Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Bela Reka

  1. #11
    Senior Member frrka avatar
    Datum registracije
    25.11.2005
    Godina
    41
    Poruke
    107

    Podrazumevano

    Da ne otvaram novu temu. Da li se zna u kom periodu ima najvise sansi da se uhvati neki sneg na BR 1 i 2?

    Idem u app u brzecu pa me to zanima. Planiram da idem od 26.2 do 5.3.
    To mi deluje kao najidealni period.

    Vec sam uplatio jahorinu od 19.2 do 26.2 tako da taj period otpada. Ili pre ili posle toga.

  2. #12
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od frrka Pogledati poruku
    Da ne otvaram novu temu. Da li se zna u kom periodu ima najvise sansi da se uhvati neki sneg na BR 1 i 2?

    Idem u app u brzecu pa me to zanima. Planiram da idem od 26.2 do 5.3.
    To mi deluje kao najidealni period.

    Vec sam uplatio jahorinu od 19.2 do 26.2 tako da taj period otpada. Ili pre ili posle toga.
    kad padne 2.5 metra snega. Mislim da tako nesto cekaju odgovorni da bi pustili tu stazu.
    A kada ce to pasti to ti niko ne moze predvideti.
    Koliko godina idem na Kop i nijednom nisam imao tu srecu da je otvorena ta staza ili da barem ima snega da ne izorem skije totalno.
    Jednom sam bio kada je bas besno napadao sneg i bilo ga je preko 1 metra i opet nisu pustili te staze.

    Tako da ako te bude htelo radice ako ne nisi imao srece i to je to.
    Pa sa srecom!
    Pozdrav
    Izmenio/la Ivan Bgd; 21.12.2010 u 16:37.

  3. #13
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    poslednje dve sezone sam provodio dosta vremena u brzecu, i ako se dobro secam bele reke su radile sve ukupno 3-4 dana... u martu uvek bude najvise snega ali nazalost ni jednom nisu pustili staze... tako da kontam da skijanje na belim rekama moze da se zaboravi, sem ako nisi ljubitelj off piste skijanja, a i ako jesi onda je pozeljno da ti neko od drugara/rodjaka radi u nekom od ski servisa ovo vazi za gornju stazu, dok donji deo uglavom moze da se odskija bez posledica po neutabanom snegu...
    prosle sezone pred kraj umesto da utabaju staze oni su ugasili zicu jer nije bilo dovoljno ljudi...

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Prošle godine sam bio u Brzeću negde od 14. do 20. februara, ako se dobro sećam, i imao ludu sreću da su BR radile sve vreme. Uglavnom su žice radile da bi spuštali skijaše smeštene u Brzeću, ali i staze su bile sređivane pa ko je hteo mogao je da se na skijama spušta do dole
    Jedino je bio problematičan onaj deo BR2 koji je kao niz nos zbog toga što je izuzetno strm i bukvalno sljušten skijama jer verovatno svi upiru skijama plašeći se nagiba.

    Nema pravila kada će raditi jer zavisi uglavnom od vremenskih prilika. Eto prošle sezone sam skijao i Bele Reke i Krčmar i Gobelje, a znam ljude koji dugo skijaju i nikada nisu uhvatili te staze da rade. A inače po meni su sve te staze fenomenalne, pogotovu BR2.

  5. #15
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Pa mislim da su bele reke otpisane vec odavno i da se one nikada nece srediti. Mislim da je tako i po master planu.

    Krcmar i Gvozdac su sada maksimalno iskoriscene i kad god ima dovoljno snega one su u funkciji, i fantasticno su sredjene. Koliko sam video od ove godine krcmar ima i osnezavanje tako da ce sada i mnogo duze biti u funkciji.

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Kakve veze ima Krcmar?

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Prosto ne mogu da verujem da će da ugase Bele reke jer se u Brzeću gradi na svakom koraku. Bio sam prošle godine i evo pre par vikenda a u međuvremenu se dole izgradilo nekoliko povećih hotela. Te hotele sigurno grade ljudi koji su bliski nadležnima pa ne verujem da bi ulagali u mesto koje neće biti povezano sa skijalištem.

  8. #18
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Prosto ne mogu da verujem da će da ugase Bele reke jer se u Brzeću gradi na svakom koraku. Bio sam prošle godine i evo pre par vikenda a u međuvremenu se dole izgradilo nekoliko povećih hotela. Te hotele sigurno grade ljudi koji su bliski nadležnima pa ne verujem da bi ulagali u mesto koje neće biti povezano sa skijalištem.
    Pa zica ce ko i do sada da radi za izvlacenje i povratak tako da zapustanje staza nece imati nikakav efekat na ljude koji odsedaju dole a drugo kec moze ocas posla (mislim na kolicuna ulozenog rada i kesha - to bi verovatno i sami hoteli dole mogli da organizuju) da se sredi i da se koristi kao staza za ucenje za ljude koji odsedaju dole

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Brzece je meni fantasticno. Problem je sto se haoticno izgradilo i u toj vezi sa skijalistem. U NAJMANJU ruku mogu da puste zicu pola sata ranije, i pola sata kasnije, a ne obrnuto. Odrzavanje staze kako znaju i umeju (makar pravili tonu snega na vrhu pa nekako nanosili) je isto prioritet inace nista od brzeca.

  10. #20
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Pa planirana je gondola iz brzeca do ski centra, tako da dok ne odrade gondolu ove dve zice ce raditi izvlacenje turista iz brzeca

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •