Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Borovec-novi 4-sed Markudžik, veštački sneg Jastrebec...

  1. #1
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    50
    Poruke
    164

    Podrazumevano Borovec-novi 4-sed Markudžik, veštački sneg Jastrebec...

    Da li neko od vas koji je bio ove sezone gore može da prepriča kako izgleda skijati na Markudžiku 2 sa novim 4-sedom umesto dvostrukog tanjira? Ovo je veoma interesantna staza, 4-sed koji leži između 2.200 i 2.500m, retka pojava na ovim prostorima. Da li je gužva na njemu?

    Druga stvar (isto novina od ove godine) je veštački sneg na Jastrebecu. Da li postoje topovi, tj. da li rade?

    Treća svar koja me zanima je da li je neko prošao stazom musala pathway? To bi trebalo da je novitet takođe.

    Mnogo pitam :=)

    Eto i prilike adminu da osveži stranu o Borovecu novom mapom na kojoj se vide ovi noviteti (http://www.borovets-bg.com/images/th...pic_163_en.jpg)

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    08.12.2008
    Godina
    36
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    bio sam od 24. februara 2008. skijanje nije bilo nista specijalno, zbog nedostatka snega, osim na Markudziku, gde ga je bilo zbog vece nadmorske visine, i tamo je skijanje bilo super. Vestackog snega na jastrebecu tada nije bilo, to mora da je novina od ove godine, kao ni 4-seda na markudziku. a musala pathway nije novina. to u principu nije staza nego obican put koji vodi od podnozja, pa do zavrsetka staza na markudziku. Ove godine idem 21. februara, nadam se samo da ce biti vise snega...

  3. #3
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Bio sam od 10. januara u Borovecu i uhvatio zadnju turu pre ovog otopljenja.
    Po Markudziku 2 nisam skijao ove godine posto sam isao sa zenom i klincem koji tek uci da skija pa sam se posvetio instruktazi ali sam ga video sa jedinice i mogu ti reci da lepo deluje. Guzve nije bilo posto sam video da tek u svakoj, recimo desetoj korpi sedi skijas.
    Jastrebec sam vozio, i to bas tu stazu Jastrebec 2 ili kako se sada zove "Popangelov", na kojoj su topovi i mislim da je potez sa instaliranjem istih pun pogodak. Ko je tamo ranije bio zna da je staza, kao i ceo rejon Jastrebec, odlicna za skijanje ali je podloga nazalost sve sam kamen i stena pa je uvek bilo problema osim ako ne padne bas MNOGO snega. Tamo sam se naskijao samo jednom pre cetri godine kad je bilo DVA METRA snega. Sada je naravno druga prica. Sistem za pravljenje snega je najnovije generacije, topovi su dovoljno gusto postavljeni i sve koliko sam video dobro funkcionise.
    Kao sto rece alexaski Musala pathway nije novina i postoji, ako se ne varam, od prosle godine. Klasican ski-put i zanimljiv nacin da se na kraju dana sidje sa planine bez mnogo umaranja. Na kraju imas racvanje prema gondoli ili prema hotelu Rila. Problem je sto ga intenzivno koriste ski skole a u donjem delu na par ostrih krivina je stenovita podloga i kamen se pojavi vec pocetkom dana pa mozes bas da unakazis skije. Kad kazem unakazis, mislim bukvalno Spusti se tu samo ako ima bas mnogo snega a evo ti i video kako taj spust izgleda: http://www.borovets-bg.com/main/wint...ang=en&cell=42

    Pozdrav
    Edi

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    04.04.2008
    Godina
    45
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Juce dosli sa Boroveca i vozili smo i Markudzik 2, lepa staza... Cetvorosed je dovoljno brz, a guzve i nije bilo, ali nije bas i da je svaka druga korpa prazna... Guzve na gondoli su ogromne kad radi (nije radila 3 dana od 7 koliko smo bili). Topovi stoje na stazama, na Jastrebcu mislim da ih ima ukupno 4 nisam bas siguran, ali opet zbog vremena nisu ih palili... Inace snega vise skoro i da nema, vezna staza od gondole do rile nije radila ni kad smo stigli (17.01)
    Pozdrav Ivan.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •