Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Neodrzavanje staza na Jahorini

  1. #11
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    zbog nesredjenih staza i zbog magle (sto je istina visa sila) ja sam slomio rebro na jahorini
    Pa nisam bas siguran da je zbog toga, onda bi mnogo vise ljudi slomilo rebra (svi koji su bili u to vreme). Verovatno si se slomio zato sto ili nisi dobro procenio situaciju ili si precenio svoje mogucnosti...
    dobro je da ti znas kako se meni nesto dogodilo :? bolje od mene...

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    da rezimiram, [/b]OSIM prirodnih potencijala jahorina nema nista i ako se uskoro u nju (ne u hotele i pansione) ne uloze neka znacajna sredstva, bice sve gore.
    Opet ti je nelogicna recenica. Ako ima prirodne potencijale, ako ima nove hotele, pansione...sta bi ti jos?

    Jedino im fale vodeni topovi, i najnovije zicare, ali pravi se master plan, pa su rekli da ce i to da naprave.

    Mogao si ti u Hotel Termag, Kristal... Plati pa se klati, kao sto se kaze Meni se cini, da ti namjerno zlonamjerno govoris.

    http://www.termaghotel.com/dodatne_usluge.html

  3. #13
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    ti si pomalo retardiran, ali cu ti ipak odgovorti.
    jahorini nedostaju nove zice, da se stare repariraju (zato sto se blago reci raspadaju), da se kupi jos ratraka (i to onih velikih) i naravno topovi za sneg! njih nema niti jednog!
    planina ima extra potencijal, ali to treba iskoristiti, a ne samo se njome hvaliti.

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    ti si pomalo retardiran, ali cu ti ipak odgovorti.
    jahorini nedostaju nove zice, da se stare repariraju (zato sto se blago reci raspadaju), da se kupi jos ratraka (i to onih velikih) i naravno topovi za sneg! njih nema niti jednog!
    planina ima extra potencijal, ali to treba iskoristiti, a ne samo se njome hvaliti.
    Pa kad se sve raspada kako to da sve funkcionise ili da se nikad nije desilo da pukne zica ili bilo sta tako?Zato,sto se sve redovno kontrolise i servisira.
    Ti si zlonamjeran, i to je to. A nemam pojma koji je razlog za to. Moje je misljenje da Jahorini trebaju samo topovi za snijeg, da se moze skijati u svim uslovima, a modernizacijom zica, dobice se samo ljepsi vizuelni ugodaj, a ne mnogo funkcionalni. Dobro, bice nesto brze.

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    A kad si se ti skijao i brze oporavio, ako si slomio rebro?

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    sto se mene tice trebaju samo topovi za snijeg i malo vrijedniji radnici da nanose snijeg na kriticna mjesta,a i da kada pada snijeg ratraci bar 2-3 puta na dan prodju najprometnijim stazama,a za zicare i liftove budimo realni,ko da su u okolnim centrima sta bolje,na kopaoniku su napravili jednu najmoderniju i odma su ove ostale raspadi :roll: smjestaj je ko i svugdje,koliko para toliko muzike, treba izbaciti iz glave da za male pare moze odlicno da se prodje, ja svake godine za 10-15 dana zimovanja puknem 2000 +/-500 eur za nas 2 ali zato nemam nikakvih zamjerki jer sve bude na nivou :wink:

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Na Jahorini se moze nasi super smjestaj, hrana da je nema bolja u Evropi , ljudi su ljubazni, Jahorina je prelijepa...i fale ti topovi za snijeg, i jos nove zicare...A te zicare, po mom misljenju, vise fale zbog toga, da Jahorina bude 'sminkastija' a ne toliko zbog funkcionalnosti

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    15

    Podrazumevano neodrzavanje staza na jahorini

    u periodu 27.01-6.02 ratraci su, moram priznati vidjani svako vece na Poljicama a vrlo cesto i naredno jutro jer je sneg padao non-stop.U nekoliko navrata su sva cetiri komada bila na stazi. Sto se tice izlazaka na stazu bili su redovni a da li su mogli da bolje urede staze to niko ne moze reci jer u periodu kad smo mi bili sneg je stvarno bio nezgodan ( prsic) mada neki kazu da oni navodno imaju mogucnost kvasenja staze radi boljeg sabijanja.
    Sto se tice povreda mislim da na skijanju to uopste nije problem zaraditi
    jer su povrede u direktnoj vezi sa spremnoscu i znanju skijasa .

    p.s. da li neko moze da mi odgovori zasto sam morao menjati ime i sifru tj. zasto prilikom pokusaja provere stare sifre kada unesem e-mail on mi odgovara da mail ne odgovara onom popunjenom u nalogu

  9. #19
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ajde i ja nesto da kazem...
    Mislim da je problem sto je celo preduzece OC Jahorina u drzavnom vlasnistvu a liftove valjda drzi Bobar, dok neko ne uzme to pod svoje i napravi strateski plan razvoja centra nece se mnogo sta promeniti, ni dva tri nova ratraka nebi mnogo promenili stanje staza. Inace staze moraju da se sredjuju onoliko puta koliko je potrebno a ne samo jednom uvece, pogotovu kada pada sneg....druga stvar oko sredjivanja staza je vestacki sneg koji se mesa sa prirodnim i na taj nacin se pravi veoma tvrda podloga koja trpi mnogo veci broj skijasa i moze da potraje i ceo dan ako se dobro napravi. U Austriji topovi rade po najvecoj mecavi da bi napravili tu mesavinu koja je mnogo tvrdja od obicnog snega.
    Ne znam da li konfiguracija terena dopusta, ali mislim da bi jedan cetvorosed koji bi isao uz spust stazu (donji deo parce + gornji deo iza olimpika koji godinama ne sredjuju) doneo veliki kvalitativan pomak jer bi dobili stazu dugu 3 km + rasteretio bi se dvosed koji zna prilicno da bude opterecen....

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zeljo
    sto se mene tice trebaju samo topovi za snijeg i malo vrijedniji radnici da nanose snijeg na kriticna mjesta,a i da kada pada snijeg ratraci bar 2-3 puta na dan prodju najprometnijim stazama,a za zicare i liftove budimo realni,ko da su u okolnim centrima sta bolje,na kopaoniku su napravili jednu najmoderniju i odma su ove ostale raspadi :roll: smjestaj je ko i svugdje,koliko para toliko muzike, treba izbaciti iz glave da za male pare moze odlicno da se prodje :wink:
    APSOLUTNO SE SLAŽEM!
    fale samo topovi za snijeg i malo više angažmana oko tih kritičnih mjesta i sve 5! stvarno je tužno da ima toliko snijega u šumi, a da istovremeno staze progledaju!

    za žičaru je glavno da je: a) sigurna b) relativno brza.
    sporedna stvar je da li se sjedi na, šta-ja-znam, tapaciranom ili drvenom sicu i sl.
    jasno da za ski pass od 60 eura za 6 dana ne očekujem kojekakva šminkerska čudesa i komfore - eno ih širom evrope po 30 eura na dan, pa tko voli nek' izvoli.

    samo nek' je sigurno i da još nabave topove i ja kupujem paket aranžman na jahorini za cijeli život

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •