Strana 8 od 15 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #71
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Au, ti si se bas udesio.
    Zelim ti brz oporavak, i da spreman docekas sledecu sezonu.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #72
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    prije par sati dodjoh od ortopeda mora operacija ploca metalna sarafi
    ligamenti se sjebali jojjjjjjjj 3 mjeseca minimum
    Procitaj moj post na ovom theardu, strana 6, od 27.01.2010
    Zelim ti brz oporavak, i budi dosta uporan u rehabilitacii
    Ja sam uspeo
    Pozdrav

  3. #73
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    hvala puno na zeljama
    od skijanja nema odusajanja znam da ce biti zajebano
    ai korak po korak prvo noz pa onda dalje
    sezona mi se zavrsi sa jedno 20 dana ...
    taman kad sam imao solisticki plan za bridger bowl...

  4. #74
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Danas sam nesto uradio kolenu. Sneg je kao kacamak, i jako tezak. U okretu, na onome sto mi je delovalo kao jos utabana staza, naleteo sam na neku cudnu rupu, izgubio kontakt, i cimnuo zadnju nogu sa kojom vec imam problema. Srecom pa sam imao steznik, i nisam jos dodatno seo na nju kao jednom prosle godine.

    Uspeo sam da odvozam jos sat vremena koliko je trebalo do kuce, ali sad mi je malo ukoceno i osecam malo bol. Nadam se da ovo prolazi za par dana, jer nije ostalo jos puno od sezone :(
    Cao Goksi!

  5. #75
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Uf, vodi racuna. Necu da te plasim, ali evo, moj drugar sad na SP se samo spustio na sneg skoro u mestu i zabolelo ga koleno, isto razlog tezak sneg. Kao, nije strasno, ustao, odskijao do dole lagano, ali odustao od skijanja za svaki slucaj. Obuo cipele, prosetao malo (!), spakovali se krenuli kuci u bgd, sve kao, boli, al bice dobro. Ja ubedjen da je on seka-persa i da prolazi samo od sebe za par dana. I ode sutradan kod lekara - longeta deset dana i ostecenje prednjeg i ukrstenih ligamenata valjda, skinuo longetu ali bez opterecenja na dalje pa mora ponovo kod lekara, mozda ce pod noz... Ako ti otok nije spao i boli nemoj da se zezas nego pravo kod lekara.

  6. #76
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Iz licnih iskustva, to sto si odsikjao jos jedan sat je zato sto si jos bio zagrejan i nista ne znaci. Pazi ako imas otok nikako na skije. Obavezno na pregled, jer koleno je najgora ortopedska povreda ili trauma. Tesko to zalecuje.
    @macak011
    prednji (bez i) ukrsteni ligament, ja sam nosio samo steznik sa rupom, nema potrebe od longete, ali ligament ne moze tek tako da samo prodze (zaraste). Ako oce da ga nadalje maksimalno optereti najverovatno ce trebati ono posle tri tacke, ali za to najbolje poslusati savete lekara, a moze i ovde nesto da procita http://www.doktor.rs/forum/

  7. #77
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma tako je, nije naivno uopste, evo je tacna dijagnoza: potpuna ruptura LCA i lezije LCM i LCL, a to mu je valjda noz u najavi... Napisao sam po secanju, a u medjuvremenu ga pitao. Unutrasnjost kolena ne poznajem, a nadam se i da necu morati da upoznajem.. K'o sto neko rece, skijanje je klizav sport..

  8. #78
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Mislim da nije strasno. Prosle godine sam proklizao na ledu, i u toj brzini i padu, daska je pocela da mi hvata ivicu i to mi je mnogo gadnije iscimalo koleno. Nije bio neki preterani otok, ali noga mi je bila ukocena. Doktor je rekao da ako mogu da potrcim za nedelju dana, da mogu i da nastavim.

    Ovo se jako malo nadulo pored casice (ne celo koleno) i mogu da potrcim, ali sam napravio pauzu, sutra cu tek ponovo na sneg.


    Zeznuto je ovo osiguranje, morali bi da me pokupe na stazi da bi vazilo, a bilo mi je glupo da komplikujem stvari jer nije delovalo strasno. Ovaj put sam samo cimnuo, nisam nikakav teret stavio na koleno.
    Cao Goksi!

  9. #79
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Mislim da nije strasno. Prosle godine sam proklizao na ledu, i u toj brzini i padu, daska je pocela da mi hvata ivicu i to mi je mnogo gadnije iscimalo koleno. Nije bio neki preterani otok, ali noga mi je bila ukocena. Doktor je rekao da ako mogu da potrcim za nedelju dana, da mogu i da nastavim.

    Ovo se jako malo nadulo pored casice (ne celo koleno) i mogu da potrcim, ali sam napravio pauzu, sutra cu tek ponovo na sneg.


    Zeznuto je ovo osiguranje, morali bi da me pokupe na stazi da bi vazilo, a bilo mi je glupo da komplikujem stvari jer nije delovalo strasno. Ovaj put sam samo cimnuo, nisam nikakav teret stavio na koleno.
    Onda je njbolje kada se vratis u BG (nije bitno kada) napraviti magnetnu rezonancu i tamo ce se videti postoi li neko ostecenje i ako postoi koliko je.
    Ja ne bih ostavio to tek tako.

  10. #80
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    kako vi koji ste imali povrede radite magnetne? Ja sam cekao 6 meseci od zakazivanja da bih dosao na red i to je bilo krajem novembra. Povredu sam imao pocetkom marta. U medjuvremenu, ko zna sta sam sve uradio dodatno sa kolenom. Mozda mi je to ostalo od sportova na tockovima, ali meni sve sto me na nacini da trajno hramljem ili nesto, nije big deal. Koleno mi je prilicno nestabilno, i ako bi pauzirao zbog svake povrede i jurio lekare sedeo bih stalno ispred kompjutera.


    Jako dugo mi se desavalo da mi "zakljuca" koleno, i 95% puta sam uspevao da vratim sve na mesto nekim pokretima, i to je tako trajalo godinama. Da nisam insistirao ovaj put na MRI, i prakticno jurio vezu verovatno je nikad ne bih ni uradio, jednostavno niko mi to nije predlozio od lekara. A to zakljucavanje, ako sam dobro razumeo, ima bas veze sa pocepanim meniskusom, a to se videlo na MRI.
    Cao Goksi!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •