Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Neodrzavanje staza na Jahorini

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano Neodrzavanje staza na Jahorini

    Deset dana smo na Jahorini i pravo je razocarenje u odnosu na proslu godinu, koja nam je ostala u prelepom secanju-predivne utabane i sredjene staze. Ove godine kao da se svi trude da imaju sto manje posetilaca. Vreme idealno, snega oko 2m, a od ratraka ni traga. Pitamo se samo kako ce do sutra urediti sve staze. Ni jedna staza osim Poljica nije bila osposobljena do 11h, kada je proradila Ogorjelica1, a malo kasnije Praca. Ratraci su bili "parkirani" ispred Zlatnog zita, a na svim stazama koje su radile skijali smo se na hupserima koji su licili na male planine. Nema magle, a bice li sutra skijanja?
    Da li je mozda razlog za sve ovo to sto su radnici OC Jahorina nezadovoljni, pa to svoje nezadovoljstvo lece pivom u radno vreme i raznim izgovorima za nerad, sedeci i pevajuci "tata kupi mi auto", umesto da pomognu skijasima da pridju liftu-sto im je posao.
    Zakljucak je da cemo sledece godine traziti neku drugu planinu za uzivanje.

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    15.04.2004
    Lokacija
    Naissus
    Poruke
    28

    Podrazumevano cross country skijanje

    Ja sam se gubio po magli svih sedam dana,tek zadnjeg dana sam video sunce i dobro skijanje.Izgleda da su im ratraci malo lagani pa sam video tri ratraka jedan iza drugog kako tabaju stazu i ne uspeju da sabiju sneg da ne pricam da sam 4 puta isao pesice od prace do poljica jer je pala magla a staze su neobelezene pa im se gube ljudi.Sve u svemu pravi crosscountry.da ne gresim dusu skijanje je ok samo kad su svi uslovi ispunjeni(sto je vrlo retko).cujem da je gore opet magla,tamo samo subotom ima sunca!

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    i ja dok sam bio gore, jeste da je vrijeme bilo lose u vecini slucajeva (8 od 10 dana), nisu uredjuvali staze sem jednom ujutro i ako nepada snijeg kad se ugase liftovi, oni samo urede staze kad je sunce a ovim ostalim danima nikom nista pa kome smeta nek sjedi kuci :evil: , ludio sam citavo vrijeme,uzas

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    bila sam na jahorini u istom tom maglovitom tjednu 12.-19.02.

    osobno sam na večer vidjela kako je staza popeglana (jer sam šetala oko 10h na večer), a drugi dan bih slušala komentare u redu za žicu kako staza nije pripremljena.

    čini mi se da oni samo popeglaju stazu, ali ne nanesu snijeg na dijelove za koje se zna da su kritični...
    a to im nikako ne bi smio biti problem.

    pretpostavljem da su radnici koji bi to treali raditii nezadovoljni plaćom, ali s druge strane, tko je danas igdje zadovoljan i koga je to briga. nezaposlenost je u bih 60% (tako sam čula na njihovoj tv), pa valjda ima među njima i netko tko bi bolje radio taj posao za iste novce.

    problem je što je je centar u državnom vlasništvu i zato se staze ne pripremaju kako treba.

    s druge strane, mislim da su zaposleni na žičari iznimno ljubazni i trude se i pomažu skijašima.

  5. #5
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    zbog nesredjenih staza i zbog magle (sto je istina visa sila) ja sam slomio rebro na jahorini
    sedam dana nisam nista video od magle, a onda, kada sam zbog povred gojzerice i skije spakovao, sedmi dan (subota) osvane sa suncem... bas mi nije bilo dobro, ali sam bar video kako izgleda ahorina
    ne znam da li cu se vracati na jahorinu, jer odavno mi je proslo vreme da se ide samo zbog skijanja po svaku cenu. ipak, ocekujem da staze budu uredjene, da me lekari ne dokusure i da ima bar negde da se izadje uvece.
    da rezimiram, [/b]OSIM prirodnih potencijala jahorina nema nista i ako se uskoro u nju (ne u hotele i pansione) ne uloze neka znacajna sredstva, bice sve gore.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    zbog nesredjenih staza i zbog magle (sto je istina visa sila) ja sam slomio rebro na jahorini
    Pa nisam bas siguran da je zbog toga, onda bi mnogo vise ljudi slomilo rebra (svi koji su bili u to vreme). Verovatno si se slomio zato sto ili nisi dobro procenio situaciju ili si precenio svoje mogucnosti...

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    da rezimiram, prirodnih potencijala jahorina nema nista i ako se uskoro u nju (ne u hotele i pansione) ne uloze neka znacajna sredstva, bice sve gore.
    Ja ne mogu da verujem da ti ozbiljno ovo kazes.
    Na Jahorinu su odrzane zimske olimpijske igre, a ti kazes da Jahorina nema prirodnih potencijala

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od darkoo
    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    da rezimiram, prirodnih potencijala jahorina nema nista i ako se uskoro u nju (ne u hotele i pansione) ne uloze neka znacajna sredstva, bice sve gore.
    Ja ne mogu da verujem da ti ozbiljno ovo kazes.
    Na Jahorinu su odrzane zimske olimpijske igre, a ti kazes da Jahorina nema prirodnih potencijala
    vjerovatno se nisi nikad popeo na vrh kad je sunce pa da vidis prirodni potencijal, sa vrha ogorjelice se vidi vrh durmitora ako je dovoljno vedro vrijeme,a i da si pogledao neke slike ili da odes nekad ljeti na jahorinu pa da se prosetas stazama kroz sumu, sumnjam da bi tako govorio :wink: , a u prirodni potencijal se ne ulaze,ili ga ima ili ga nema, sve sto se napravi vjestacki to nije to :roll:

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2005
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zeljo
    Citirati Originalno postavljeno od darkoo
    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    da rezimiram, prirodnih potencijala jahorina nema nista i ako se uskoro u nju (ne u hotele i pansione) ne uloze neka znacajna sredstva, bice sve gore.
    Ja ne mogu da verujem da ti ozbiljno ovo kazes.
    Na Jahorinu su odrzane zimske olimpijske igre, a ti kazes da Jahorina nema prirodnih potencijala
    vjerovatno se nisi nikad popeo na vrh kad je sunce pa da vidis prirodni potencijal, sa vrha ogorjelice se vidi vrh durmitora ako je dovoljno vedro vrijeme,a i da si pogledao neke slike ili da odes nekad ljeti na jahorinu pa da se prosetas stazama kroz sumu, sumnjam da bi tako govorio :wink: , a u prirodni potencijal se ne ulaze,ili ga ima ili ga nema, sve sto se napravi vjestacki to nije to :roll:
    Cudan je dzonka. Da je bilo sta drugo rekao, osim ovoga, pa hajde... Jahorina je bas po tome poznata, da ima prekrasnu prirodu, a on kaze da Jahorina nema prirodnih potencijala

  10. #10
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    moja je greska, sada sam popravio u poruci, slucajno sam zaboravio da ukucam OSIM!!!

    hteo sam reci da jahorina OSIM prirodnih potencijala nema gotovo nista!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •