada sam smesten negde u centru, ja (a znam i za mnoge druge) radije sednem u auto i parkiram na jarmu odakle imam pristup dvema najboljim stazama na Kopaoniku: Gvozcu i Gobelji, umesto da potrosim nekad i 40-tak minuta na transfer liftovima. Ono sto smeta u ovoj prici je veoma cesta guzva na Gobelji, a to bi ovaj cetvorosed resio..

    Druga stvar je ono apartmansko naselje koje su planirali da grade tu negde, ono bi dodatno povecalo iskoriscenje tog lifta.

    Dalje, ako se dobro secam, Ecosign-ovi konsultanti su u onoj proslogodisnjoj studiji i predlozili neku sedeznicu od vrha karamana do gobelje sa medjustanicom na jarmu (ili se varam).. Sa sidrom na Marinim vodama i onim konopcem, to dodatno povecava kapacitet vertikalnog transporta..

    Gobelja je kljucno odrediste za klubove i takmicenja, zato ce ovaj cetvorosed zlata vredeti, narocito ako konacno proseku crnu gobelju (izmedju sadasnjeg i bivseg tanjira).

    A gde je ta mala gobelja, btw ? Ti si zamislio da cetvrosed ide severnom stranom, posle oba tanjira jel tako ? Jel nije to malo nisko ?

  5. #15
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Jaram je mnogima kljucno odrediste na Kopaoniku, i to ne samo za jednodnevno skijanje. Naime, i kada sam smesten negde u centru, ja (a znam i za mnoge druge) radije sednem u auto i parkiram na jarmu odakle imam pristup dvema najboljim stazama na Kopaoniku: Gvozcu i Gobelji, umesto da potrosim nekad i 40-tak minuta na transfer liftovima. Ono sto smeta u ovoj prici je veoma cesta guzva na Gobelji, a to bi ovaj cetvorosed resio..

    Druga stvar je ono apartmansko naselje koje su planirali da grade tu negde, ono bi dodatno povecalo iskoriscenje tog lifta.

    Dalje, ako se dobro secam, Ecosign-ovi konsultanti su u onoj proslogodisnjoj studiji i predlozili neku sedeznicu od vrha karamana do gobelje sa medjustanicom na jarmu (ili se varam).. Sa sidrom na Marinim vodama i onim konopcem, to dodatno povecava kapacitet vertikalnog transporta..

    Gobelja je kljucno odrediste za klubove i takmicenja, zato ce ovaj cetvorosed zlata vredeti, narocito ako konacno proseku crnu gobelju (izmedju sadasnjeg i bivseg tanjira).

    A gde je ta mala gobelja, btw ? Ti si zamislio da cetvrosed ide severnom stranom, posle oba tanjira jel tako ? Jel nije to malo nisko ?
    Upravo to i pričam kod nas se uvek ide sve od pozadi. Prvo gradiš šetsosed pa onda dve godine ne radi pa gradiš instalaciju za veštački sneg. Ista je priča i ovde. Ecosign je lepo predložio prvo da se sredi prilaz Jarmu i Govelji pa tek onda (ako to sredstva dozvoljavaju) graditi žičaru na Gobelji. Mora da se ide nekim razumnim redosledom.

    Što se tiče visinskih razlika to je čista severna strana koja ima puno snega i šume tako da se tu sneg zadržava jako dugo. Nadmorske visine su od 1450 pa do 1930. Staze bi mogle da budu svih težina i različitih dužina i sa i bez međustanica stim što bi u ponožju moglo da se pravi novo apartmansko naselje itd...

    To je jedino logično mesto gde može da se širi ski centar Kopaonik.
    Izmenio/la Stevs; 10.02.2009 u 08:57.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To je sve u redu, ali im te severne strane nije predložio EcoSign i oni prave ono što su im rekli..

    Nažalost, tako idu stvari, oni poruče analizu od stručnjaka, ovi im naprave report, i oni rade po njemu. Ništa to nije čudno, ako su već poručili analizu onda valjda treba da se drže toga, ili su trebali nekoga drugog da angažuju.

    Sad, druga je stvar ako EcoSign nije dobro napravilo analizu, možda je taj tip bio tamo (na Kopu) 7 dana, i nije video baš sve, pogotovo potencijalne staze. Ali to je onda *ajeb EcoSigna i njihovih saradnika (Horvata)...

  7. #17
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Ma samo opusteno.. Setite se na sta je Kopaonik licio kada ga je SS preuzeo od Genexa..
    Ali ova prica o sirenju oko Gobelje deluje veoma razumno, s obzirom na to da od Belih Reka nikad nece biti vajde zbog "novih" meteoroloskih okolnosti.. Tako ce i Kopaonik konacno biti "podeljen" izmedju dve opstine: Raske i Brusa. Ko zna, mozda jednog dana dobijemo i gondolu iz Brzeca...

  8. #18
    Member svetskigigacar avatar
    Datum registracije
    18.12.2006
    Lokacija
    Leposavic/Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Ma samo opusteno.. Setite se na sta je Kopaonik licio kada ga je SS preuzeo od Genexa..
    Ali ova prica o sirenju oko Gobelje deluje veoma razumno, s obzirom na to da od Belih Reka nikad nece biti vajde zbog "novih" meteoroloskih okolnosti.. Tako ce i Kopaonik konacno biti "podeljen" izmedju dve opstine: Raske i Brusa. Ko zna, mozda jednog dana dobijemo i gondolu iz Brzeca...
    Dace Bog, pa ce u buducnosti biti i tri, opstina Leposavic
    Vidi! Skijam bez zuba!

  9. #19
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Stubovi se postavljaju za par dana (pošto Gobelja ide posle 6seda na Bjelasici), Bjelasički 6sed se upravo (helikopterski) postavlja što znači.....

    Sad, koliko njima treba još ostalo da postave, i kakva će biti dinamika radova ko to zna .


    Helikopter na Bjelasici juce zavrsio svoje, tako da je vec sada kod vas, pretpostavljam..

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    48
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Jaram je mnogima kljucno odrediste na Kopaoniku, i to ne samo za jednodnevno skijanje. Naime, i kada sam smesten negde u centru, ja (a znam i za mnoge druge) radije sednem u auto i parkiram na jarmu odakle imam pristup dvema najboljim stazama na Kopaoniku: Gvozcu i Gobelji, umesto da potrosim nekad i 40-tak minuta na transfer liftovima. Ono sto smeta u ovoj prici je veoma cesta guzva na Gobelji, a to bi ovaj cetvorosed resio..
    Hm, ne bih bio toliki optimista. Problem gobelje nije propusna moc zice (da ne kazem bandwidth ), vec paradoksalna cinjenica da ti treba 3x vise vremena da se popnes zicom nego spustis dole.

    Od vrha staze si ponovo na zici za 25 sekudni ili 32 ako bas odlucis da iz nekog razloga stanes nasred staze. I umesto da (kao do sad) jedan skijas dodje na zicu, tj. usko grlo za 25 sekundi, doci ce ih 6. Ukoliko ne produze stazu, a stave sestosed, Gobelja ce postati nemoguca za skijanje...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •