Strana 9 od 15 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #81
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ne znam kako je u SR/BGD ali ovde kod nas u Skoplju za MRI se isto tako ceka par meseci, ne vise od 2-3, ali ako 'imas' para to nije problem napraviti onda kad zazelis kod nekoliko privatnih poliklinika/klinika i to kosta oko 130-140eura, dok na drzavnoj klinici oko 12eura, ali tamo se ceka 'ako se mora'.
    Ja sam imao 'srece' i uradio istu za 4 nedelje.
    U svakom slucaju mislim da treba obavezno to uraditi i, tacno sve se vidi u vezi miniskusa, ligamenata i sta sve tamo jos ima od mekih tkiva.

  2. #82
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Evo da malo dignemo temu iz mrtvih

    Nije ski povreda,ali jeste 14 dana pred skijanje

    U nedelju na kosarci leva noga mi je proklizala,desna napravila spagu i mislim da je koleno malo krenulo ka unutrasnjoj strani...Sledece jutro kad se ohladilo pocelo je da bilo,pogotovo pri pokreu kolena ka unutrasnjoj strani...Odem kod sportskog lekara koga inace znam,on mi predlozi 10 jakih terapija i kaze da bi mozda postojala mogucnost da odem na skijanje...

    Otisao sam kod svog lekara opste prakse da mi da uput za filzijatra,ali je ona insistirala da odem na Banjicu da me tamo pogledaju...Sta da radim,odem i dr kaze gips 14 daa,pa kontrola,pa terapija,pa skijanje mozda u drugoj polovini marta...Stave mi gip-poludeo sam!!!Propade Solden,jebes pare,ali ode skijanje za ovu sezonu...Danas sam malo cackao po netu,pricao sa ljudima iz sporta koji su imali slicne povrede,sa sportskim dr-ima,bivsim sportistima-i svi su bili u fazonu "batali gips idi na terapiju"...Nema pola sata kako sam skinuo gips i od sutra na terapiju,pa ce,nadam se biti sanse da se ode na skijanje...Trenutno nema nikakvog bola (da kucnem u drvo ),normalno hodam,samo je malo zategnuto koleno jer vise od 24 sata nije pomerano...

    Drzite mi palcOve

  3. #83
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Mislim da si fasovao istu povredu kao i ja u pretprošli četvrtak. Prebrzo vozio pred kraj dana, pao sa rotacijom na leđa, vez izbacio, jak bol u desnom koljenu sa unutrašnje (lijeve) strane. Sačekao malo da bol popusti i nekako se spustio do žice i u apartman. Sutradan kad se noga ohladila, jedva sam prohodao. Prokopam po internetu, nađem privatnog ortopeda u Villachu, nazovem, doktora nema do ponedeljka ali sestra kaže "idite u glavnu državnu ambulantu". Otišao, prijavio se, jedan pregled, rendgen, drugi pregled i gotovo. Sve ukupno trajalo 35 minuta, svo osoblje raspoloženo, svi odlično pričaju engleski, najsavremenija oprema, niko ne nosa papire, sve uvezano u LAN, nema plaćanja (račun šalju poštom osiguranju). Doktori rekli: nema preloma, istegnuće tetiva, odmor 7 dana. Velim ja "ali ja sam još jednu sedmicu na skijanju", a doktorica na to "vodite računa da ne radite ništa šta izaziva bol". Ja pauzirao 2 dana i treći na skije. Vez popustio za 1 stepen. Osjetio sam bol jedino kad sjedam na žicu i skiju dižem na šipku u lijevu stranu. Normalno, nisam šaltao iz treće u više brzine. Više me je bolilo dok hodam (kad hoću da uvrnem nogu u lijevo i kad hoću da je potpuno ispravim), nego dok skijam. Danas, 3 dana od skijanja, skoro da nemam nikakvih problema.

  4. #84
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    To je to

    stekane zmaju,nemas pojma koliko si me obradovao ovim postom

    Ako Bog da,mozda ipak bude nesto od skijanja

  5. #85
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Samo lagano i pamet u glavu.

  6. #86
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Artroskopija meniskusa + pokidan prednji ukrsteni ligament

    Hajde da se i ja priključim...nije direktno skijaška povreda ali ima veze sa (budućim) skijanjem .
    Na Dan (bivše nam) Republike, uradjena mi je artroskopija medijalnog meniskusa levog kolena i "obrijana" 1/3 meniskusa. Tom prilikom, ortoped mi je potvrdio da je i prednja ukrštena veza komletno raskinuta...i to ko zna od kad (prema sasušenim tragovima koje je video na krajevima pokidanog ligamenta). Sama operacija meniskusa je minimalno invazivna, te sam se 2h posle operacije slobodno oslonio na nogu (bez štake). Ali, više me je zabrinuo ovaj, tj. onaj ukršt.ligament...kad i gde ga izgubih ...i šta dalje činiti, zar ću ski-opremu da rasprodajem...
    Uglavnom, ojačavajući kvadriceps i uz pomoć http://www.bauerfeind.com/en/product...nutrain-s.html 3 nedelje posle operacije (oko Sv.Nikole) lagano sam počeo sa basketom...a od NG sam naredjao 5 dana na skijama .
    Do duše, kao i Stevo, smanjio sam "doživljaj" i ne šaltam više preko treće brzine. Još samo da pronadjem mekše daske .

  7. #87
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Zaboravih: preko dana koljeno bandažirano (elastični zavoj).

  8. #88
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Da,zavoj cu nositi,ali sam mislio i neki steznik sa bocnim fiksacijama da nabavim...

  9. #89
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Kažu, da se na taj način koleno još više "razmazi"..... hvala bogu, da za to ne znam (i neću da znam)....

  10. #90
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Inače iz iskustva ljudi koji su posećivali Banjicu, tamo se na dobar dan stavi gips.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •